Založ si blog

SaS chystá smršť protivládnych obštrukcií

Premiér R.Fico sa včera trochu nadnesene vyjadril, že vláda chystá na najbližšie zasadnutie parlamentu „malú legislatívnu smršť“. Trochu vecnejšie povedané, chystá na prerokovávanie niekoľko zákonov. Ide o zákony z oblasti stavebného konania, verejného obstarávania, zdravotníctva a i. No a k tomu ešte jeden podľa „našich“ novinárov kontroverznejší zákon o novej podobe verejnoprávneho rozhlasu a televízie.

Návrhy týchto zákonov nie sú ešte vo verejnosti podrobnejšie známe. Keďže tieto zákony pôjdu do riadneho pripomienkového konania /možno s výnimkou zákona o rozhlase a televízii/ je vysoko pravdepodobné, že ich textácia sa bude dosť významne meniť. Takže vlastne nikto, ani vládna koalícia a tobôž potom opozícia nevie, o čom to v konečnom dôsledku bude a čo sa napokon schváli.

Neznalosť legislatívy ale nebráni opozícii, konkrétne partičke okolo Grohlinga z SaS, aby sa už dnes v médiách verejne zastrájala, ako sa ona tej legislatívnej smršti vládnych strán postaví, ako to vláde osladí, ako jej to sťaží a ak sa len trochu bude dať, ako jej znemožní prijímať v parlamente zákony. – Zákony, ktoré sú nota bene v súlade s vládnym programom kabinetu R.Fica.

Majster tisícich remesiel, ezermešter ex-obuvník a ex-kaderník Grohling vopred avizuje, že urobí všetko preto, aby demokraticky zvolenej vláde Smeru, Hlasu a SNS zabránil vládnuť. Grohling, Kolíková, Krupa a spol. spravia čokoľvek, akúkoľvek obštrukciu, len aby vláde neumožnili prijímať zákony a meniť Slovensko podľa predstáv ich voličov.

-No povedzte, -je toto normálne ? Je v súlade so zdravou psychikou, aby sa opozícia apriori stavala voči čomukoľvek čo legitímna vláda štátu navrhne ? Je to v poriadku, keď opozičný politik ešte ani netuší aké zákony vláda navrhne a čo v nich bude – a už cez médiá z plného hrdla kričí, že to nedovolí, že tomu bude brániť všetkými prostriedkami ? Vrátane bizarných foriem parlamentnej obštrukcie ? Nech sa nikto nehnevá, ale toto nepripomína správanie zrelého človeka. Toto pripomína správanie sfetovaného pubertiaka vo fáze univerzálneho vzdoru voči autoritám.

Vláda, ktorá má tú smolu, že ju na verejnosti nekontroluje racionálna opozícia ale tlupa kvázisfetovaných pubertiakov potrebuje na každý svoj legislatívny či exekutívny krok dvoj-trojnásobok času ako je inak obvyklé. Mešká s realizáciou svojich zámerov a systémovosť musí nahradiť improvizáciou…

– Opozícia a jej naklonené /takmer všetky/ médiá iba na to čakajú. Už aj sa chytajú šance a útočia. Vyčítajú vláde, ako je možné, že ešte to či ono nestihla !? Prečo neplní, čo svojim voličom sľúbila ? Prečo svojich voličov klame ? – Toto sú teda, milí opozičníci, neférové postupy ! Toto je teda, milí opozíčnici, hnusné, veľmi veľmi hnusné. Toto je ale bohužiaľ, náš súčasný slovenský opozičný štandard. V médiách i v parlamente.

