Založ si blog

Balíček trinásť-pánboh pri nás !

EU dostala z USA a z Londýna zase príkaz a tak vyhlásila 13.balík „sankcií“ proti Rusku. Je to však vraj len akási ochutnávka toho, čo ako americké sankcie sľúbil onedlho vyhlásiť prezident Biden. Vraj sa Rusi majú na čo tešiť. Nuž tešia sa už teraz. Rusi majú zmysel pre každú deduškovu americkú „srandu“.

Prvý podpredseda výboru Rady federácie Ruskej federácie pre medzinárodné záležitosti Vladimir Džabarov uviedol, že čím vyššie je poradové číslo balíka „sankcií“ , tým menej je pre Rusko hodné povšimnutia. Prezentovanie ďalších a ďalších sankčných balíčkov sa už stáva nudné. Sivo monotónne. Málokto v Rusku ho pociťuje s nejakým diskomfortom.

Na chvíľu si napr. sankčné opatrenia v oblasti bankovníctva všimnú ruskí turisti. Obvykle ich však obmedzujú iba pár dní a onedlho sa problémy poriešia náhradnou cestou. -Akoby aj nie, tak ako ruské suroviny, energie a tovary tak aj ruskí turisti sú príliš cenní, než aby im obchodníci napr. v Ázii nechceli vyjsť v ústrety. – Príklad za všetky-podľa najnovších štatistík tvoria dnes Rusi tretiu najčastejšiu skupinu turistov v Thajsku.- V Thajsku, teda v druhej najväčšej turistickej veľmoci v Ázii. Alebo iný príklad – z Ekvadora. Tamojšia pro-americká vláda dovtedy koketovala s vývozom zbraní cez USA na Ukrajinu, dokedy jej Rusi nepohrozili zastavením importu banánov. Komodity, z ktorej Ekvador žije a ktorého vývoz do Ruska predstavuje najväčší trhový podiel. Ekvádorčania si veci spočítali a keď od USA miesto kompenzácií dostali prísľub v štýle „figa borová“, hneď svoj proukrajinský zámer zmenili.

V 13.sankčnom balíku sú všelijaké „srandičky“. Napríklad postih firiem z Číny, Indie a Turecka za ich obchodovanie s Rusmi. Toto je už aká sankcia ? Na pár hodín ! Trestané firmy sa veľmi rýchlo otrasú a nájdu si náhradné cesty na pokračovanie v biznise. Osobitne humorná je potom sankcia voči predstaviteľom severokórejských firiem, spájaných s vývozom zbraní do RF. -No tak toto teda režim KĽDR určite ale že určite položí…

Na druhej strane – ani v 13. sankčnom balíčku nič nie je, pokiaľ ide vývoz ruských rýb a licencie na lov rýb v ruských vodách pre rybárov z V.Británie. V sankčnom balíčku nie je nič, čo by sa týkalo blokovania Ruska pri posilňovaní jeho mohutných zlatých rezerv resp. čo by sa týkalo využitia zlata ako platobného prostriedku, nahrádzajúceho v medzinárodnom styku americký dolár. Ruské zlaté rezervy rastú, – americký dolár trpí a americká ekonomika sa nie a nie dostať z močiara inflácie… Na druhej strane, v RF medzinárodní experti aj v roku 2024 prognózujú štvornásobný rast HDP než aký bude v priemere v EU.

Skepsa voči protiruským sankciám v EU zosilňuje. Nielen v SR a Maďarsku, ale napr. aj v tradične rusofóbnom Poľsku, -kde demonštrujúci roľníci vidia ako jednu z príčin ich biedy /popri gríndíle/ aj sankčnú politiku EU voči RF / drahé energie, drahé hnojivá…/ a ochranársku politiku EU voči Ukrajine. Ochrana Ukrajiny na úkor života roľníckych más v Strednej a Východnej /ale už aj v Západnej/ Európe začína byť fakľou, čo zapaľuje stále častejšie ohniská proti-bruselského odporu.

