Založ si blog

Topiaci sa Lipšic sa aj slamiek chytá

Pokúsim sa byť čo najstručnejší, lebo hlava protismeráckej mafie Lipšic si veľa pozornosti nezaslúži. Lipšic cíti, že sa slučka okolo neho zužuje a tak sa pokúša o čokoľvek, čo by jeho agóniu predĺžilo.

V boji s víťaznou vládnou koalíciou sa Lipšic v týchto dňoch pokúsil použiť personálne a mediálne zbrane, ktoré má ešte k dispozícii. Po prvé pokúsil sa pomocou „svojich ľudí“ na Mestskom súde Bratislava IV právne nenáležitým spôsobom zaútočiť na personálne rozhodnutia nového ministra vnútra Šutaja Eštoka. Priatelia z bratislavského súdu prijali neodkladné rozhodnutie k kauze postavenia mimo službu zatiaľ u dvoch členov Lipšicovej skupinky /viceprezidenta Kišša a vyšetrovateľa Mašina/. S Lipšicom spojená opozícia a najmä jeho médiá toto vydávajú za epochálny úspech boja proti novej smerácko-hlasistickej neprávosti.

V hluku osláv akosi zanikli dva fakty 1/ ide o prvostupňové rozhodnutie, voči ktorému sa MV SR odvolalo, 2/ odvolanie MV SR voči predbežným rozhodnutiam bude takmer isto úspešné, lebo vecne kompetentný správny súd už konštatoval, že bratislavský súd nielenže nemal právo vydať predbežné opatrenie ale nemal o veci ani rozhodovať. Prečo ? Lebo v danom prípade nešlo o obyčajný pracovnoprávny vzťah ale o o vzťah verejnoprávny /vzťah medzi policajtom a služobným úradom/. Rozhodovať nemal civilný bratislavský mestský súd ale správny súd. To po prvé. A po druhé, predbežné opatrenie sa v sporoch okolo verejnoprávneho vzťahu nemôže uplatniť.

Lipšic zrejme rozložil kampaň proti Šutajovi-Eštokovi na niekoľko etáp. Postavenie čurilovcov mimo službu nebude bratislavský súd riešiť en bloc ale jeden prípad po druhom. Dôvod ? Naťahovať „aféru“ čo najdlhšie a dávkovať mediálny útok proti Šutajovi-Eštokovi a novej vláde až do podoby akejsi chronickej mediálnej mega-kampane.

Lipšic sa včera pokúsil aj o ďalší mediálny trik. Tentokrát priamo voči nenávidenému Smeru , osobitne proti R.Ficovi. Lipšicovi priatelia z kriminalisticko-expertízneho ústavu /manažment ústavu je stále rovnaký ako za čias Matoviča a Mikulca/ vydali stanovisko k páskam, ktoré Fico a spol. asi dva roky využívali proti „hrdinským“ resp. „elitným“ členom Lipšicovej skupinky: Šurekovi a Repovi resp. aj proti „čurilovcom“. Lipšic a jeho médiá /teda vlastne všetky súčasné „slovenské“ mienktovorné médiá: televízie, rádiá, spravodajské portály/ odvčera unisono tvrdia, že „ficovci“ podľa expertízy manipulovali záznamy resp. využívali účelovo zostrihané a upravené záznamy.

-Aká je pravda ? Posudok kriminalisticko-expertízneho ústavu posudzoval záznamy, ktoré neboli originálmi. Išlo o skrátené verzie záznamov, zhotovených vo viacerých kópiách z originálu. Originál nemajú OČTK k dispozícii. Pravdepodobne ho má ako poistku ex-policajt Kučerka žijúci t.č. v bosnianskom úkryte. „Ficovci“ záznamy dlhé niekoľko hodín pre účely TB prirodzene skrátili a vybrali z nich iba pasáže, ktoré boli relevantné. Skracovanie a výber sa robili tak, aby išlo o vecne zmysluplné segmenty. Nikto do záznamu nepridával slová, ktoré osoby na zázname nevyslovili. Nikto s obsahom výpovedí nič nerobil. Ak by to urobil, expertíza by to konštatovala. No v expertíze sa hovorí iba o tom, že záznamy sú výsledkom spojenia dvoch či viac ucelených nahrávok. To sa odráža na zvukovom pozadí a hlasitosti nahrávok. Nič menej a nič viac.

