Založ si blog

Korčokove čudá. Pellegriniho zázraky.

O pár hodín sa začne moratórium pred druhým kolom volieb. Je tu posledná šanca na to, aby volebný štáb pána Korčoka ešte čosi vypotil a ešte nejako pričaroval na svoju stranu stále viac unikajúce víťazstvo. Korčokovci sa ako topiaci sa človek aj slamky chytajú, aby sa ešte udržali nad vodou. Korčokovi marketingoví mágovia preto začínajú čarovať…

Ako ? Nuž za všetky čudá a čáry máry aspoň dva-tri príklady.

Po prvé, v posledných hodinách boli prezentované viaceré prieskumy verejnej mienky, ktoré mali voličov poinformovať o najnovších preferenciách v prospech kandidátov. Podľa renomovanej agentúry Focus z včerajšieho večera by v druhom kole vyhral Pellegrini so ziskom takmer 51% hlasov. Tesne po druhej televíznej besede by sa podľa inej známej agentúry SANEP víťazom druhého kola tiež stal Pellegrini s niečo okolo 50,5% hlasov. Pellegrini podľa prieskumu SANEPu vo včerajšej diskusii na televízii Markíza jasne dominoval. Bol sebaistejší, dôveryhodnejší a celkove si zlepšil svoje vyhliadky na zvolenie. Víťazstvo Pellegriniho v druhom kole prognozuje aj agentúra Medián.

-Na počudovanie, iný názor má agentúra Ipsos. Táto u nás ešte nová agentúra, pracujúca na objednávku pre korčokovský Denník N na počudovanie favorizuje o 0,1% Korčoka. Pomerne neznáma agentúra NMS Market Research pracujúca pre iný korčokovský denník – Denník N, odhadla Korčokovo čudesné víťazstvo na asi + 1,5%. – Nuž, čudo sa objaví, keď to Korčok najviac potrebuje. Stačí zaplatiť.

Korčokovi vyslovil zatiaľ podporu iba Matovič a minikandidát Dubovský. Je to taký pšuk, no napr. v objektívnej RTVS hrajú tieto dve podpory pre Korčoka úlohu ústredných hajlajtov.

Po druhé, čudá sa stávajú aj pokiaľ ide o niektoré analytické články na internetových portáloch. Takéto články tam chvíľu sú, no len čo niekto z korčokovského predvolebného tímu zavolá, už zrazu nie sú. Zmiznú ako gáfor. Takto zmizol napr. článok o tom, že čím bude účasť na druhom kole volieb vyššia, tým väčšie šance na víťazstvo má P.Pellegrini. A že to osobitne platí pre tých voličov, čo v prvom kole volili Š.Harabina.

Po tretie, čudá či skôr v jeho prípade zázraky sa tu a tam udejú aj v prospech P.Pellegriniho. Dnes boli tri-štyri takéto zázraky. Jedným z nich je spoločné vyhlásenie strán vládnej koalície na podporu P.Pellegriniho. Druhým je potom vyhlásenie otcov-zakladateľov KDH Čarnogurského, Klepáča, Andráša a spol., varujúce pred voľbou progresívneho liberála Korčoka. A tým nepriamo podporujúce voľbu Petra Pellegriniho na post prezidenta Slovenskej republiky. Tretím zázrakom v prospech Pellegriniho je oznámenie J.Kubiša, kandidáta na prezidenta SR, ktorý v prvom kole získal 2,04% hlasov, že v druhom kole podporí P.Pellegriniho. Podporu P.Pellegrinimu vyslovil aj Boris Kollár a jeho Sme rodina a český ex-premiér Babiš. Podporu Pellegrinimu nepriamo, opisne, vyjadril napokon aj Harabin.

– Nech je akokoľvek, pán Boh zaplať za takéto síce dosť zriedkavé ale o to milšie „božie zázraky“.

Francúzska facka skutočnej demokracii

08.07.2024

Dohlasované. Vo Francúzsku nezvíťazila le Penová, nezvíťazila autentická vôľa ľudu, ale jej intrigánsky kalk. Zákulisie a dlhé ruky deep statu. Francúzska lekcia pre všetkých, čo veria v liberálnu ľavicu teda v ľavicu podľa strihu bruselskej paneurópskej sociálnodemokratickej/socialistickej strany PES. Francúzske voľby ukázali, že politická pluralita na Západe je iba [...]

Fico a spol. na ÚS drvivo zvíťazili

03.07.2024

Tak a je to dokonané. Dnes v noci zase budú labilnejší členovia Progresívneho Slovenska, SaS a OLaNO zaspávať iba vďaka upokojujúcim tabletkám. ÚS im zasadil úder, ktorý je bolestivejší a strategicky silnejší ako bola volebná porážka I.Korčoka. ÚS až na dve veci, týkajúce sa retroaktivity a jednu vec, týkajúcu sa rovnakého zaobchádzania odobril celú smerácku novelu [...]

Macronovi slniečkári: prehrali voľby a tak hybaj do ulíc !

01.07.2024

Všimli ste si, čo robia liberálni demokrati po volebnej porážke ? Akceptujú demokratický výsledok ? Ale kdeže. Už aj sú v uliciach, už tam hneď robia bordel a útočia na víťazov, či vyhrali iba „omylom“ či podvodom. V Nemecku, v nedávnych eurovoľbách , ale tiež v komunálnych a parlamentných voľbách dosiahla alternatívna strana k vládnucim nemeckým [...]

koláž, fotky, mReportér

Prelety amerických stíhačiek F-16 nad slovenským nebom. Jedna pristávala, druhá ju prekvapila zozadu

20.07.2024 05:00

Toto sú najlepšie videá týždňa, ktoré zachytili naši mReportéri.

Biden

Koniec Bidenovej kampane je vraj len otázkou času, niekoľko sponzorov už nedá ani cent

19.07.2024 23:20

Viac ako 30 demokratických kongresmanov už prezidenta vyzvalo na odstúpenie z kampane.

banglades

Televízia i väznica v plameňoch, v Bangladéši to vrie. Študentské protesty majú 150 obetí, vláda povolala armádu

19.07.2024 21:07, aktualizované: 22:49

Len v Dháke počas piatku prišlo o život viac ako 50 študentov. Dnešok sa tak stal najkrvavejším dňom protestov. Doteraz ním bol štvrtok s viac ako 20 mŕtvymi.

vukovar

Tisíce brancov ročne. Chorváti spisujú proti návratu povinnej vojenčiny petíciu

19.07.2024 20:09

Chorvátsko oficiálne zrušilo brannú povinnosť v roku 2008, rok pred vstupom do Severoatlantickej aliancie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 782
Celková čítanosť: 2962801x
Priemerná čítanosť článkov: 3789x

Autor blogu

Kategórie