Založ si blog

Matovič a Sulík sú „hlupáci“, čo nevedia ani len do 100 narátať

Súčasná vláda SR pod vedením R.Fica dostala v NRSR dôveru 21.novembra 2023. Odvtedy Ficova vláda začala oficiálne vládnuť. Rátajme spolu, koľko dní odvtedy uplynulo: v novembri 9 dní, v decembri 31 dní, v januári 31 dní . Spolu je to 71 dní. Slovom: sedemdesiatjeden dní. Žiadnych 100 dní, ako narátali počtári päťkári Matovič a Sulík.

Prečo sa Matovič a Sulík dopustili takejto mimoriadne hlúpej počtárskej chyby ? Je to jednoduché. Matovič a Sulík sú na Ficovu vládu takí nadržaní, že im „to“ predčasne vystreklo. Ejaculatio praecox. Matovič a Sulík sa dnes zase chystajú na pouličný cirkus a tak hľadali inšpiráciu na nové cirkusové číslo. V činnosti vlády nič nenašli, – no tak si aspoň dačo jednoducho vymysleli. Aj za cenu sprostej aritmetickej chyby. Aj pri riziku, že im tie ich počty niekto skontroluje a pristihne ich pri klamstve. Matovič a Sulík však toto riziko nepovažujú za veľké. Medzi ich demonštrantmi sú v prevažnej miere polovzdelaní nepríliš mysliaci ľudkovia-tí /nielen/ rátať príliš nevedia. A keby aj vedeli, buď sú leniví to robiť alebo sú tak zaslepení proti-vládnou nenávisťou, že Matovičovi a Sulíkovi s vďačnosťou zožerú „na prvú“ každý bulšit.

Skutočných 100 dní plnohodnotného vládnutia uplynie Ficovej vláde v posledný februárový deň. Tradičná symbolika prvých 100 dní je však v prípade vzťahov slovenskej vlády ku opozícii a médiám úplne nepodstatná. Ficova vláda programovo od opozície a médií nedostala nielenže 100 dní neútočenia a tolerancie, -ona nedostala ani len jeden takýto deň. Opozícia a médiá do Ficovej vlády celých 71 dní non stop 24 x 7 útočia. Hejtujú, pľujú, urážajú, klamú, dezinformujú, intrigujú a žalujú v zahraničí, organizujú pouličný a parlamentný cirkus. 100 dní neútočenia na novú vládu, to je v podaní súčasnej opozície a ich médií bohapusté chrapúnstvo. To je hnus.

Po 71 resp. po skutočných 100 dňoch od získania dôvery pre novú Ficovu vládu by sa teraz v SR malo čosi zmeniť. Čo sa zmení ? Začne kritika, začne tvrdá konfrontácia opozície s vládou, začnú ostré kampane médií proti Ficovi a spol. ? No hej, ale ako, keď tie protivládne mediálne kampane, keď ostrie opozičnej kritiky už bolo dávno dosiahnuté ? Čo bude teraz nasledovať ? Pouličné výtržnosti, bitky, atentáty na členov vládnej koalície, ozbrojený protivládny prevrat ? Čo to bude ?

Nechám sa prekvapiť. Potichu snívam, že sa do slovenskej politiky a do slovenských médií vráti konštruktívnosť, normalita, tolerancia a pokoj. Áno, som taký hlupák, že o tom snívam. Snívať treba. Bez snov sa nedá žiť. No bohužiaľ, pohľad na ulicu, na obrazovku či slová z rádia ma veľmi rýchlo vrátia na zem, – do tvrdej slovenskej reality.

„Súžitie“ Bombica s Havranom na STVR – možné či nemožné ?

12.06.2024

Nebuďme ako oni. Vymeňme Machaja za niečo, čo má aspoň trochu manažérske schopnosti. Vymieňajme. No netrhajme aj s koreňmi. Bolo by mi totiž smutno za inšpiráciou, akú predstavujú múzy typu Jančkárovej, Frindta, Havrana, Makaru a pod. Keby bolo na mne, ponechal by som im priestor niekde na dvojke alebo v menej exponovanom čase. Nech vyvažujú to, čo prinesú do vysielania [...]

Matovič kritizuje Šimečkovu progresívno-liberálnu totalitu

10.06.2024

„Progresívne Slovensko musí poraziť Smer !“- Takúto protificovskú ideovú a mobilizačnú totalitu kritizoval včera pri rozbore výsledkov volieb do EP predseda hnutia Slovensko Igor Matovič. Podľa neho je takéto uvažovanie a konanie slovenských opozične naladených voličov krátkozraké a škodlivé. – Výnimočne mu musím dať za pravdu. Akékoľvek nesúrodé [...]

Víťazstvo Šimečku, ktoré Smer, Republiku a Hlas nadmieru poteší

09.06.2024

Gratulujem progresívnym liberálom k víťazstvu v eurovoľbách. Konečne sa slniečkárom podarilo vyšolíchať po sérii prehier aspoň jedno víťazstvo. Je to víťazstvo totálneho zjednotenia všetkého, čo malo progresívne ruky a liberálne nohy a čo sa takmer do posledného priaznivca objavilo pri volebných urnách. Je to víťazstvo, za ktoré liberáli z SaS a Demokratov [...]

zelenskyj, summit, švajčiarsko, ukrajina,

Zelenskyj: Keby Rusko malo záujem o mier, nebola by žiadna vojna

15.06.2024 20:45, aktualizované: 21:35

Na mierovom summite o Ukrajine vo Švajčiarsku sa zúčastňuje viac ako 90 krajín a osem medzinárodných organizácií.

francúzsko, Protest, krajná pravica

Desaťtisíce Francúzov protestovali proti krajnej pravici, môže vyhrať predčasné voľby

15.06.2024 19:53

Francúzsky prezident Macron vyhlásil predčasné voľby po neúspechu svojho centristického tábora v minulotýždňových eurovoľbách.

žilina, polícia,

Otrasný nález. V meste Rajec našli bezvládne telo novorodenca

15.06.2024 19:14, aktualizované: 20:20

Stať sa tak malo vedľa materskej škôlky.

Peter Pellegrini, inaugurácia

Bude Pellegrini nadstranícky? Bude z neho skôr Gašparovič než Kováč, hovoria odborníci. Podporu koalície ešte bude potrebovať

15.06.2024 19:00

Politológovia nepredpokladajú, že sa Pellegrini voči vláde bude vymedzovať. Podporu koalície ešte bude potrebovať pri prípadnej opätovnej kandidatúre. Môže však prekvapiť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 776
Celková čítanosť: 2921430x
Priemerná čítanosť článkov: 3765x

Autor blogu

Kategórie