Založ si blog

Kovačič,- neklam ! Markíza nemanipuluj !

Markizák Kovačič ponúkol aj v túto nedeľu -ako obvykle- slovenským divákom svoju štandardnú dávku klamstiev, lží a dezinformácií. Urobil tak dnes podľa mojich poznámok spolu 46 krát. Ponúkam z nich iba 3 -na ukážku.

Po prvé, Kovačič klamal, keď hovoril, že Slováci vrátane voličov Smeru a Hlasu sú proti novelizácii trestného zákona. Prečo ? Lebo prieskum Focusu, na ktorý sa Kovačič odvoláva, mal totálne chybnú hyperdemagogickú otázku, Na takúto chybnú otázku z troch štvrtín respondenti odpovedali, že nesúhlasia s netrestaním korupcie resp. so znížením trestov za korupciu.- Na samozrejmú otázku samozrejmá odpoveď. Veď kto by súhlasil s beztrestnosťou korupcie. Kovačič samozrejme vie, že novela trestného zákona neznižuje trestnosť korupcie, -iba mení štruktúru trestov /dvadsať násobne vyššie finančné tresty na jednej strane a polovicu nižšie nepodmienečné väzenské tresty/. Kovačič vie, že pri novele trestného zákona nejde o znižovanie trestnosti korupcie. Kovačič preto vie /tak ako to vedia aj podvodníci z Focusu/ , že prieskum nebol validný. Napriek tomu ho demagogicky využíva.

Po druhé, Kovačič zneužil zmanipulované vyjadrenie generálneho prokurátora Žilinku pre Denník N /prekrútené red. Benedikovičovou/. Nie je pravda, že Žilinka vo svojich vyjadreniach skritizoval novelu trestného zákona a jeho tvorcov, lebo nerešpektovali jeho návrhy. DNES poskytol Žilinka jednoznačné vyjadrenie: Žilinka podľa neho rešpektuje spôsob, akým boli využité jeho návrhy na úpravu novely trestného zákona. Žilinka protestuje proti tomu, aby fakt, že jeho návrhy neboli zohľadnené na 100%, médiá interpretovali ako jeho konflikt s vládnou koalíciou. Žilinka protestuje proti tomu, aby ho médiá a opozícia zaťahovali do svojho politického súboja s vládou. Žilinka trvá na tom, že GP pod jeho vedením bola, je a zostane apolitickou inštitúciou.

Tieto Žilinkove vyjadrenia sú známe od dnešného rána. Kovačič mal niekoľko hodín na to, aby sa s nim oboznámil. Neurobil to. Tváril sa, že o nich nevie. Kovačič evidentne zavádza a klame.

Po tretie, Kovačič vsugerováva svojim divákom zjavnú lož šírenú opozičnými politikmi a médiami-že totiž na demonštrácie chodia ľudia bez ohľadu na to, či volili opozíciu alebo nie. Že vraj nie je pravda, že za vládnou koalíciou stojí väčšina Slovákov. Prečo ? Lebo sa vraj politické preferencie prudko zmenili a navrch už nemá opozícia ale opozičné strany…

Tu Kovačiča pristihla pri lži jeho vlastná televízia. Podľa prieskumu verejnej mienky urobeného pre Markízu by totiž sociálnodemokratické strany Smer a Hlas získali v príp.voľbách toľko hlasov, že by mohli vládnuť SAMÉ, bez SNS. Smer + Hlas by spolu mali 78 mandátov, teda iba o 1 mandát menej ako majú dnes v spojení s SNS. Keby sa po nových voľbách pridala k Smeru a Hlasu aj SNS, mali by takmer ústavnú väčšinu 89 mandátov. – Takže takýto je politický efekt z „masových“ demonštrácií opozície. Ľudia by si v opakovaných voľbách opäť zvolili ľavicu príp. koalíciu ľavice a národniarov. Kovačič si aj v tomto prípade šľapol na jazyk. Pri zavádzaní ho pristihla jeho vlastná televízia.

