Ta3 čaruje. Ale nešikovne.

Skúste si zapnúť „spravodajskú“ televíziu ta3 a sledujte tam textové flešky. S obsahom niektorých informácií ta3 priam čaruje. Jasné údaje agentúry Sanep, ktorá sa venuje prieskumom verejnej mienky sú tam podané tak, že sa v nich v lepšom prípade ani besná sviňa nevyzná. V horšom prípade tak, že ich divák vníma „nechtiac“ opačne, než prieskumné údaje ukazujú.

Pri rýchlom sledovaní sa zdá, že s prácou súčasnej vlády je spokojná sotva štvrtina občanov. Rovnako tak by povrchný pohľad na postoje ľudí ku zrušeniu špeciálnej prokuratúry nasvedčoval. že so zrušením takejto prokuratúry súhlasí iba niečo vyše 23% občanov. – Skutočnosť je ale úplne iná…

  • S doterajšou prácou novej vládnej koalície je veľmi spokojných alebo skôr spokojných 53, 3% občanov; naopak veľmi nespokojných alebo skôr nespokojných je 38,5% občanov.
  • So zrušením špeciálnej prokuratúry veľmi súhlasí alebo skôr súhlasí 52,1% občanov; veľmi nesúhlasí alebo skôr nesúhlasí 40,3% občanov.

Výsledky Sanepu dávajú súčasnej vláde potvrdenku o jasnej podpore občanov Slovenskej republiky ako pre kroky vlády v trestnoprávnej oblasti tak pre prácu vlády ako takej. Toto je empiricky potvrdený fakt. A žiadne zahmlievanie zo strany médií ako je televízia ta3 na tom nič, ale vôbec nezmení.

PREHRALI SME: Maďarsko totiž asi nie je Európa

13.04.2026

Včera sme utrpeli geopolitickú porážku. Spolu s nami Rusi, Američania, Česi, Srbi, Turci…Brusel triumfuje. Postačila mu na to jediná zbraň: eurofondy. Plus k tomu klamstvo o ruských špiónoch. Taká je pravda. Vôľu Maďarov treba rešpektovať. Vybrali si. Urobili tak po svojom, – nie prostredníctvom normálnych európskych volieb, ale de facto REFERENDOM. Výsledok, [...]

Slovensko pod MAGYAROM

11.04.2026

Zajtra sa to možno stane. Zajtra sa v Maďarsku možno chopí moci Magyar. Magyar Péter, ktorý sa zastrája , že z Budapešti vyženie slovenského veľvyslanca. Magyar Péter, podľa ktorého na severe Maďarsko /zatiaľ/ hraničí s Felvidékom. Magyar Péter, ktorý chce urobiť prietrž prenasledovaniu Maďarov na Felvidéku. Vodca maďarskej strany Tisza pán PM,je u nás opozíciou a [...]

Ak SR nepošle do Hormuzu vojenskú loď, VOJACI USA od nás ODÍDU…zlé a dobré správy

09.04.2026

Strašne som sa zľakol. Práve som sa dočítal v Pravde, že Trump sa krajinám NATO vyhráža, že ak nepošlú do Hormuzského prielivu svoje vojenské lode, stiahnú z nich USA svojich vojakov. V našom prípade napríklad tých, čo sú v Kuchyni, na Sliači a občas aj na Oremovom laze /Lešti/. Hrozná predstava. Strašne som sa zľakol. Veru zľakol, najmä keď Pravda na inom mieste [...]

Russia / Hungary / Putin / Orban /

Kremeľ reaguje na voľby v Maďarsku. Čo si Rusko sľubuje od nového vedenia?

13.04.2026 12:14

Skončila sa vláda premiéra Orbána, ktorý mal blízke vzťahy s Moskvou.

SR Nitra Selenec rýchlostná cesta R1-PR1BINA

Začali sa veľké obmedzenia na R1. Neuzavrú len výjazdy, ale rovno celé križovatky

13.04.2026 11:29

Na rýchlostnej ceste sa začala druhá etapa plánovanej uzávery zjazdov a výjazdov.

Susan Coyleová

Austrálsku armádu povedie prvýkrát žena. Coyleová prichádza v čase žalôb a kritiky

13.04.2026 11:14

Prichádzajúca šéfka pôsobí v ozbrojených silách už takmer 40 rokov.