Založ si blog

Palestína povstala proti Izraelu: zajala generála Aloniho ! Akcia je úspešná…

Blízky východ zachvátil vojnový konflikt. Palestínci na lodiach, dronoch, klzákoch, rogalách, po zemi pod zemou tunelmi … a pomocou rakiet udreli na izraelských okupantov. Izrael hlási 760 ranených 41 zajatých izraelských vojakov, 48 padlých izraelských vojakov, stovky nevestných izraelských civilistov, zničenú elektráreň v Aškelone, pouličné boje v izraelských pohraničných mestách a osadách, zničené budeovy v absolútnom centre Tel Avivu…

Ako hlavný tromf ukazujú Palestínčania svetu video, pri ktorom bol zajatý popredný izraelský generál Nimrod Aloni. Mesto Sderot ešte dnes naobed kontrolovali Palestínčania na pickupoch. Palestínske video ukazuje zničenie izraelského tanku Merkava dronom a na iný tank protitankovou riadenou strelou ATGM Kornet ruskej výroby.

Prezident Abbás do sveta deklaroval, že Palestína má právo na sebaobranu proti vraždeniu a lúpežiam zo strany osadníkov a izraelských ozbrojených zložiek.. Palestína má právo vzoprieť sa nezákonnej okupácii svojej tisícročnej domoviny. Všetci slobodomyseľní a spravodliví ľudia dnes musia Palestínu podporiť v ich zákonnom boji za prežitie a za slobodu.

Nepochybujem o tom, že sa tento konflikt skončí ďalším masakrom, ďalším zločinom Izraelcov proti Palestínčanom. Nepochybujem o to, že tzv. civilizovaný svet Západu sa pridá na stranu izraelských zločincov. Nepochybujem o tom, že svetová verejnosť sa bude zase iba pasívne dívať na tisícky zabitých palestínskych bojovníkov, palestínskych civiliov, žien, detí a starcov. Nepochybujem o tom, že EU, ktorá mesiac čo mesiac posiela fašistickému banderovskému režimu na Ukrajinu miliardy eur – nepošle skutočným bojovníkom proti okupácii-Palestíncom, ani náboj, ani euro vojenskej pomoci. Nepochybujem, že hrdinské činy, v ktorých dnes palestínski bojovníci kladú na oltár vlasti svoje životy, nepostačia. No napriek tomu by bolo zbabelé nezdvihnúť hlas na ich podporu.

Zdanlivo nezmyselný boj pár stoviek Palestíncov proti státisícovej supermodernej izraelskej armáde má svoj význam. Palestínci v tomto boji nebojujú iba za seba. Bojujú za transcendentálnu večnú entitu ľudskej civilizovanosti. Bojujú za nadnárodnú hodnotu pravdy a spravodlivosti. Palestínci v tomto zmysle bojujú aj za nás, utláčanú časť Európy, – aj za nás Slovákov. Nech je preto posvätený takýto boj – boj za slobodu, za humanitu a za právo na vlastnú existenciu.

Palestínci bojujú tento boj ako celý národ. Nejde o akciu akejsi teroristickej organizácie /aj keď sa to Západ bude usilovať všemožne to takto falzifikovať/. Ide o boj celého národa proti okupácii. Celý národ nemôže byť teroristický. Teroristami sú tí, čo mu odopierajú právo na existenciu, – hoci Palestíncom toto právo potvrdili viaceré rezolúcie BR OSN a VZ OSN. Medzinárodné právo je na strane Palestíny.

Izraelci súčasné povstanie Palestíncov napokon utopia v krvi. No nezvíťazia. Skôr či neskôr zvíťazí spravodlivosť a sloboda hrdinského ľudu Palestíny.

Donald Tusk – persona non grata v SR ? Ale čo s RTVS ?

04.03.2024

Polský premiér D.Tusk si asi nevšimol, že už nie je vo funkcii v EU ale iba v Poľsku. Prečo ? Lebo si dovoľuje zasahovať do vecí, do ktorých ho nič nie je. Zasahoval do vnútorných vecí suverénnej SR. Nepáčilo sa mu stretnutie ministra ZV SR Blanára s ministrom ZV RF Lavrovom. /Rovnako sa Tuskovi nepáčilo ani stretnutie Lavrova s ministrom ZV Maďarska Szíjartóom/. -Toto je [...]

Mediálžandári -darmo vy mažete /RTVS…/

04.03.2024

Mediálžanadári darmo vy mažete, veď vy tú pravdičku nikdy nezmažete. RTVS dnes v obedňajšom Rádiožurnále opäť dokázala, že nie je verejnoprávna, nadstranícka, objektívna. RTVS opäť ukázala, že je protivládna a opozičná. V čudnom žurnalistickom útvare /ktorý s informovaním nemal nič spoločné/ redaktorka RTVS poslucháčov klamala, že vraj proti stretnutiu [...]

RTVS/Soňa Otajovičová – z ktorého prsta ste si to vycucali ?

04.03.2024

V dnešnom obedňajšom Radiožurnale RTVS vyhlásila akýsi redaktorka Soňa Otajovičová, že / podstatná ?/ časť slovenských občanov a /všetci ?/ odborníci protestovali proti stretnutiu ministra zahraničných vecí SR Juraja Blanára a ministra zahraničných vecí Ruskej federácie Sergeja Lavrova. Na podtvrdenie tejto tézy redaktorka Otajovičová zacitovala slová niekoľkých [...]

Allen Weisselberg

Bývalý finančný riaditeľ Trump Organization sa priznal ku krivej výpovedi. Dostal päť mesiacov väzenia

04.03.2024 22:47

Allen Weisselberg sa priznal ku krivej výpovedi v občianskoprávnom procese, v ktorom je za podvod obžalovaný exprezident Donald Trump.

Izrael / Tunel / Hamas /

Hamas nevie, koľko rukojemníkov v Gaze je ešte nažive

04.03.2024 22:35

Otázka rukojemníkov je stredobodom rokovaní o prímerí v Pásme Gazy, ktoré prebiehajú v Káhire.

Vladimir Putin

Únik nahrávky z Nemecka je podľa Bieleho domu pokus Ruska rozdeliť západných spojencov Kyjeva

04.03.2024 22:07

Prokremeľská RT zverejnila nahrávku, o ktorej tvrdí, že na nej predstavitelia nemeckej armády diskutujú o vojenských úderoch na Moskvou anektovaný ukrajinský Krym.

Télam

Argentínsky prezident Milei nechal zavrieť štátnu tlačovú agentúru Télam. Tvrdí, že je "hlasnou trúbou perónizmu"

04.03.2024 21:15

Podľa zamestnancov je uzavretie agentúry jedným z najhorších útokov na slobodu slova za posledných 40 rokov, teda od pádu vojenskej junty.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 722
Celková čítanosť: 2693911x
Priemerná čítanosť článkov: 3731x

Autor blogu

Kategórie