V rozpore s faktami, ktoré Markíza sama prezentovala, je ale nevídane manipulatívny zostrih z diskusie, vysielaný vo večerných televíznych novinách. Z neschopného bejby Šimečku urobili majstra-rétora a zo Sakovej popletenú chudinu. Reálny priebeh diskusie mal ale presne opačný záver. Klamstvo Markízy vyvrcholilo komentárom, podľa ktorého mal tentokrát Smer o 1,5% nižšie preferencie. A že to teda z vládnou koalíciou ide dolu vodou. Klamári z Markízy zabudli dodať, že pokles Smeru je na úrovni obyčajnej štatistickej chyby. Najmä však zabudli na už spomenutý fakt, že Smer a Hlas svoje preferencie zlepšili tak, že by sami, bez SNS vládli a že spolu so SNS by mali 89 mandátov, teda takmer ústavnú väčšinu.

Markíza dnes znovu ukázala svoju hrubú manipulatívnosť. Ukázala, že postoj Smeru k nej je plne opodstatnený. Markíza ukázala, že je vďaka svojmu spravodajstvu a publicistike ale napr. aj kvôli lžiam v „historickom“ seriáli „Dunaj, k vašim službám“ zrelá na prehodnotenie vysielacej licencie.

No a ozdoba klamárskej Markízy, manipulátor pán Kovačič opäť potvrdil že je dominantnou lotrovskou figúrkou na šachovnici opozičnej mediálnej mafie. Dnes jeho ťahy neboli príliš vydarené. No čo už. Azda sa to v najbližšiu sobotu zlepší a Kovačič nás bude klamať či zavádzať uveriteľnejším spôsobom.

„Súžitie“ Bombica s Havranom na STVR – možné či nemožné ?

12.06.2024

Nebuďme ako oni. Vymeňme Machaja za niečo, čo má aspoň trochu manažérske schopnosti. Vymieňajme. No netrhajme aj s koreňmi. Bolo by mi totiž smutno za inšpiráciou, akú predstavujú múzy typu Jančkárovej, Frindta, Havrana, Makaru a pod. Keby bolo na mne, ponechal by som im priestor niekde na dvojke alebo v menej exponovanom čase. Nech vyvažujú to, čo prinesú do vysielania [...]

Matovič kritizuje Šimečkovu progresívno-liberálnu totalitu

10.06.2024

„Progresívne Slovensko musí poraziť Smer !“- Takúto protificovskú ideovú a mobilizačnú totalitu kritizoval včera pri rozbore výsledkov volieb do EP predseda hnutia Slovensko Igor Matovič. Podľa neho je takéto uvažovanie a konanie slovenských opozične naladených voličov krátkozraké a škodlivé. – Výnimočne mu musím dať za pravdu. Akékoľvek nesúrodé [...]

Víťazstvo Šimečku, ktoré Smer, Republiku a Hlas nadmieru poteší

09.06.2024

Gratulujem progresívnym liberálom k víťazstvu v eurovoľbách. Konečne sa slniečkárom podarilo vyšolíchať po sérii prehier aspoň jedno víťazstvo. Je to víťazstvo totálneho zjednotenia všetkého, čo malo progresívne ruky a liberálne nohy a čo sa takmer do posledného priaznivca objavilo pri volebných urnách. Je to víťazstvo, za ktoré liberáli z SaS a Demokratov [...]

zelenskyj, summit, švajčiarsko, ukrajina,

Zelenskyj: Keby Rusko malo záujem o mier, nebola by žiadna vojna

15.06.2024 20:45, aktualizované: 21:35

Na mierovom summite o Ukrajine vo Švajčiarsku sa zúčastňuje viac ako 90 krajín a osem medzinárodných organizácií.

francúzsko, Protest, krajná pravica

Desaťtisíce Francúzov protestovali proti krajnej pravici, môže vyhrať predčasné voľby

15.06.2024 19:53

Francúzsky prezident Macron vyhlásil predčasné voľby po neúspechu svojho centristického tábora v minulotýždňových eurovoľbách.

žilina, polícia,

Otrasný nález. V meste Rajec našli bezvládne telo novorodenca

15.06.2024 19:14, aktualizované: 20:20

Stať sa tak malo vedľa materskej škôlky.

Peter Pellegrini, inaugurácia

Bude Pellegrini nadstranícky? Bude z neho skôr Gašparovič než Kováč, hovoria odborníci. Podporu koalície ešte bude potrebovať

15.06.2024 19:00

Politológovia nepredpokladajú, že sa Pellegrini voči vláde bude vymedzovať. Podporu koalície ešte bude potrebovať pri prípadnej opätovnej kandidatúre. Môže však prekvapiť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 776
Celková čítanosť: 2921459x
Priemerná čítanosť článkov: 3765x

Autor blogu

Kategórie