Založ si blog

Duely kandidátov, aj keď manipulované RTVS, na výhre Pellegriniho nič nezmenia. Harabin však ÁNO.

Darmo sa kdejaká Lacová bude snažiť, aby skákaním do reči, prerušovaním Pellegriniho, či poskytovaním dvoj-trojminútových monológov a pritakávaním Korčokovi niečo zmenila. Nezmení. Prezidentský súboj v druhom finálnom kole vyhrá Peter Pellegrini. – Iba ak by…

Pellegrini bol podľa mňa v dnešnom súboji finalistov oveľa vecnejší, pro-sociálnejší, vrúcnejší, profesionálnejší a teda lepší. No toto nie je súťaž v rétorike, ani umeleckom dojme. Toto, čo sa na Slovensku deje, je prezentácia dvoch odlišných pohľadov na svet – sveta kozmopolitného a liberálneho /Korčok/ a sveta národnovlasteneckého, opretého o slovenské tradície /Pellegrini/.

Slováci oboch aktérov veľmi dobre poznajú ako praktických politikov. Toto nie sú USA. Tu sa občania venujú politizovaniu 7x 24 non stop. V krčme, v kaviarni, na pracovisku, v rodine…furt. V USA je to iné, tam väčšina voličov spoznáva kandidátov až pri bombastickej televíznej šou. Tam -v USA a na Západe vôbec, rozhoduje rétorika, bonmoty, reč tela, originálne sľuby, umelecký dojem.

V SR nie. Tu sa všetci poznáme. Vieme kto je kto, kto ako a čo robil, ako zbohatol, poznáme o každom pravdu i nepravdu, klebety i tie najskrytejšie reálne tajomstvá. V SR politici nemôžu machrovať. V SR o prezidentovi nerozhoduje šou, ale miera averzie a nenávisti voči príliš dlho slúžiacim politikom /tak vyhral Gašparovič nad Mečiarom, Kiska i Čaputová nad Ficom a Ševčovičom/ – a dakedy aj práca. /To bude, ako dúfam, prípad P.Pellegriniho/.

Preto besedy, akou bola aj tá dnešná v RTVS veľa nerozhodnú.

Čo rozhodne ? Zapojenosť štábom Korčoka najatých umelcov, šoumenov, kňazov a mníšok, novinárov a internetových influencerov na jednej strane /Korčokovej/ a schopnosť národne a ľavicovo orientovaných Slovákov bojovať na druhej strane /Pellegriniovci/. V prípade Pellegriniho ide o ochotu voličov rozličných vlasteneckých prúdov a prúdikov aspoň nachvíľu sa zjednotiť a dať hlasy tomu, kto je predsa len za suverénne, samostatné, sebavedomé a činorodé Slovensko.

Ľavicovo a národne orientovaní Slováci na Slovensku prevládajú. Pod vplyvom protislovenských médií sú však letargickí. Sú spiacou väčšinou. Konzumne a liberálne orientovaní občania SR sú v menšine. Pod vplyvom médií a dobre prepracovaného aktivizmu mimovládok a opozičných strán sú však v DOBRE ORGANIZOVANEJ menšine. Ich šanca je v tom, aby do nohy išli na voľby a aby cez médiá a influencerov odhovorili od voľby pronárodnú a ľavicovú väčšinu.

Šance liberálnej menšiny sa dajú zvýšiť aj zasievaním sváru, klebiet, nesvornosti a intríg do radov tradične dosť rozdrobených národniarskych „kmeňov“ a klanov. Šanca Korčoka a jeho menšiny je rozhádať pro-národnú a ľavicovú väčšinu.

Ľavicovo a národne orientovaný Pellegrini na ľavicovo a národne orientovanom Slovensku nemôže prehrať prezidentské voľby. S jedinou výnimkou, – s výnimkou zrady vlastných ideálov zo strany voličov Smeru, SNS ale predovšetkým voličov Harabina, Uhríka, Kotlebu, Šveca…

Stručne povedané, – o tom, kto bude nový slovenský prezident nerozhodnú duely v televízii a úžasné výkony Pellegriniho v nich. O výhre Pellegriniho rozhodne masová účasť voličov Smeru, SNS, masová účasť Harabinovcov, Uhríkovcov, Kotlebovcov /a v súčasnej chvíli aj národne orientovaných voličov Szovetségu/.