-Žiadnu obsahovú či významovú manipuláciu expertíza neuvádza. Uvádza iba niekým nepopieraný fakt, že 1/nejde o originál, 2/že nejde o celý niekoľkohodinový záznam ale iba o jeho časť, 3/že vybrané segmenty nahrávky pochopiteľne majú inú dikciu, hlasitosť a zvukové pozadie.

– Nuž ak je expertíza Lipšicových priateľov z kriminologického ústavu hlavným obranným nástrojom Lipšica, ak je to tá „osudová slamka“, ktorá má Lipšica zachrániť pred utopením sa vo vlastnoručne vytvorenom mori lží, dezinformácií, konšpirácií a iných protificovských zákerností, – tak potom to s pánom špeciálnym prokurátorom dobre nevyzerá…

Potom teda dovidenia, pán Lipšic. Využite čas, v ktorom sa nová vláda venuje rokovaniu o PVV a schvaľovaniu rozpočtu na r.2024, – pobaľte si svoje caky-paky, šúchajte nožičkami a čakajte na to, pokiaľ vás nová moc nezoberie na zodpovednosť. Alebo využite čas, vezmite nohy na plecia a utekajte smerom na Západ. Ku svojim riadiacim dôstojníkom, tútorom a chlebodarcom.

Ak sa rozhodnete pre druhú možnosť, -potom milý Daniel, – báj báj…

Názoroví oponenti opozície nie sú potrební ?

30.11.2023

Dnes po obede vysielal SRo nechutne nevyváženú „diskusiu“ dvoch „expertov“ na tému hypotekárnych úverov. Obaja hovorili v podstate to isté – Ficova vláda zbytočne míňa peniaze, dáva ich /zatiaľ nie ešte úplne zbedačenej / strednej triede Slovákov a ich rodinám, miesto toho aby šetrila, konsolidovala t.j. aby tieto peniaze poslala finančným [...]

Pozor,- plyn !

29.11.2023

Staré štruktúry z čias minulej vlády tu ešte stále riadne smrdia. Nielen v polícii ale takmer v každom rezorte. Najnovšie riadne zasmradli v rezorte hospodárstva. Konkrétne v URSO. Skôr, než vedenie URSO stihla ministerka Saková vymeniť, vyparatilo Slovákom poriadne chrapúnstvo. V štýle „po nás potopa“ verejne ohlásilo možné drastické zvýšenie cien plynu pre [...]

Pán „politológ“ Štefančík, prečo klamete ?

28.11.2023

Je neuveriteľné, ako môže človek s titulmi pred menom i za menom s ľahkosťou motýlieho letu šíriť po médiách všakovaké nepravdy, vulgo klamstvá. Spomedzi množstva takýchto klamstiev vyberám aspoň jedno. To najnovšie, čo na spravodajskom kanále JOJ24 vyriekol pán Štefančík dnes. Podľa pána Štefančíka sa súčasná vládna koalícia v parlamente zaoberá vecami, čo [...]

SR Banská Bystrica Donovaly Počasie Sneh BBX

Horské priechody Donovaly a Šturec uzavreli pre nákladnú dopravu

30.11.2023 19:09

Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné.

kamióny, kolóny, hranice, vyšný komárnik, barwinek

Kolóna na východnej hranici má asi 20 kilometrov, samosprávy sa obávajú odpadu od kamionistov

30.11.2023 18:33

Kolóny kamiónov na východnej hranici sa tvoria v dôsledku protestnej blokády poľsko-ukrajinských hraničných priechodov poľskými dopravcami.

Jana Černochová, robert kaliňák

Kaliňák poďakoval Česku za velenie v brigáde NATO na Lešti, vznikla v reakcii na ruskú inváziu na Ukrajinu

30.11.2023 18:20

Šéf slovenskej obrany ocenil český príspevok k ochrane slovenského vzdušného priestoru.

ZŠ Budatínska

Ďalší dramatický incident na škole: Chlapec chcel vyskočiť z okna, zabránili mu v tom spolužiaci

30.11.2023 17:55

Riaditeľka školy vyzdvihla najmä prístup žiakov, ktorí okamžite dali najavo, že im na spolužiakovi záleží.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 651
Celková čítanosť: 2431704x
Priemerná čítanosť článkov: 3735x

Autor blogu

Kategórie