Ekonomické problémy Európy, vyvolané o.i. zlou politikou voči Rusku sa odrážajú aj vo vedomí Európanov. Najhoršie pritom je, že ľudia koniec takejto politiky v konaní EU nevidia. Nečudo, že vo víťazstvo Ukrajiny v boji s Ruskom verí napr. v Nemecku už len asi 10% Nemcov. No a na samotnej Ukrajine podľa najnovšieho telefonického prieskumu verejnej mienky vidí východisko v mierových rokovaniach -nie vo vojne až do konečného víťazstva – až 71% Ukrajincov.

Bruselskí páni si reálny vývoj v ekonomických a sociálnych procesoch nevšímajú. Bruselskí páni na pokyn z USA len ďalej veselo balíčkujú. Sankčnými bludmi plnia balíček za balíčkom. Hotový „global parcel service“.

Nám hlavným konzumentom týchto balíčkov nezostáva iné, len sa poriadne po kresťansky prežehnať. Lebo veď aj balíček trinásť pochádza od tých najväčších čertov z Bruselu. Balíček trinásť – pán boh pri nás…

Miesto falošného zmierovania uznajte, že tu zákonne vládne Smer+Hlas+ SNS. /Pán Fabián, pán Lovaš ďakujem za vaše príspevky/

19.05.2024

Vždy ma poteší, keď niekto iný napíše alebo povie čosi, čo treba povedať a napísať a ja sa o to nemusím postarať. Stačí iba čítať. Tak aj teraz. Na blogovisku Pravdy sa objavil článok podľa mňa najkvalitnejšieho blogera Pravdy – pána Fabiána. Článok práve dali na titulku, prečítajte si ho. Obsahuje skvelú analytickú časť a bystré úsudky, ktoré z [...]

Fico, Kuciak, Židia siali vietor, žali búrku

17.05.2024

Kto všetko ten vietor sial a búrku žal ? Nuž podľa logiky platnej ako norma tohto blogoviska to boli napríklad: Kuciak, ktorý toľko svojimi článkami provokoval, až zožal búrku, LGBTI komunita, ktorá sa toľko pretrčala okolo teplárne, až zožala búrku, Kórejci, Vietnamci, Iračania, Afgánci…ktorí tak dlho nadávali na USA až zožali búrku, Židia, ktorí tak dlho [...]

Slušná otázka pre administrátora tohto blogoviska

16.05.2024

Dovoľte sa slušne spýtať iba jednu otázku – prečo je na blogovisku príspevok blogera pod prezývkou „karol“ pod nadpisom „Kto seje vietor zožne búrku ?“ Tento blog de facto schvaľuje atentát na premiéra a tvrdí, že ho svojim správaním vyprovokoval sám predseda vlády. Článok podľa mňa nie je iba nemravný a v rozpore s pravidlami blogovania ale [...]

čaputová

Prezidentka Čaputová oceňuje uznesenie, ktorým NR SR odsúdila atentát na premiéra

21.05.2024 15:49

Poslanci tým podľa nej urobili potrebný a dôležitý krok k upokojeniu spoločenskej atmosféry.

Mi-8, ukrajinský vrtuľník, vojna na Ukrajine, bojová operácia, Kyjev, vojaci,

Moskva sa nepoteší: Zhabané ruské aktíva zaplatia zbrane a rekonštrukciu Ukrajiny, Slovensko súhlasilo

21.05.2024 15:05

Na zbrane by malo poputovať až deväťdesiat percent výnosov zo zmrazených ruských aktív.

lietadlo, Boeing 777

Smrť na palube Boeingu: lietadlo sa dostalo do silných turbulencií, viezlo takmer 240 ľudí

21.05.2024 14:10

V oblasti búrok v juhovýchodnej Ázii sa však dostalo do silných turbulencií a muselo núdzovo pristáť na medzinárodnom letisku Suvarnabhumi v Bangkoku.

Michal Šimečka

Šimečka: Atentát na Fica nie je bianko šek na okresávanie slobody médií alebo občianskej spoločnosti

21.05.2024 14:01, aktualizované: 15:40

Opozičné hnutie Progresívne Slovensko ocenilo jednomyseľné prijatie uznesenia o odsúdení útoku na premiéra Fica v parlamente.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 768
Celková čítanosť: 2876458x
Priemerná čítanosť článkov: 3745x

Autor blogu

Kategórie