Založ si blog

Fico zaúčal Letanovskú

Neviem, čo viedlo televíziu JOJ k tomu, aby do diskusie „Na hrane“ vo štvrtok večer zavolala do diskusie trojnásobného premiéra R.Fica s politickým outsiderom pani Letanovskou, čerstvou volebnou jednotkou strany Demokrati. Neviem, čo viedlo JOJku k tomu, aby do diskusného súboja nasadilo predstaviteľa Smeru, ktorá má takmer desaťkrát vyššie preferencie, než jej diskusný oponent – strana Demokrati. Bol to nezáujem alebo strach predstaviteľov ostatných donedávna vládnucich strán ísť do súboja s Ficom ? Bola to naopak snaha tv JOJ nepriamo dehonestovať Smer tak, že jej pridelila politického outsidera ? Bola to kalkulácia s tým, že „mačo“ Fico sa v diskusii s odborne a politicky nepripravenou súperkou dá strhnúť k negalantným, zosmiešňujúcim či dokonca sexistickým výrokom ? K takým Ficovým výrokom, ktoré by sa dali v týchto časoch, keď sa feminizmus zmocnil médií, propagandisticky zneužiť ?

Osobne sa nazdám, že zámerom JOJky bola práve tá naposledy spomenutá motivácia. Nazdám sa, že tu išlo o vyprovokovanie “ mača“ Fica k prejavom odborného vyvyšovania sa nad útlu ženu, nad milú pani doktorku Letanovskú z onkológie. Prezrádzali to jemne rozhorčené poznámky moderátorky i Letanovskej samotnej, ktoré v každom Ficovom prejave nesúhlasu so svojou oponentkou videli „nedžentlmenskosť“ a typické chlapácke drsniactvo.

Obdivujem R.Fica, že zo všetkých provokačiek vyslalomoval bez trestných bodov. Obdivujem ho, že na všetky odborne naivné, neprofesionálne výroky pani Letanovskej odpovedal R.Fico láskavým a trpezlivým vysvetľovaním ekonomických faktov a politologických súvislostí. Typickou bola napr. Letanovskej naivná poznámka, že nám už bude lepšie, lebo ministerstvo financií dnes poskytlo prognózu nižšej inflácie v budúcom či ďalšom roku. Preto si mladí ľudia pokojne môžu brať hypotekárne úvery aj s 5-6-7% úrokmi, – lebo ich pri raste ekonomiky a pri poklese inflácie budú môcť hravo splácať. A preto smerácke zákony, ktoré mali mladým ľuďom s hypotékami pomôcť sú iba zbytočne minuté štátne peniaze. Fico sa nad toľkou naivnou dôverou Letanovskej v nezáväznú odorovskú prognózu iba láskavo pousmial. A poznamenal, že by bol ako človek rád, ak by sa prognóza á la matovičovské „dobre bude“ reálne naplnila, no štát sa na ňu spoľahnúť nemôže a musí prijať opatrenia aj pre prípad, že sa veci nezlepšia-ba možno ešte zhoršia.

R.Fico pôsobil v celej diskusii ako láskavý profesor vo výchovnom rozhovore so svojou žiačkou. Pôsobil trpezlivo aj vtedy, keď touto žiačkou lomcoval pubertálny vzdor a trucovité zakrývanie si očí pred holými faktami..

Nech už bolo akokoľvek, politickí fajnšmekri si z nerovného súboja profesora Fica so študentkou Letanovskou veľa neodniesli. R.Fico v diskusii znovu potvrdil, že je najlepšie pripraveným politikom, schopným vyviesť Slovensko z trasoviska súčasnej politickej situácie u nás doma, v Európe i vo svete. Nuž a pani Letanovská ? Dúfajme, že sa z diskusie s Ficom poučí a zvolí si v budúcnosti také osobné ciele, ktoré budú primeranejšie jej skutočným osobnostným spôsobilostiam. A že neprežije život spôsobom, ktorý z nej spraví zatrpknutú podpichovačnú lúzerku. Plnú zlosti z nenaplnených ambícií.

Názoroví oponenti opozície nie sú potrební ?

30.11.2023

Dnes po obede vysielal SRo nechutne nevyváženú „diskusiu“ dvoch „expertov“ na tému hypotekárnych úverov. Obaja hovorili v podstate to isté – Ficova vláda zbytočne míňa peniaze, dáva ich /zatiaľ nie ešte úplne zbedačenej / strednej triede Slovákov a ich rodinám, miesto toho aby šetrila, konsolidovala t.j. aby tieto peniaze poslala finančným [...]

Pozor,- plyn !

29.11.2023

Staré štruktúry z čias minulej vlády tu ešte stále riadne smrdia. Nielen v polícii ale takmer v každom rezorte. Najnovšie riadne zasmradli v rezorte hospodárstva. Konkrétne v URSO. Skôr, než vedenie URSO stihla ministerka Saková vymeniť, vyparatilo Slovákom poriadne chrapúnstvo. V štýle „po nás potopa“ verejne ohlásilo možné drastické zvýšenie cien plynu pre [...]

Pán „politológ“ Štefančík, prečo klamete ?

28.11.2023

Je neuveriteľné, ako môže človek s titulmi pred menom i za menom s ľahkosťou motýlieho letu šíriť po médiách všakovaké nepravdy, vulgo klamstvá. Spomedzi množstva takýchto klamstiev vyberám aspoň jedno. To najnovšie, čo na spravodajskom kanále JOJ24 vyriekol pán Štefančík dnes. Podľa pána Štefančíka sa súčasná vládna koalícia v parlamente zaoberá vecami, čo [...]

ján Culka

Akcia NAKA: Culka a Zveřina idú väzby, rozhodol špecializovaný súd

30.11.2023 17:14

Pondelkový zásah NAKA sa okrem iného týkal podozrení z nehospodárneho spravovania majetku v štátnych podnikoch Slovenský vodohospodársky podnik a Vodohospodárska výstavba.

LGBTI+, moskva, homosexuáli

Najvyšší súd v Rusku zakázal LGBT+ hnutie, označil ho za extrémistickú skupinu

30.11.2023 17:09

Žalobu podalo tento mesiac ruské ministerstvo spravodlivosti.

izrael, hamas, rukojemníci

Blinken: Prímerie prináša výsledky. Hamas prepustí ďalších rukojemníkov, rokuje sa o predĺžení prímeria

30.11.2023 16:59

Izrael a Hamas sa vo štvrtok dohodli na predĺžení prímeria do piatka.

06-shutterstock 663728050

Nemocnica v Partizánskom preruší prevádzku pôrodnice a neonatológie

30.11.2023 16:32

K tomuto kroku pristúpi pre personálne dôvody.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 651
Celková čítanosť: 2431472x
Priemerná čítanosť článkov: 3735x

Autor blogu

Kategórie