Založ si blog

Ako to teda vlastne chcete, pani Miriam Lexmanová ?

Pani Miriam Lexmanová, europoslankyňa za KDH včera vyjadrila veľkú nespokojnosť s tempom rozvoja infraštruktúry spájajúcej centrá ekonomického rozvoja so slovenským vidiekom. Pani Lexmanová svoje vyjadrenie okorenila starým fórom o tom, že my Slováci sme pri výstavbe ciest, mostov a pod. takí pomalí a neschopní, – že kým my ešte len klepkáme na základný kameň, tak napr. Poliaci už strihajú pásku a stavbu z poľskej strany slávnostne otvárajú.

Nuž, zasmiali sme sa, ďakujeme pani Lexmanová , – a teraz vážne. Dovoľte sa spýtať vás, vašich kolegov z KDH a z opozície ako takej, – ako to teda máte radi ? Rýchlo alebo opatrne ? Lebo kým včera sa pani Lexmanová smiala zo slovenskej pomalosti, dnes opozícia, ktorej je súčasťou hromží na návrh zákona, zjednodušujúci a skracujúci posudzovanie vplyvov výstavby na životné prostredie a zákon zjednodušujúci verejné obstarávanie pri podlimitných obstarávaniach /po novom do 5O tis./ a eliminujúci námietkovanie pri sumách do jeden a pol miliona eur. Tendre sa tak odbyrokratizujú na nevyhnutné minimum. Toto sa ale KDH a opozícii nepáči. – Čudná rozpoltenosť, čudná rétorika.

Tak ako to teda pani Lexmanová máte radi – rýchlo a moderne či starosvetsky dôkladne ? Podľa navrhovaného nového efektívneho zákona alebo podľa starého, dôkladne byrokratického ? Tak sa teda rozhodnite. Buď budete všetky vládne návrhy zákonov zatracovať pod čiernu zem, buď ich budete všetky en bloc obštruovať, prosiť prezidentku o veto a Ústavný súd o zrušenie, alebo sa k veciam postavíte konštruktívne a pokúsite sa spolu s vládou /sic !/ podmienky výstavby na Slovensku zlepšiť a urýchliť. V tom druhom prípade možno stratíte zopár politických bodov u vašich fanúšikov, ochotných vždy a všade na tú hnusnú Ficovu vládu útočiť, no pomôžete občanom SR žiť normálnejšie, s menším stresom.

-Tak povedzte, pani Lexmanová, ako to chcete ? Bojovo, protivládne, na hulváta – alebo vecne, konštruktívne, so zmyslom pre blaho blížnych svojich ?

Dobrá správa pre PS, Olano a SaS

16.04.2024

Všimli ste si to ? Koalícii Smer, Hlas a SNS sa podarilo splniť predvolebný sľub o znížení cien potravín, o poklese inflácie a oživení investičnej výstavby. Dobrá správa pre Šimečku, Matoviča, Grohlinga – či nie ? Aspoň trocha útechy pre občanov pred tým, než Kamenický a spol. začnú realizovať tvrdý no nevyhnutný reštrikčný masaker…. Zatiaľ je to [...]

Jančkárová – generátor politickej nenávisti

14.04.2024

Každému súdnemu človeku, ktorý sledoval dnešný“moderátorský“ výkon Marty Jančkárovej na STV1 musí byť už jasné, prečo je potrebné spravodajské a publicistické relácie RTVS totálne prekopať, vymeniť v nich dramaturgiu a personál. Jančkárová väčšinu svojho „moderátorského“ času venovala politickej polemike s podpredsedom NRSR a poslancom [...]

Šimečka je najkrajší, najmúdrejší a najlepší hasič

14.04.2024

Dementi /toto nie je oslovenie nikoho dôležitého, toto späťvzatie článku, ktorý tu mal byť ešte do obeda no už nie je…/. Nie je pravda, že pán Šimečka je čosi ako „pyroman“. Nie je pravda, že pán Šimečka chodí do Bruselu zakladať ohníky, v ktorých majú zhorieť peniaze pre SR, – aby potom vyzýval vládu SR hasiť. Pravda je, že pán Šimečka je [...]

ČR SR politika premiér Fico návšteva prvá

Prieskum: Za urovnanie vzťahov s Českom je 70 percent Slovákov

16.04.2024 14:15

Opačný názor má 17 percent populácie.

mobil, sledovanie, telekomunikácie

Špionážnym softvérom Pegasus mala bývalá poľská vláda sledovať vyše 500 ľudí

16.04.2024 13:36

Nová poľská koaličná vláda obvinila predchádzajúcu vládu strany PiS, že systém Pegasus použila na sledovanie osôb spojených s vtedajšou opozíciou.

Ľubica Rošková, súd Pezinok,

Exposlankyňa Smeru Rošková je vinná v kauze agrodotácií

16.04.2024 13:27

Zároveň je povinná uhradiť spôsobenú škodu vo výške viac ako 150-tisíc eur.

Ukrajina

Rusku sa kráti čas: Rezervy im dôjdu za jeden rok, pokiaľ bude mať Ukrajina čím strieľať

16.04.2024 13:23

Front na Ukrajine formujú tri dôležité charakteristiky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 755
Celková čítanosť: 2809729x
Priemerná čítanosť článkov: 3721x

Autor blogu

Kategórie