Chodiť do televíznych duelov treba. No oveľa dôležitejšie je , aby Pellegrini diskutoval s „kmeňovými“ vodcami národniarov a ľavičiarov. Aby sa s nimi dohodol. A aby sa aspoň na nevyhnutný čas stal nielen hovorcom hlasistov, ale aj smerákov, snsákov, HARABINOVCOV, uhríkovcov, kotlebovcov, švecovcov a náhlikovcov.

-Tieto prezidentské voľby nevyhrá Korčok, no svojim spôsobom ani Pellegrini. Tieto voľby vyhrá Harabin, – jeho názory a jeho ľudia. Pellegrini by to mal vážne vziať do úvahy.

Dobrá správa pre PS, Olano a SaS

16.04.2024

Všimli ste si to ? Koalícii Smer, Hlas a SNS sa podarilo splniť predvolebný sľub o znížení cien potravín, o poklese inflácie a oživení investičnej výstavby. Dobrá správa pre Šimečku, Matoviča, Grohlinga – či nie ? Aspoň trocha útechy pre občanov pred tým, než Kamenický a spol. začnú realizovať tvrdý no nevyhnutný reštrikčný masaker…. Zatiaľ je to [...]

Jančkárová – generátor politickej nenávisti

14.04.2024

Každému súdnemu človeku, ktorý sledoval dnešný“moderátorský“ výkon Marty Jančkárovej na STV1 musí byť už jasné, prečo je potrebné spravodajské a publicistické relácie RTVS totálne prekopať, vymeniť v nich dramaturgiu a personál. Jančkárová väčšinu svojho „moderátorského“ času venovala politickej polemike s podpredsedom NRSR a poslancom [...]

Šimečka je najkrajší, najmúdrejší a najlepší hasič

14.04.2024

Dementi /toto nie je oslovenie nikoho dôležitého, toto späťvzatie článku, ktorý tu mal byť ešte do obeda no už nie je…/. Nie je pravda, že pán Šimečka je čosi ako „pyroman“. Nie je pravda, že pán Šimečka chodí do Bruselu zakladať ohníky, v ktorých majú zhorieť peniaze pre SR, – aby potom vyzýval vládu SR hasiť. Pravda je, že pán Šimečka je [...]

Petr Pavel

Pavel: Názory na zahraničnú politiku by nemali narúšať vzťahy Čechov a Slovákov

16.04.2024 15:52

Česko začiatkom marca v reakcii na postoj SR k vojne na Ukrajine odložilo česko-slovenské medzivládne konzultácie.

Juraj Blanár

Blanár nepodporí možné sankcie, ktoré by zasiahli viac občanov SR ako Irán

16.04.2024 15:29

Ministri zahraničných vecí krajín EÚ majú rokovať o možnom uvalení sankcií na Irán v súvislosti s jeho víkendovým útokom na Izrael.

Podvod

Fanúšikovia hokeja, pozor. Neznámy páchateľ ponúka na internetovom portáli falošné lístky na MS

16.04.2024 15:11

Vystupuje pod rôznymi menami, s rôznymi telefónnymi číslami a uvádza odlišné bankové účty, na ktoré žiada zaslať peniaze.

Russia Ukraine War

Chýbali rakety, zničili elektráreň. Zelenskyj sa hnevá, že Ukrajine chýba ochrana, akú dostal Izrael

16.04.2024 15:07

Volodymyr Zelenskyj sa sťažuje, že Izraelu pomohli spojenci ochrániť vzdušný priestor pred útokom Iránu, ale od neba nad Ukrajinou dávajú ruky preč.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 755
Celková čítanosť: 2809867x
Priemerná čítanosť článkov: 3722x

Autor blogu

Kategórie