Založ si blog

Klauniáda pána Lipšica

Pán Lipšic nás včera obohatil celkom istou dávkou situačného resp. stendapového humoru. Vyhlásil, že ak vláda nechá na pokoji jeho brloh – plný jeho vlastných šteniat – brloh, ktorý si vybudoval na Úrade špeciálnej prokuratúry, požiada o uvoľnenie z funkcie špeciálneho prokurátora. Keby človek nepoznal schopnosti veľkého kombinátora Danielita, myslel by si, že to Lipšic myslí vážne. Danielito to však samozrejme myslel ako frk, ako vtip. Veď o jeho osude a o osude jeho špeciálneho brlohu už vládna koalícia rozhodla. Dokonca s väčšou-menšou akceptáciou zo strany Bruselu.

Pán Lipšic nie je bohvieaký zabávač. Už aj preto nie, že pri svojom vtipkovaní nie je príliš originálny. Jeho najbližší kamoš Igor Matovič podobný frk použil v minulosti viackrát. Naposledy pred pár týždňami, keď dal premiérovi SR „férovú“ ponuku: vraj sa ho premiér nadobro zbaví, ak mu splní pár nesplniteľných želaní. Matovičov vtip vyznel do prázdna. Po prvé preto, že o Matovičove nápady už nemajú záujem ani len jeho bývalí voliči, nieto ešte predseda vlády tohto štátu. Po druhé preto, že prítomnosť šaša Matoviča na politickej scéne súčasnej vládnej koalícii celkom vyhovuje. Nikto totiž tak úspešne nenarúša a nezosmiešňuje opozíciu, ako živý, autentický Matovič.

Kvalitne namastený Daniel Lipšic bol a je vo svojej klauniáde ešte menej úspešný než kamoš Matovič. Darmo vypliešťa oči, darmo púšťa slinku, darmo sa leskol na každej druhej obrazovke, – charizmu Matoviča nemá. A ak po Matovičovi ešte aj jeho vtipy opakuje, tak je to skôr trápne ako zábavné, nedajbože zaujímavé či konštruktívne.

Nuž tak veru. Klauniáda Daniela Lipšica sa nevydarila. Lipšic onedlho odíde. – Len či to potom Slovensko prežije !?

Donald Tusk – persona non grata v SR ? Ale čo s RTVS ?

04.03.2024

Polský premiér D.Tusk si asi nevšimol, že už nie je vo funkcii v EU ale iba v Poľsku. Prečo ? Lebo si dovoľuje zasahovať do vecí, do ktorých ho nič nie je. Zasahoval do vnútorných vecí suverénnej SR. Nepáčilo sa mu stretnutie ministra ZV SR Blanára s ministrom ZV RF Lavrovom. /Rovnako sa Tuskovi nepáčilo ani stretnutie Lavrova s ministrom ZV Maďarska Szíjartóom/. -Toto je [...]

Mediálžandári -darmo vy mažete /RTVS…/

04.03.2024

Mediálžanadári darmo vy mažete, veď vy tú pravdičku nikdy nezmažete. RTVS dnes v obedňajšom Rádiožurnále opäť dokázala, že nie je verejnoprávna, nadstranícka, objektívna. RTVS opäť ukázala, že je protivládna a opozičná. V čudnom žurnalistickom útvare /ktorý s informovaním nemal nič spoločné/ redaktorka RTVS poslucháčov klamala, že vraj proti stretnutiu [...]

RTVS/Soňa Otajovičová – z ktorého prsta ste si to vycucali ?

04.03.2024

V dnešnom obedňajšom Radiožurnale RTVS vyhlásila akýsi redaktorka Soňa Otajovičová, že / podstatná ?/ časť slovenských občanov a /všetci ?/ odborníci protestovali proti stretnutiu ministra zahraničných vecí SR Juraja Blanára a ministra zahraničných vecí Ruskej federácie Sergeja Lavrova. Na podtvrdenie tejto tézy redaktorka Otajovičová zacitovala slová niekoľkých [...]

Allen Weisselberg

Bývalý finančný riaditeľ Trump Organization sa priznal ku krivej výpovedi. Dostal päť mesiacov väzenia

04.03.2024 22:47

Allen Weisselberg sa priznal ku krivej výpovedi v občianskoprávnom procese, v ktorom je za podvod obžalovaný exprezident Donald Trump.

Izrael / Tunel / Hamas /

Hamas nevie, koľko rukojemníkov v Gaze je ešte nažive

04.03.2024 22:35

Otázka rukojemníkov je stredobodom rokovaní o prímerí v Pásme Gazy, ktoré prebiehajú v Káhire.

Vladimir Putin

Únik nahrávky z Nemecka je podľa Bieleho domu pokus Ruska rozdeliť západných spojencov Kyjeva

04.03.2024 22:07

Prokremeľská RT zverejnila nahrávku, o ktorej tvrdí, že na nej predstavitelia nemeckej armády diskutujú o vojenských úderoch na Moskvou anektovaný ukrajinský Krym.

Télam

Argentínsky prezident Milei nechal zavrieť štátnu tlačovú agentúru Télam. Tvrdí, že je "hlasnou trúbou perónizmu"

04.03.2024 21:15

Podľa zamestnancov je uzavretie agentúry jedným z najhorších útokov na slobodu slova za posledných 40 rokov, teda od pádu vojenskej junty.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 722
Celková čítanosť: 2693851x
Priemerná čítanosť článkov: 3731x

Autor blogu

Kategórie