Založ si blog

SR sa so Zelenským kamarátiť nepotrebuje. Zelenskij so SR však áno.

Reakcie Šimečku a spol. na vecné a realistické výroky premiéra R.Fica na adresu Ukrajiny sú vrcholom politickej hystérie. No nie iba hystérie ale aj politickej tuposti, nevzdelanosti a neskúsenosti. Vrcholom ich hlúposti sú odporúčania Ukrajincom, aby ich predseda vlády Šmigal stretnutie s Ficom na protest voči jeho „urážkam“ zrušil. Hlúposť non plus ultra.

Súčasná situácia je jasná: Slovensko a jeho vláda Zelenského Ukrajinu nepotrebuje. Naopak. Ukrajina so Zelenským na čele, Ukrajina ovládaná banderovcami je pre Slovensko v mnohých smeroch /poľnohospodárstvo, doprava, pašeráctvo, kriminalita…/ hrozbou, nie šancou na hospodársky rozvoj. Naopak, Ukrajina v hospodárskom krachu, bez peňazí, bez zbraní, bez munície potrebuje Slovensko. Slovensko Ukrajinu nepotrebuje, Ukrajina Slovensko však áno. Priam osudovo.

-Nech by sa v takejto situácii Ukrajina oprobovala zrušiť stretnutie predsedov vlády. Slovensku by tak len dobre urobili. R.Ficovi by dali do rúk argument, prečo bude môcť následne v Bruseli ďalšiu finančnú, hospodársku a vojenskú pomoc blokovať. Bude to ďalší z dôvodov, aby SR nesúhlasila so vstupom Ukrajiny do EU a prečo bude môcť R.Fico požiadavku Ukrajiny vstúpiť do NATO tvrdo blokovať.

Ukrajinský veľvyslanec reagoval na rozumné slová R.Fica demagógiou, že vraj keby nebolo ukrajinského boja s Rusmi, budeme sa musieť báť, aby nám Rusi nevzali Košice či Prešov. Pán veľvyslanec, takéto táraniny si nechajte pre domáce publikum. My tu na Slovensku poznáme ukrajinskú ideológiu. Vieme, čo chcú de facto vládni banderovci. Vieme, že chcú postupne získať všetky územia, kde žijú Rusíni alebo ich potomkovia, dokonca aj Gorali a ich potomkovia. Vieme, že nie Rusi chcú Poprad ale o Piprade ako o ukrajinskom mieste snívajú ukrajinskí banderovci. Vieme, že banderovci snívajú o Horehroní, nielen Nízkych Tatrách ale aj o Severnom Gemeri, Above a Malohonte.

Takže, -páni Ukrajinci, poznáme vás a vaše čierne banderovské myšlienky príliš dobre. Veľmi nevyskakujte. Ak chcete s nami dobre vychádzať, vráťte sa k realizmu, k mierovej spolupráci, ku družbe s Ruskom, Bieloruskom, Srbskom…a áno, aj so Slovenskom.

Miesto falošného zmierovania uznajte, že tu zákonne vládne Smer+Hlas+ SNS. /Pán Fabián, pán Lovaš ďakujem za vaše príspevky/

19.05.2024

Vždy ma poteší, keď niekto iný napíše alebo povie čosi, čo treba povedať a napísať a ja sa o to nemusím postarať. Stačí iba čítať. Tak aj teraz. Na blogovisku Pravdy sa objavil článok podľa mňa najkvalitnejšieho blogera Pravdy – pána Fabiána. Článok práve dali na titulku, prečítajte si ho. Obsahuje skvelú analytickú časť a bystré úsudky, ktoré z [...]

Fico, Kuciak, Židia siali vietor, žali búrku

17.05.2024

Kto všetko ten vietor sial a búrku žal ? Nuž podľa logiky platnej ako norma tohto blogoviska to boli napríklad: Kuciak, ktorý toľko svojimi článkami provokoval, až zožal búrku, LGBTI komunita, ktorá sa toľko pretrčala okolo teplárne, až zožala búrku, Kórejci, Vietnamci, Iračania, Afgánci…ktorí tak dlho nadávali na USA až zožali búrku, Židia, ktorí tak dlho [...]

Slušná otázka pre administrátora tohto blogoviska

16.05.2024

Dovoľte sa slušne spýtať iba jednu otázku – prečo je na blogovisku príspevok blogera pod prezývkou „karol“ pod nadpisom „Kto seje vietor zožne búrku ?“ Tento blog de facto schvaľuje atentát na premiéra a tvrdí, že ho svojim správaním vyprovokoval sám predseda vlády. Článok podľa mňa nie je iba nemravný a v rozpore s pravidlami blogovania ale [...]

Mi-8, ukrajinský vrtuľník, vojna na Ukrajine, bojová operácia, Kyjev, vojaci,

Moskva sa nepoteší: Zhabané ruské aktíva zaplatia zbrane a rekonštrukciu Ukrajiny, Slovensko súhlasilo

21.05.2024 15:05

Na zbrane by malo poputovať až deväťdesiat percent výnosov zo zmrazených ruských aktív.

lietadlo, Boeing 777

Smrť na palube Boeingu: lietadlo sa dostalo do silných turbulencií, viezlo takmer 240 ľudí

21.05.2024 14:10

V oblasti búrok v juhovýchodnej Ázii sa však dostalo do silných turbulencií a muselo núdzovo pristáť na medzinárodnom letisku Suvarnabhumi v Bangkoku.

Michal Šimečka

Šimečka: Atentát na Fica nie je bianko šek na okresávanie slobody médií alebo občianskej spoločnosti

21.05.2024 14:01, aktualizované: 15:40

Opozičné hnutie Progresívne Slovensko ocenilo jednomyseľné prijatie uznesenia o odsúdení útoku na premiéra Fica v parlamente.

autobus košice

Autobus na košickej stanici zrazil chodkyňu a vliekol ju 200 metrov

21.05.2024 14:00

V čase dopravnej nehody sa v autobuse nachádzal len vodič. Jeho dychová skúška bola negatívna.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 768
Celková čítanosť: 2876415x
Priemerná čítanosť článkov: 3745x

Autor blogu

Kategórie