Založ si blog

Niektorým slováčikom už načisto šibe ?

Jeden pekný článok tu bol nedávno publikovaný pod názvom „Igorko, tebe už načisto šibe ?“ Samozrejme, že mu načisto a totálne šibe. Názov článku je zrejme myslený ako rečnícka otázka. Kašľať však na Igorka, -ten bol, je a zase bude skôr problémom pre psychiatrov a nie pre politológov a publicistov.

Mňa zaujíma skôr iná otázka. Konkrétne – ČI NAČISTO ŠIBE NIEKTORÝM SLOVÁKOM, či skôr slováčikom. Tým, čo sa pre prieskumnú agentúru Ipsos vyznali z lásky k Igorkovi a jeho OĽaNO. Nie je ich veľa – podľa prieskumu 8%, čo by pri zhruba 60% voličskej účasti bolo niečo nad 4% reálne existujúcich Igorkových milovníkov. 4% zastúpenie v slovenskej populácii sa nápadne podobá 4% zastúpeniu iných deviantov v našej populácii. Nuž, aj v tej najlepšej rodine sa pritrafí, že sa medzi zdravými objaví aj nejaké telesné alebo duševné nedochôdča. Tak je tomu aj vo veľkej rodine nás Slovákov. Zopár chybných jedincov sa bohužiaľ aj medzi nami pritrafí.

No čo už. Nech si tu v pokoji žijú. Horšie je, že občas nie sú v pokojnom stave. Škoda, že nám tu občas zavadzajú, rušia normálnych občanov napr. svojimi megafónmi a pouličnými výtržnosťami. To už je horšie. to je problém. A ak sa nedajbože dostanú dokonca až do parlamentu, stáva sa z nich problém systémový. Problém, ktorý bude treba raz a navždy vyriešiť pomocou príslušných právnych, bezpečnostných, zdravotníckych a vzdelávacích inštitúcií.

Bude ho veru to treba vyriešiť. Prečo ? Pretože ďalšie 4 roky vlády bláznov by už SR nemusela v zdraví prežiť.

No možno je to všetko inak. Možno nešibe iba Igorkovi a zopár slováčikom, ktorí sú do neho chorobne zaľúbení. Možno ŠIBE PÁNOM „VÝSKUMNÍKOM“ Z AGEMTÚRY IPSOS. Možno im šibe iba čisto profesionálne. Nejde o nič osobné. Ide v ich prípade v konečnom dôsledku len a len o peniaze. – Ak je to tak, potom je so Slovenskom všetko v poriadku. Byť na peniaze a urobiť kvôli nim čokoľvek -aj s prepáčením klamať, – to je totiž aj medzi obyčajnými ľuďmi v SR vcelku normálne.

Podstatné je, aby predčasné voľby 30.9.2023 niektorí voliči nepochopili ako recesiu, srandu, prču. Posledný septembrový deň pôjde o vážne veci. Nie o hru na veľkonočnú šibačku.

Názoroví oponenti opozície nie sú potrební ?

30.11.2023

Dnes po obede vysielal SRo nechutne nevyváženú „diskusiu“ dvoch „expertov“ na tému hypotekárnych úverov. Obaja hovorili v podstate to isté – Ficova vláda zbytočne míňa peniaze, dáva ich /zatiaľ nie ešte úplne zbedačenej / strednej triede Slovákov a ich rodinám, miesto toho aby šetrila, konsolidovala t.j. aby tieto peniaze poslala finančným [...]

Pozor,- plyn !

29.11.2023

Staré štruktúry z čias minulej vlády tu ešte stále riadne smrdia. Nielen v polícii ale takmer v každom rezorte. Najnovšie riadne zasmradli v rezorte hospodárstva. Konkrétne v URSO. Skôr, než vedenie URSO stihla ministerka Saková vymeniť, vyparatilo Slovákom poriadne chrapúnstvo. V štýle „po nás potopa“ verejne ohlásilo možné drastické zvýšenie cien plynu pre [...]

Pán „politológ“ Štefančík, prečo klamete ?

28.11.2023

Je neuveriteľné, ako môže človek s titulmi pred menom i za menom s ľahkosťou motýlieho letu šíriť po médiách všakovaké nepravdy, vulgo klamstvá. Spomedzi množstva takýchto klamstiev vyberám aspoň jedno. To najnovšie, čo na spravodajskom kanále JOJ24 vyriekol pán Štefančík dnes. Podľa pána Štefančíka sa súčasná vládna koalícia v parlamente zaoberá vecami, čo [...]

ján Culka

Akcia NAKA: Culka a Zveřina idú väzby, rozhodol špecializovaný súd

30.11.2023 17:14

Pondelkový zásah NAKA sa okrem iného týkal podozrení z nehospodárneho spravovania majetku v štátnych podnikoch Slovenský vodohospodársky podnik a Vodohospodárska výstavba.

LGBTI+, moskva, homosexuáli

Najvyšší súd v Rusku zakázal LGBT+ hnutie, označil ho za extrémistickú skupinu

30.11.2023 17:09

Žalobu podalo tento mesiac ruské ministerstvo spravodlivosti.

izrael, hamas, rukojemníci

Blinken: Prímerie prináša výsledky. Hamas prepustí ďalších rukojemníkov, rokuje sa o predĺžení prímeria

30.11.2023 16:59

Izrael a Hamas sa vo štvrtok dohodli na predĺžení prímeria do piatka.

06-shutterstock 663728050

Nemocnica v Partizánskom preruší prevádzku pôrodnice a neonatológie

30.11.2023 16:32

K tomuto kroku pristúpi pre personálne dôvody.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 651
Celková čítanosť: 2431468x
Priemerná čítanosť článkov: 3735x

Autor blogu

Kategórie