Založ si blog

Rozpočet schválený, Vlhová vyhrala, politika má dva týždne prázdniny

Slovensko malo včera celkom šťastný deň. Vedeniu NRSR sa včera podarilo vyriešiť parlamentnú deštrukciu matovičkárskej opozície. . Vládna koalícia v plnej zostave schválila štátny rozpočet na 2024. Zabezpečila tým Slovákom nerušené užívanie sociálnych istôt a aspoň minimálnu ekonomickú stabilitu v prvých dňoch nového roka.

Vo francúzskom zimnom stredisku Courchevel v nočnom slalome triumfovala Petra Vlhová. Pretekárku z USA porazila s pomerne veľkým náskokom. Škoda, že tento jej triumf nemal u nás dostatočnú mediálnu odozvu.

Tieto dve dominantné udalosti padli bohužiaľ do akéhosi informačného tieňa. Zatienila ich udalosť v susednom štáte. Smutná, to bezpochyby. Otázkou je, či mala v slovenských médiách dostať enormnú, priam nevídanú publicitu. Všetky tri spravodajské televízie vysielali dokonca aj dnes živé prenosy z tej istej udalosti-tlačovky akéhosi českého policajného dôstojníka. Stačilo prepnúť na české televízie a zistili by ste, že záujem slovenských novinárov o udalosť v Prahe bol azda ešte väčší, než záujem ich českých kolegov. Odkiaľ je takáto fascinácia smrťou ? – Nota bene v čase, keď napr. v Palestíne vraždia Izraelčania svoje obete v desaťnásobne väčších denných počtoch než to bolo v Prahe.

Nech je akokoľvek, včerajšok bol pre Slovensko úspešný. Zavŕšil turbulentné obdobie, keď od 30.septembra nebol azda ani jeden deň bez nejakej spoločenskej alebo politickej „drámy“. Teraz sa asi atmosféra na dva a pol týždňa upokojí. Ľudia sa sústredia sa miesto politiky a celospoločenských drám stiahnu do rodín, k manželom, deťom, rodičom, k svojim najbližším. A možno, čo by bolo osobitne užitočné, aj ku sebe samým.

Pár dní pokoja Slovensko potrebuje ako soľ.. Dúfajme, že si to užije, že prežijeme Vianoce také, aké si každý z nás želá. Nuž a potom, – v januári 2024 zase do toho a naplno. Ako sa na Slovákov patrí.

Miesto falošného zmierovania uznajte, že tu zákonne vládne Smer+Hlas+ SNS. /Pán Fabián, pán Lovaš ďakujem za vaše príspevky/

19.05.2024

Vždy ma poteší, keď niekto iný napíše alebo povie čosi, čo treba povedať a napísať a ja sa o to nemusím postarať. Stačí iba čítať. Tak aj teraz. Na blogovisku Pravdy sa objavil článok podľa mňa najkvalitnejšieho blogera Pravdy – pána Fabiána. Článok práve dali na titulku, prečítajte si ho. Obsahuje skvelú analytickú časť a bystré úsudky, ktoré z [...]

Fico, Kuciak, Židia siali vietor, žali búrku

17.05.2024

Kto všetko ten vietor sial a búrku žal ? Nuž podľa logiky platnej ako norma tohto blogoviska to boli napríklad: Kuciak, ktorý toľko svojimi článkami provokoval, až zožal búrku, LGBTI komunita, ktorá sa toľko pretrčala okolo teplárne, až zožala búrku, Kórejci, Vietnamci, Iračania, Afgánci…ktorí tak dlho nadávali na USA až zožali búrku, Židia, ktorí tak dlho [...]

Slušná otázka pre administrátora tohto blogoviska

16.05.2024

Dovoľte sa slušne spýtať iba jednu otázku – prečo je na blogovisku príspevok blogera pod prezývkou „karol“ pod nadpisom „Kto seje vietor zožne búrku ?“ Tento blog de facto schvaľuje atentát na premiéra a tvrdí, že ho svojim správaním vyprovokoval sám predseda vlády. Článok podľa mňa nie je iba nemravný a v rozpore s pravidlami blogovania ale [...]

Mi-8, ukrajinský vrtuľník, vojna na Ukrajine, bojová operácia, Kyjev, vojaci,

Moskva sa nepoteší: Zhabané ruské aktíva zaplatia zbrane a rekonštrukciu Ukrajiny, Slovensko súhlasilo

21.05.2024 15:05

Na zbrane by malo poputovať až deväťdesiat percent výnosov zo zmrazených ruských aktív.

lietadlo, Boeing 777

Smrť na palube Boeingu: lietadlo sa dostalo do silných turbulencií, viezlo takmer 240 ľudí

21.05.2024 14:10

V oblasti búrok v juhovýchodnej Ázii sa však dostalo do silných turbulencií a muselo núdzovo pristáť na medzinárodnom letisku Suvarnabhumi v Bangkoku.

Michal Šimečka

Šimečka: Atentát na Fica nie je bianko šek na okresávanie slobody médií alebo občianskej spoločnosti

21.05.2024 14:01

Opozičné hnutie Progresívne Slovensko ocenilo jednomyseľné prijatie uznesenia o odsúdení útoku na premiéra Fica v parlamente.

autobus košice

Autobus na košickej stanici zrazil chodkyňu a vliekol ju 200 metrov

21.05.2024 14:00

V čase dopravnej nehody sa v autobuse nachádzal len vodič. Jeho dychová skúška bola negatívna.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 768
Celková čítanosť: 2876397x
Priemerná čítanosť článkov: 3745x

Autor blogu

Kategórie