Založ si blog

Balíček trinásť-pánboh pri nás !

EU dostala z USA a z Londýna zase príkaz a tak vyhlásila 13.balík „sankcií“ proti Rusku. Je to však vraj len akási ochutnávka toho, čo ako americké sankcie sľúbil onedlho vyhlásiť prezident Biden. Vraj sa Rusi majú na čo tešiť. Nuž tešia sa už teraz. Rusi majú zmysel pre každú deduškovu americkú „srandu“.

Prvý podpredseda výboru Rady federácie Ruskej federácie pre medzinárodné záležitosti Vladimir Džabarov uviedol, že čím vyššie je poradové číslo balíka „sankcií“ , tým menej je pre Rusko hodné povšimnutia. Prezentovanie ďalších a ďalších sankčných balíčkov sa už stáva nudné. Sivo monotónne. Málokto v Rusku ho pociťuje s nejakým diskomfortom.

Na chvíľu si napr. sankčné opatrenia v oblasti bankovníctva všimnú ruskí turisti. Obvykle ich však obmedzujú iba pár dní a onedlho sa problémy poriešia náhradnou cestou. -Akoby aj nie, tak ako ruské suroviny, energie a tovary tak aj ruskí turisti sú príliš cenní, než aby im obchodníci napr. v Ázii nechceli vyjsť v ústrety. – Príklad za všetky-podľa najnovších štatistík tvoria dnes Rusi tretiu najčastejšiu skupinu turistov v Thajsku.- V Thajsku, teda v druhej najväčšej turistickej veľmoci v Ázii. Alebo iný príklad – z Ekvadora. Tamojšia pro-americká vláda dovtedy koketovala s vývozom zbraní cez USA na Ukrajinu, dokedy jej Rusi nepohrozili zastavením importu banánov. Komodity, z ktorej Ekvador žije a ktorého vývoz do Ruska predstavuje najväčší trhový podiel. Ekvádorčania si veci spočítali a keď od USA miesto kompenzácií dostali prísľub v štýle „figa borová“, hneď svoj proukrajinský zámer zmenili.

V 13.sankčnom balíku sú všelijaké „srandičky“. Napríklad postih firiem z Číny, Indie a Turecka za ich obchodovanie s Rusmi. Toto je už aká sankcia ? Na pár hodín ! Trestané firmy sa veľmi rýchlo otrasú a nájdu si náhradné cesty na pokračovanie v biznise. Osobitne humorná je potom sankcia voči predstaviteľom severokórejských firiem, spájaných s vývozom zbraní do RF. -No tak toto teda režim KĽDR určite ale že určite položí…

Na druhej strane – ani v 13. sankčnom balíčku nič nie je, pokiaľ ide vývoz ruských rýb a licencie na lov rýb v ruských vodách pre rybárov z V.Británie. V sankčnom balíčku nie je nič, čo by sa týkalo blokovania Ruska pri posilňovaní jeho mohutných zlatých rezerv resp. čo by sa týkalo využitia zlata ako platobného prostriedku, nahrádzajúceho v medzinárodnom styku americký dolár. Ruské zlaté rezervy rastú, – americký dolár trpí a americká ekonomika sa nie a nie dostať z močiara inflácie… Na druhej strane, v RF medzinárodní experti aj v roku 2024 prognózujú štvornásobný rast HDP než aký bude v priemere v EU.

Skepsa voči protiruským sankciám v EU zosilňuje. Nielen v SR a Maďarsku, ale napr. aj v tradične rusofóbnom Poľsku, -kde demonštrujúci roľníci vidia ako jednu z príčin ich biedy /popri gríndíle/ aj sankčnú politiku EU voči RF / drahé energie, drahé hnojivá…/ a ochranársku politiku EU voči Ukrajine. Ochrana Ukrajiny na úkor života roľníckych más v Strednej a Východnej /ale už aj v Západnej/ Európe začína byť fakľou, čo zapaľuje stále častejšie ohniská proti-bruselského odporu.

