Založ si blog

Likviduje Fico podnikateľov ?

Podľa politikov opozície a podľa novinárov, čo im slúžia, tak áno. Ako ? Napríklad tak, že Ficova vláda obnovila paušálnu daň z prijmu aj pre spiace firmy resp. pre firmy vykazujúce akože stratu. Alebo napríklad aj tak, že zvýšila zdravotné odvody za zamestnanca o 1%, teda v priemere o niečo vyše 150 eur na zamestnanca ročne. -Hrôza, že ?

Podľa hlupáčikov z opozície sa tým u nás dramaticky zvýši nezamestnanosť príp. zamestnávatelia odmietnu zvyšovať platy svojim zamestnancom. Páni opozičníci asi zabudli, kde žijú. Zabudli na to, že u nás už de facto nie je žiadna nezamestnanosť. Nezamestnaní sú dnes v SR v drvivej väčšine iba nezamestnateľní ľudia /nevzdelaní a nemotivovaní Rómovia, osoby ktoré nechcú alebo nemôžu za prácou cestovať, špeciálne rodinné prípady, asociáli, bezdomovci, ľudia uprednostňujúci prácu na čierno a pod/. Podniky sa bijú o kvalifikovanú pracovnú silu a „preťahujú“ si ju prostredníctvom vyšších miezd či benefitov z iných firiem. Nestačí to, -preto chýbajúcich ľudí nahrádzajú gastarbeiteri z Ukrajiny, Srbska, Rumunska…dokonca Ázie. Iba debil bude tvrdiť, že v takejto situácii kvôli cca 150 eurám na rok bude slovenský podnikateľ prepúšťať. Ak by to aj urobil, po jeho pracovníkoch siahnu iní „hladní“ zamestnávatelia.

Kvôli konsolidačným opatreniam Ficovej vlády k nám vraj odmietnu chodiť investori zo zahraničia. Ďalší nezmysel. Slovensko je v porovnaní s potenciálnou konkurenciou v hľadaní investorov stále dosť vyhľadávané. Dokonca aj pokiaľ ide o lokality bez diaľnic. Príkladom sú viaceré nové akvizície na Gemeri a na Východe, no najmä čínska mega-investícia do baterkárne pri Šuranoch. SR je atraktívna kvalifikovanou pracovnou silou, cenami energií, lokalizáciou a z nej vyplývajúcou logistikou, sieťou možných subdodávateľov, relatívne nízkymi mzdami, nízkym výskytom štrajkov, sociálnym zmierom atď.

Slovensku veria aj finanční investori. Napriek strašidlu bankových odvodov. Dve renomované ratingové agentúry /Moodys, Standard&Poors/ napriek katastrofálnemu stavu slovenských financií novej Ficovej vláde veria. Veria, že hoci pomalšie ale aj tak bude Fico financie postupne konsolidovať. Včera oznámila svoje nové hodnotenie Slovenska aj ratingová agentúra Fitch. Ako jediná z troch agentúr rating SR znížila. Zdôvodnila to stavom financií, zapríčinených nie novou vládou ale troma poslednými vládami z minulosti /Matovič, Heger, Odor/. Napriek zníženiu na A- má však aj rating Fitch-u stabilný výhľad.

Pre opozičných politikov a novinárskych diverzantov prišlo zníženie ratingu od Fitcha /mimochodom, zaujímavo načasované , vzhľadom na súčasné opozično-koaličné prekáračky…/ v pravý čas. Vrhli sa naň ako na mannu nebeskú – a lížu a lížu. Nespomínajú už dva ratingy z minulého mesiaca, ktoré naznačujú dôveru v schopnosť SR zvládnuť svoje problémy. Rýpu sa s pôžitkom iba v tom jednom ratingu z troch, -v tom, ktorý im dáva nádej, že Ficovi a spol. pribudnú pri predaji štátnych CP isté problémy.

Nič nie je úbohejšie, ako keď opozičný politický subjekt, neschopný priniesť krajine alternatívnu a POZITÍVNU víziu, neustále zveličuje ekonomické, sociálne, politické a i. problémy vo svojej vlasti. Nič nie je poľutovaniahodnejšie, ako keď opozícia /ktorá nedávno priviedla SR na kraj priepasti/ vyťahuje proti vláde každý problémik, každú smietku. Nič nie je odpudzujúcejšie, keď sa opozícia dokonca podieľa na produkovaním takýchto „problémikov“ či „smietok“. Napríklad žalobami v Bruseli.

Ešte šťastie, že Fico a spol. majú s takouto opozíciou dlhodobé skúsenosti. Ešte šťastie, že vedia, ako takýchto ľudí uzemniť. Čím ? Nuž najmä reálnymi výsledkami svojej práce,- práce zameranej na úspešnú konsolidáciu a rozvoj nášho štátu.

Dobrá správa pre PS, Olano a SaS

16.04.2024

Všimli ste si to ? Koalícii Smer, Hlas a SNS sa podarilo splniť predvolebný sľub o znížení cien potravín, o poklese inflácie a oživení investičnej výstavby. Dobrá správa pre Šimečku, Matoviča, Grohlinga – či nie ? Aspoň trocha útechy pre občanov pred tým, než Kamenický a spol. začnú realizovať tvrdý no nevyhnutný reštrikčný masaker…. Zatiaľ je to [...]

Jančkárová – generátor politickej nenávisti

14.04.2024

Každému súdnemu človeku, ktorý sledoval dnešný“moderátorský“ výkon Marty Jančkárovej na STV1 musí byť už jasné, prečo je potrebné spravodajské a publicistické relácie RTVS totálne prekopať, vymeniť v nich dramaturgiu a personál. Jančkárová väčšinu svojho „moderátorského“ času venovala politickej polemike s podpredsedom NRSR a poslancom [...]

Šimečka je najkrajší, najmúdrejší a najlepší hasič

14.04.2024

Dementi /toto nie je oslovenie nikoho dôležitého, toto späťvzatie článku, ktorý tu mal byť ešte do obeda no už nie je…/. Nie je pravda, že pán Šimečka je čosi ako „pyroman“. Nie je pravda, že pán Šimečka chodí do Bruselu zakladať ohníky, v ktorých majú zhorieť peniaze pre SR, – aby potom vyzýval vládu SR hasiť. Pravda je, že pán Šimečka je [...]

Dlhé diely / Karlova Ves /

Nepriateľ zelene v Karlovej vsi? Bratislavskú mestskú časť trápi poškodzovanie stromov

16.04.2024 16:46

Na neznámeho páchateľa, ktorý poškodzoval zdravé dreviny, upozorňovala mestská časť napríklad aj vlani v máji.

Salma

Nebránime Izrael, ale seba, tvrdia Jordánci po zostrelení iránskych dronov. Princezná Salma v tom prsty nemala

16.04.2024 16:33

Obrázky na sociálnych sieťach ukazujú kráľa Abdalláha ako zradcu s izraelskou vlajkou. A o jeho dcére, princeznej Salme, pilotke vzdušných síl, sa šíria dezinformácie, že zostrelila šesť iránskych bezpilotných lietadiel.

Petr Pavel

Pavel: Názory na zahraničnú politiku by nemali narúšať vzťahy Čechov a Slovákov

16.04.2024 15:52

Česko začiatkom marca v reakcii na postoj SR k vojne na Ukrajine odložilo česko-slovenské medzivládne konzultácie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 755
Celková čítanosť: 2809916x
Priemerná čítanosť článkov: 3722x

Autor blogu

Kategórie