Založ si blog

Čaputová ani včera vôbec nerozumela slovenskému národu

Čaputová sa sa raz bola vyjadrila, že Slovákom niekedy nerozumie. Aj včerajšok ukázal, že národu nerozumie. Možno sa aj snaží, ale nerozumie. Je z iného cesta, akéhosi zahraničného /prinajmenej českého/, nie z toho čo väčšina Slovákov. Preto sa stáva, že je jej zahraničie /minimálne Česko/ tlieska, no Slovensko veľmi nie.

Včera bol pre väčšinu Slovákov veľký deň. V Bratislave sa hral futbalový zápas o postup na európske majstrovstvá. SR mala šancu postúpiť na tieto majstrovstvá – a aj postúpila. Slováci sa včera večer tešili, že sa im podaril úspech, ktorý u nás nie je taký častý. Na čestnej tribúne takéhoto zápasu je vo svete zvykom, že družstvo symbolicky spolu s tisíckami ostatných fanúšikov povzbudzuje aj vrcholná politická reprezentácia. Nemecký či taliansky prezident, prezident Macron, -ba pamätám sa, že na zápasoch Chorvátov bola neraz aj ich chorvátska prezidentka…. Prezidenti nechodia na športové a podobné masové akcie preto, že sú napr. fanúšikmi futbalu či inej kratochvíle. Prezidenti tam chodia, lebo svojou účasťou chcú symbolizovať spolupatričnosť s bežnými obyčajnými ľuďmi.

Prezidenti sú nadstranícke osobnosti. Symbolizujú nadstranícku jednotu národa. Preto je ich prítomnosť na sportových podujatiach vítaná. – Na rozdiel od premiérov, či iných štátnych funkcionárov, ktorí sú zároveň predsedami určitých politických strán. Prítomnosť premiéra by menila športové podujatie na politický míting a bola by asi časťou publika prijímaná s nevôľou.

Naša „nadstranícka“ slovenská prezidentka včera medzi povzbudzujúcimi a tešiacimi sa divákmi chýbala. Bola na úplne inej „akcii“. Bola v zahraničí v ČR na ideologickej akcii na počesť čohosi . čo je síce medzi vládnucou elitou demokratického Západu vysoko cenené, no pre dnešných Slovákov a ich starosti a radosti veľa neznamená.

Čaputová včerajším gestom znovu dokázala, že nie je slovenská národná či ĽUDOVÁ PREZIDENTKA, ale prezidentka akási cudzia, IDEOLOGOCKÁ. Že je to osoba s národom, ktorý ju zvolil, nezžitá. Že je to osoba, ktorá sa národu čím ďalej tým viac vzďaluje. Má ďaleko od chápania hodnôt a túžob bežných Slovákov. Uctieva a oslavuje čosi, čo je u Slovákov na okraji ich záujmu a ignoruje to, čím Slováci žijú, z čoho sa tešia a na čo sú hrdí.

Jediným pozitívom Čaputovej je azda iba to, že má o sebe akú-takú spätnú väzbu. Že o tom, že národu nerozumie aspoň čosi trochu tuší. A že sa správne rozhodla už nekandidovať. Že akceptovala duchovný status quo, ktorý medzi ňou a väčšinou Slovákov existuje.

Je to dobre pre Čaputovú i pre národ. Ona nech si ďalej chodí po svete, zbiera obdiv a ocenenie cudzákov. A my nech máme iného, nášho slovenského ľudového prezidenta. Prezidenta, ktorý je síce prvý medzi rovnými, ale ktorý je z nášho slovenského mäsa a krvi. Prezidenta, ktorý bude s nami smútiť a trpieť pri našich neúspechoch a tešiť sa- revať od radosti pri našich úspechoch.

Čaputová je so svojim ľudom akoby geneticky asynchrónna. Ak už včera chcela oslavovať udalosti z novembra 1989, nemala sa trepať do Prahy /kde bola aktivita Slovákov v 1989 takmer nulová/ ale mala si ísť pripomenúť inú naozaj výnimočnú udalosť. Doma v Bratislave: pochod slovenských študentov za slobodu a demokraciu.

