Založ si blog

Likviduje Fico podnikateľov ?

Podľa politikov opozície a podľa novinárov, čo im slúžia, tak áno. Ako ? Napríklad tak, že Ficova vláda obnovila paušálnu daň z prijmu aj pre spiace firmy resp. pre firmy vykazujúce akože stratu. Alebo napríklad aj tak, že zvýšila zdravotné odvody za zamestnanca o 1%, teda v priemere o niečo vyše 150 eur na zamestnanca ročne. -Hrôza, že ?

Podľa hlupáčikov z opozície sa tým u nás dramaticky zvýši nezamestnanosť príp. zamestnávatelia odmietnu zvyšovať platy svojim zamestnancom. Páni opozičníci asi zabudli, kde žijú. Zabudli na to, že u nás už de facto nie je žiadna nezamestnanosť. Nezamestnaní sú dnes v SR v drvivej väčšine iba nezamestnateľní ľudia /nevzdelaní a nemotivovaní Rómovia, osoby ktoré nechcú alebo nemôžu za prácou cestovať, špeciálne rodinné prípady, asociáli, bezdomovci, ľudia uprednostňujúci prácu na čierno a pod/. Podniky sa bijú o kvalifikovanú pracovnú silu a „preťahujú“ si ju prostredníctvom vyšších miezd či benefitov z iných firiem. Nestačí to, -preto chýbajúcich ľudí nahrádzajú gastarbeiteri z Ukrajiny, Srbska, Rumunska…dokonca Ázie. Iba debil bude tvrdiť, že v takejto situácii kvôli cca 150 eurám na rok bude slovenský podnikateľ prepúšťať. Ak by to aj urobil, po jeho pracovníkoch siahnu iní „hladní“ zamestnávatelia.

Kvôli konsolidačným opatreniam Ficovej vlády k nám vraj odmietnu chodiť investori zo zahraničia. Ďalší nezmysel. Slovensko je v porovnaní s potenciálnou konkurenciou v hľadaní investorov stále dosť vyhľadávané. Dokonca aj pokiaľ ide o lokality bez diaľnic. Príkladom sú viaceré nové akvizície na Gemeri a na Východe, no najmä čínska mega-investícia do baterkárne pri Šuranoch. SR je atraktívna kvalifikovanou pracovnou silou, cenami energií, lokalizáciou a z nej vyplývajúcou logistikou, sieťou možných subdodávateľov, relatívne nízkymi mzdami, nízkym výskytom štrajkov, sociálnym zmierom atď.

Slovensku veria aj finanční investori. Napriek strašidlu bankových odvodov. Dve renomované ratingové agentúry /Moodys, Standard&Poors/ napriek katastrofálnemu stavu slovenských financií novej Ficovej vláde veria. Veria, že hoci pomalšie ale aj tak bude Fico financie postupne konsolidovať. Včera oznámila svoje nové hodnotenie Slovenska aj ratingová agentúra Fitch. Ako jediná z troch agentúr rating SR znížila. Zdôvodnila to stavom financií, zapríčinených nie novou vládou ale troma poslednými vládami z minulosti /Matovič, Heger, Odor/. Napriek zníženiu na A- má však aj rating Fitch-u stabilný výhľad.

Pre opozičných politikov a novinárskych diverzantov prišlo zníženie ratingu od Fitcha /mimochodom, zaujímavo načasované , vzhľadom na súčasné opozično-koaličné prekáračky…/ v pravý čas. Vrhli sa naň ako na mannu nebeskú – a lížu a lížu. Nespomínajú už dva ratingy z minulého mesiaca, ktoré naznačujú dôveru v schopnosť SR zvládnuť svoje problémy. Rýpu sa s pôžitkom iba v tom jednom ratingu z troch, -v tom, ktorý im dáva nádej, že Ficovi a spol. pribudnú pri predaji štátnych CP isté problémy.