Ekonomické problémy Európy, vyvolané o.i. zlou politikou voči Rusku sa odrážajú aj vo vedomí Európanov. Najhoršie pritom je, že ľudia koniec takejto politiky v konaní EU nevidia. Nečudo, že vo víťazstvo Ukrajiny v boji s Ruskom verí napr. v Nemecku už len asi 10% Nemcov. No a na samotnej Ukrajine podľa najnovšieho telefonického prieskumu verejnej mienky vidí východisko v mierových rokovaniach -nie vo vojne až do konečného víťazstva – až 71% Ukrajincov.

Bruselskí páni si reálny vývoj v ekonomických a sociálnych procesoch nevšímajú. Bruselskí páni na pokyn z USA len ďalej veselo balíčkujú. Sankčnými bludmi plnia balíček za balíčkom. Hotový „global parcel service“.

Nám hlavným konzumentom týchto balíčkov nezostáva iné, len sa poriadne po kresťansky prežehnať. Lebo veď aj balíček trinásť pochádza od tých najväčších čertov z Bruselu. Balíček trinásť – pán boh pri nás…

Dobrá správa pre PS, Olano a SaS

16.04.2024

Všimli ste si to ? Koalícii Smer, Hlas a SNS sa podarilo splniť predvolebný sľub o znížení cien potravín, o poklese inflácie a oživení investičnej výstavby. Dobrá správa pre Šimečku, Matoviča, Grohlinga – či nie ? Aspoň trocha útechy pre občanov pred tým, než Kamenický a spol. začnú realizovať tvrdý no nevyhnutný reštrikčný masaker…. Zatiaľ je to [...]

Jančkárová – generátor politickej nenávisti

14.04.2024

Každému súdnemu človeku, ktorý sledoval dnešný“moderátorský“ výkon Marty Jančkárovej na STV1 musí byť už jasné, prečo je potrebné spravodajské a publicistické relácie RTVS totálne prekopať, vymeniť v nich dramaturgiu a personál. Jančkárová väčšinu svojho „moderátorského“ času venovala politickej polemike s podpredsedom NRSR a poslancom [...]

Šimečka je najkrajší, najmúdrejší a najlepší hasič

14.04.2024

Dementi /toto nie je oslovenie nikoho dôležitého, toto späťvzatie článku, ktorý tu mal byť ešte do obeda no už nie je…/. Nie je pravda, že pán Šimečka je čosi ako „pyroman“. Nie je pravda, že pán Šimečka chodí do Bruselu zakladať ohníky, v ktorých majú zhorieť peniaze pre SR, – aby potom vyzýval vládu SR hasiť. Pravda je, že pán Šimečka je [...]

Petr Pavel

Pavel: Názory na zahraničnú politiku by nemali narúšať vzťahy Čechov a Slovákov

16.04.2024 15:52

Česko začiatkom marca v reakcii na postoj SR k vojne na Ukrajine odložilo česko-slovenské medzivládne konzultácie.

Juraj Blanár

Blanár nepodporí možné sankcie, ktoré by zasiahli viac občanov SR ako Irán

16.04.2024 15:29

Ministri zahraničných vecí krajín EÚ majú rokovať o možnom uvalení sankcií na Irán v súvislosti s jeho víkendovým útokom na Izrael.

Podvod

Fanúšikovia hokeja, pozor. Neznámy páchateľ ponúka na internetovom portáli falošné lístky na MS

16.04.2024 15:11

Vystupuje pod rôznymi menami, s rôznymi telefónnymi číslami a uvádza odlišné bankové účty, na ktoré žiada zaslať peniaze.

Russia Ukraine War

Chýbali rakety, zničili elektráreň. Zelenskyj sa hnevá, že Ukrajine chýba ochrana, akú dostal Izrael

16.04.2024 15:07

Volodymyr Zelenskyj sa sťažuje, že Izraelu pomohli spojenci ochrániť vzdušný priestor pred útokom Iránu, ale od neba nad Ukrajinou dávajú ruky preč.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 755
Celková čítanosť: 2809880x
Priemerná čítanosť článkov: 3722x

Autor blogu

Kategórie