Založ si blog

Statoční sudcovia a profesori práva sa postavili proti nehanebným krokom Ústavného súdu

Nehanebné a neústavné kroky Ústavného súdu sa od včera intenzívne diskutujú v odbornej i širšej verejnosti. Bohužiaľ, zväčša iba potichu. Drvivá väčšina právne vzdelaných ľudí sa bojí publikovať svoje voči ÚS kritické názory. Bojí sa mediálneho lynča pravicovej novinárskej tlupy.

O to viac si treba vážiť smelých ľudí, statočných odborníkov, ktorí proti nehoráznym krokom ústavného súdu vystúpili. Ďakujem pánovi profesorovi Slašťanovi, ďakujem pánovi doc. Burdovi a sudcom dr. Šorlovi a dr.Strakovi, – ktorí sa svoje odborne podložené názory nebáli publikovať. V atmosfére fašizoidnej mediálnej totality je to od nich hrdinský čin.

Povráva sa, že Fiačan, predseda „ústavného“ súdu má dnes večer kdesi vystúpiť na tribúne opozičnej protivládnej demonštrácie. Neviem, či je to pravda. Asi nie. No ak by bola, nebudem prekvapený. Spomínam si na jeden výrok o ústavnom súde z 90-tych rokov , pripisovaný V.Mečiarovi. Ten označil ústavný súd za „ďalší chorý prvok v ústavnom systéme“ protislovenskými živlami ovládaných štátnych štruktúr. Štruktúr, ktoré sa V.Mečiar snažil poslovenčiť. Nestihol. Lebo, ako sa zdá, veci sa od čias V.Mečiara veľmi nezmenili.

Ústavný súd asi v týchto dňoch nemá čo robiť. Asi sa nudí. Inak si neviem vysvetliť, že našiel čas na non stop 48 hodinovú smenu, aby vyšiel v ústrety opozícii a splodil 40 stránkový paškvil k jednej z mnohých noviel TZ. Škoda, že sa ústavný súd pod vedením premotivovaného Fiačana tak neusiloval, keď posudzoval pre Slovenskú republiku a ľud Slovenska dôležitejšie témy – napr. vyhlásenie referenda alebo možnosť skrátenia volebného obdobia prechádzajúcej vlády všeľudovým hlasovaním.

Teraz sa ÚS veľmi snažil. Tak sa snažil, že porušil ústavné postupy a pozastavil účinnosť zákona, ktorý ešte ani nebol oficiálne správoplatnený uverejnením v Zbierke zákonov. Teraz sa ÚS znížil dokonca k takým lapsusom, že text svojho rozhodnutia poskytol opozičným médiám /Sme, Denník N, Markíza/ skôr, než boli doručené procesným stranám.

Ústavný súd pod vedením Fiačana sa správa ako „hujer“. Koná ako opozičný protivládny subjekt. Porušuje doteraz platné ústavné zvyklosti. Miesto Ústavného súdu máme v SR Opozičný súd. Hanba. Hanba na sto rokov.

O to väčšia vďaka skutočným odborníkom a statočným právnikom. Ešte raz veľká vďaka pánovi prof. Slašťanovi, pánovi doc. Burdovi, a pánom sudcom – dr. Šorlovi a dr. Strakovi. A samozrejme, veľká vďaka aj dr. Suskovi, ministrovi spravodlivosti SR. Vďaka všetkým ,čo sa nedajú zastrašiť mediálnou mafiou a odvážne tlmočia hlas odborníkov i na verejnosti.

Miesto falošného zmierovania uznajte, že tu zákonne vládne Smer+Hlas+ SNS. /Pán Fabián, pán Lovaš ďakujem za vaše príspevky/

19.05.2024

Vždy ma poteší, keď niekto iný napíše alebo povie čosi, čo treba povedať a napísať a ja sa o to nemusím postarať. Stačí iba čítať. Tak aj teraz. Na blogovisku Pravdy sa objavil článok podľa mňa najkvalitnejšieho blogera Pravdy – pána Fabiána. Článok práve dali na titulku, prečítajte si ho. Obsahuje skvelú analytickú časť a bystré úsudky, ktoré z [...]

Fico, Kuciak, Židia siali vietor, žali búrku

17.05.2024

Kto všetko ten vietor sial a búrku žal ? Nuž podľa logiky platnej ako norma tohto blogoviska to boli napríklad: Kuciak, ktorý toľko svojimi článkami provokoval, až zožal búrku, LGBTI komunita, ktorá sa toľko pretrčala okolo teplárne, až zožala búrku, Kórejci, Vietnamci, Iračania, Afgánci…ktorí tak dlho nadávali na USA až zožali búrku, Židia, ktorí tak dlho [...]

Slušná otázka pre administrátora tohto blogoviska

16.05.2024

Dovoľte sa slušne spýtať iba jednu otázku – prečo je na blogovisku príspevok blogera pod prezývkou „karol“ pod nadpisom „Kto seje vietor zožne búrku ?“ Tento blog de facto schvaľuje atentát na premiéra a tvrdí, že ho svojim správaním vyprovokoval sám predseda vlády. Článok podľa mňa nie je iba nemravný a v rozpore s pravidlami blogovania ale [...]

Mi-8, ukrajinský vrtuľník, vojna na Ukrajine, bojová operácia, Kyjev, vojaci,

Moskva sa nepoteší: Zhabané ruské aktíva zaplatia zbrane a rekonštrukciu Ukrajiny, Slovensko súhlasilo

21.05.2024 15:05

Na zbrane by malo poputovať až deväťdesiat percent výnosov zo zmrazených ruských aktív.

lietadlo, Boeing 777

Smrť na palube Boeingu: lietadlo sa dostalo do silných turbulencií, viezlo takmer 240 ľudí

21.05.2024 14:10

V oblasti búrok v juhovýchodnej Ázii sa však dostalo do silných turbulencií a muselo núdzovo pristáť na medzinárodnom letisku Suvarnabhumi v Bangkoku.

Michal Šimečka

Šimečka: Atentát na Fica nie je bianko šek na okresávanie slobody médií alebo občianskej spoločnosti

21.05.2024 14:01

Opozičné hnutie Progresívne Slovensko ocenilo jednomyseľné prijatie uznesenia o odsúdení útoku na premiéra Fica v parlamente.

autobus košice

Autobus na košickej stanici zrazil chodkyňu a vliekol ju 200 metrov

21.05.2024 14:00

V čase dopravnej nehody sa v autobuse nachádzal len vodič. Jeho dychová skúška bola negatívna.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 768
Celková čítanosť: 2876394x
Priemerná čítanosť článkov: 3745x

Autor blogu

Kategórie