-Toto bolo revolučné vystúpenie Slovákov a nie to ktovie kým organizované podujatie na Národnej triede v Přahe.

Čaputová je talent na zdôrazňovanie marginalizovaných, pre Slovákov okrajových či bezvýznamných akcií. Miesto účasti na akciách budovateľov samostatného Slovenska dáva a aj dnes večer dá prednosť akcii „biela vrana“, teda účasti na súťaži o najusilovnejšieho donášača či udavača. Prednesie tu dokonca prejav. Miesto konštruktívnosti Čaputová oceňuje deštruktívnosť, hľadanie špinky a chýb na inak poctivej práci druhých ľudí.

Čaputová je chronická opozičníčka a kritička. Na vlastnú pozitívnu prácu nemá-tak aspoň rýpe do práce iných ľudí. Čaputová sa rada vyjadrovala a vyjadruje frázou, že čosi „citlivo vníma“. V skutočnosti u nej platí pravý opak. Čaputová nie je schopná vnímania túžob vlastného národa. Čaputová je neschopná pristupovať k slovenskému ľudu citlivo a s empatiou a pochopením pre pre slasti a strasti Slovákov.

-Prezidentka Čaputová včera nebola na Tehelnom poli medzi Slovákmi, ale v Prahe medzi cudzincami. Taľafatka ? Možno áno. -ale politika je aj o symboloch. Aj o futbalových taľafatkách.

Názoroví oponenti opozície nie sú potrební ?

30.11.2023

Dnes po obede vysielal SRo nechutne nevyváženú „diskusiu“ dvoch „expertov“ na tému hypotekárnych úverov. Obaja hovorili v podstate to isté – Ficova vláda zbytočne míňa peniaze, dáva ich /zatiaľ nie ešte úplne zbedačenej / strednej triede Slovákov a ich rodinám, miesto toho aby šetrila, konsolidovala t.j. aby tieto peniaze poslala finančným [...]

Pozor,- plyn !

29.11.2023

Staré štruktúry z čias minulej vlády tu ešte stále riadne smrdia. Nielen v polícii ale takmer v každom rezorte. Najnovšie riadne zasmradli v rezorte hospodárstva. Konkrétne v URSO. Skôr, než vedenie URSO stihla ministerka Saková vymeniť, vyparatilo Slovákom poriadne chrapúnstvo. V štýle „po nás potopa“ verejne ohlásilo možné drastické zvýšenie cien plynu pre [...]

Pán „politológ“ Štefančík, prečo klamete ?

28.11.2023

Je neuveriteľné, ako môže človek s titulmi pred menom i za menom s ľahkosťou motýlieho letu šíriť po médiách všakovaké nepravdy, vulgo klamstvá. Spomedzi množstva takýchto klamstiev vyberám aspoň jedno. To najnovšie, čo na spravodajskom kanále JOJ24 vyriekol pán Štefančík dnes. Podľa pána Štefančíka sa súčasná vládna koalícia v parlamente zaoberá vecami, čo [...]

ján Culka

Akcia NAKA: Culka a Zveřina idú väzby, rozhodol špecializovaný súd

30.11.2023 17:14

Pondelkový zásah NAKA sa okrem iného týkal podozrení z nehospodárneho spravovania majetku v štátnych podnikoch Slovenský vodohospodársky podnik a Vodohospodárska výstavba.

LGBTI+, moskva, homosexuáli

Najvyšší súd v Rusku zakázal LGBT+ hnutie, označil ho za extrémistickú skupinu

30.11.2023 17:09

Žalobu podalo tento mesiac ruské ministerstvo spravodlivosti.

izrael, hamas, rukojemníci

Blinken: Prímerie prináša výsledky. Hamas prepustí ďalších rukojemníkov, rokuje sa o predĺžení prímeria

30.11.2023 16:59

Izrael a Hamas sa vo štvrtok dohodli na predĺžení prímeria do piatka.

06-shutterstock 663728050

Nemocnica v Partizánskom preruší prevádzku pôrodnice a neonatológie

30.11.2023 16:32

K tomuto kroku pristúpi pre personálne dôvody.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 651
Celková čítanosť: 2431445x
Priemerná čítanosť článkov: 3735x

Autor blogu

Kategórie