Na dôvažok do vzorky opozičného politického a novinárskeho chrapúnstva ešte jedna maličkosť. Novinári a politická opozícia vláde vyčítajú, prečo ešte nesplnila do bodky svoj vládny program. Teda program na 4 roky a nie na 4-5 mesiacov. – Áno, milí opozičníci, táto vláda tu s plnými právomocami /od schválenia jej programového vyhlásenia/ funguje 4 mesiace a od menovania prezidentkou asi 5 mesiacov. V žiadnom prípade ešte nie pol roka, ako to dnes v jednej z relácií zahlásil jeden z moderátorov ta3. A už vôbec nie 4 roky, aby vás to oprávňovalo k nejakému rigoróznemu súdeniu či definitívnemu odsúdeniu.

-Takže, milí opozičníci, keď ste sa už nenaučili dobrým mravom konštruktívnej demokratickej opozície, naučte sa aspoň správne počítať. Stačí do 5. Naučte sa -keď už nič iné, aspoň elementárnu matematiku.

PS: Pellegrini a Fico budú ešte ľutovať, že na Dankov návrh neschválili v NRSR ako absolútnu prioritu nový rokovací poriadok NRSR, ktorý by parlamentné obštrukcie takmer úplne znemožnil.

Miesto falošného zmierovania uznajte, že tu zákonne vládne Smer+Hlas+ SNS. /Pán Fabián, pán Lovaš ďakujem za vaše príspevky/

19.05.2024

Vždy ma poteší, keď niekto iný napíše alebo povie čosi, čo treba povedať a napísať a ja sa o to nemusím postarať. Stačí iba čítať. Tak aj teraz. Na blogovisku Pravdy sa objavil článok podľa mňa najkvalitnejšieho blogera Pravdy – pána Fabiána. Článok práve dali na titulku, prečítajte si ho. Obsahuje skvelú analytickú časť a bystré úsudky, ktoré z [...]

Fico, Kuciak, Židia siali vietor, žali búrku

17.05.2024

Kto všetko ten vietor sial a búrku žal ? Nuž podľa logiky platnej ako norma tohto blogoviska to boli napríklad: Kuciak, ktorý toľko svojimi článkami provokoval, až zožal búrku, LGBTI komunita, ktorá sa toľko pretrčala okolo teplárne, až zožala búrku, Kórejci, Vietnamci, Iračania, Afgánci…ktorí tak dlho nadávali na USA až zožali búrku, Židia, ktorí tak dlho [...]

Slušná otázka pre administrátora tohto blogoviska

16.05.2024

Dovoľte sa slušne spýtať iba jednu otázku – prečo je na blogovisku príspevok blogera pod prezývkou „karol“ pod nadpisom „Kto seje vietor zožne búrku ?“ Tento blog de facto schvaľuje atentát na premiéra a tvrdí, že ho svojim správaním vyprovokoval sám predseda vlády. Článok podľa mňa nie je iba nemravný a v rozpore s pravidlami blogovania ale [...]

taraba

Taraba avizuje zmeny pri novele zákona o ochrane prírody

21.05.2024 16:27

Novele zákona o ochrane prírody a krajiny sa parlament venuje v skrátenom legislatívnom konaní.

Andrej Danko

Danko chce poznať čísla do médií. Nevieme, komu zavolať, ak o nás napíšete klamstvá, posťažoval sa

21.05.2024 16:10

Opäť vyhlásil, že dúfa, že štát bude schopný kontrolovať virtuálny priestor.

čaputová

Prezidentka Čaputová oceňuje uznesenie, ktorým NR SR odsúdila atentát na premiéra

21.05.2024 15:49

Poslanci tým podľa nej urobili potrebný a dôležitý krok k upokojeniu spoločenskej atmosféry.

Mi-8, ukrajinský vrtuľník, vojna na Ukrajine, bojová operácia, Kyjev, vojaci,

Moskva sa nepoteší: Zhabané ruské aktíva zaplatia zbrane a rekonštrukciu Ukrajiny, Slovensko súhlasilo

21.05.2024 15:05

Na zbrane by malo poputovať až deväťdesiat percent výnosov zo zmrazených ruských aktív.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 768
Celková čítanosť: 2876481x
Priemerná čítanosť článkov: 3745x

Autor blogu

Kategórie