Nič nie je úbohejšie, ako keď opozičný politický subjekt, neschopný priniesť krajine alternatívnu a POZITÍVNU víziu, neustále zveličuje ekonomické, sociálne, politické a i. problémy vo svojej vlasti. Nič nie je poľutovaniahodnejšie, ako keď opozícia /ktorá nedávno priviedla SR na kraj priepasti/ vyťahuje proti vláde každý problémik, každú smietku. Nič nie je odpudzujúcejšie, keď sa opozícia dokonca podieľa na produkovaním takýchto „problémikov“ či „smietok“. Napríklad žalobami v Bruseli.

Ešte šťastie, že Fico a spol. majú s takouto opozíciou dlhodobé skúsenosti. Ešte šťastie, že vedia, ako takýchto ľudí uzemniť. Čím ? Nuž najmä reálnymi výsledkami svojej práce,- práce zameranej na úspešnú konsolidáciu a rozvoj nášho štátu.

Donald Tusk – persona non grata v SR ? Ale čo s RTVS ?

04.03.2024

Polský premiér D.Tusk si asi nevšimol, že už nie je vo funkcii v EU ale iba v Poľsku. Prečo ? Lebo si dovoľuje zasahovať do vecí, do ktorých ho nič nie je. Zasahoval do vnútorných vecí suverénnej SR. Nepáčilo sa mu stretnutie ministra ZV SR Blanára s ministrom ZV RF Lavrovom. /Rovnako sa Tuskovi nepáčilo ani stretnutie Lavrova s ministrom ZV Maďarska Szíjartóom/. -Toto je [...]

Mediálžandári -darmo vy mažete /RTVS…/

04.03.2024

Mediálžanadári darmo vy mažete, veď vy tú pravdičku nikdy nezmažete. RTVS dnes v obedňajšom Rádiožurnále opäť dokázala, že nie je verejnoprávna, nadstranícka, objektívna. RTVS opäť ukázala, že je protivládna a opozičná. V čudnom žurnalistickom útvare /ktorý s informovaním nemal nič spoločné/ redaktorka RTVS poslucháčov klamala, že vraj proti stretnutiu [...]

RTVS/Soňa Otajovičová – z ktorého prsta ste si to vycucali ?

04.03.2024

V dnešnom obedňajšom Radiožurnale RTVS vyhlásila akýsi redaktorka Soňa Otajovičová, že / podstatná ?/ časť slovenských občanov a /všetci ?/ odborníci protestovali proti stretnutiu ministra zahraničných vecí SR Juraja Blanára a ministra zahraničných vecí Ruskej federácie Sergeja Lavrova. Na podtvrdenie tejto tézy redaktorka Otajovičová zacitovala slová niekoľkých [...]

Allen Weisselberg

Bývalý finančný riaditeľ Trump Organization sa priznal ku krivej výpovedi. Dostal päť mesiacov väzenia

04.03.2024 22:47

Allen Weisselberg sa priznal ku krivej výpovedi v občianskoprávnom procese, v ktorom je za podvod obžalovaný exprezident Donald Trump.

Izrael / Tunel / Hamas /

Hamas nevie, koľko rukojemníkov v Gaze je ešte nažive

04.03.2024 22:35

Otázka rukojemníkov je stredobodom rokovaní o prímerí v Pásme Gazy, ktoré prebiehajú v Káhire.

Vladimir Putin

Únik nahrávky z Nemecka je podľa Bieleho domu pokus Ruska rozdeliť západných spojencov Kyjeva

04.03.2024 22:07

Prokremeľská RT zverejnila nahrávku, o ktorej tvrdí, že na nej predstavitelia nemeckej armády diskutujú o vojenských úderoch na Moskvou anektovaný ukrajinský Krym.

Télam

Argentínsky prezident Milei nechal zavrieť štátnu tlačovú agentúru Télam. Tvrdí, že je "hlasnou trúbou perónizmu"

04.03.2024 21:15

Podľa zamestnancov je uzavretie agentúry jedným z najhorších útokov na slobodu slova za posledných 40 rokov, teda od pádu vojenskej junty.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 722
Celková čítanosť: 2693861x
Priemerná čítanosť článkov: 3731x

Autor blogu

Kategórie