Založ si blog

Fico a spol. na ÚS drvivo zvíťazili

Tak a je to dokonané. Dnes v noci zase budú labilnejší členovia Progresívneho Slovenska, SaS a OLaNO zaspávať iba vďaka upokojujúcim tabletkám. ÚS im zasadil úder, ktorý je bolestivejší a strategicky silnejší ako bola volebná porážka I.Korčoka. ÚS až na dve veci, týkajúce sa retroaktivity a jednu vec, týkajúcu sa rovnakého zaobchádzania odobril celú smerácku novelu Trestného zákona a odobril tiež zrušenie Špeciálnej prokuratúry. S malými kozmetickými výnimkami Fico a spol. nad súčasnou opozíciou zase pôsobivo zvíťazili.

Z hľadiska opozície je to na šlaktrafenie. Predstavitelia opozície sa zmohli iba na slová o rešpektovaní rozhodnutia ÚS a eufemizované invektívy typu „náš boj za demokraciu a právny štát bude pokračovať“, „z rozhodnutia ÚS som sklamaná“, „rozhodnutie ÚS neprispeje k zušľachteniu spoločnosti“, „rozhodnutie ÚS nie je prospešné pre Slovensko“, „rozhodnutie ÚS oslabí schopnosť štátu bojovať s korupciou“ a pod. Nemenovaný zdroj z okolia Z.Čaputovej vyslovil sklamanie, že sa mnohí členovia ÚS rýchlo prispôsobili novým pomerom a z „Čaputovej ľudí“ sa stali akože „neutrálnymi“. To môže mať vplyv aj na rozhodovanie o ďalších politicky sýtených kauzách…

Rozhodnutie ÚS môže mať rozkladný vplyv aj na tie tisíce opozičných demonštrantov, čo v istom čase každý deň ochotne naplňali bratislavské a iné námestia, čo sa búrili proti „neústavnej“ novele TZ a vraj neústavnému zrušeniu špeciálnej prokuratúry. Opoziční demonštranti chodili na proti-ficovské demonštrácie, lebo ich Šimečka, Kolíková, Krupa, Karas, Holečková, Plaváková , Števulová a spol. presvedčili o svojej pravde. Presvedčili ich o tom, že novely a konania Fica a spol. sú proti pravde, sú nezákonné, nedemokratické a protiústavné. ..

– No dnes – BÁC ! „Pravdu“ opozície ÚS rozbil na prach. Podľa ÚS bola novela TZ a zrušenie ŠP v podstate /až na 3 veci/ v poriadku, v súlade s ústavou, s právnym štátom a demokraciou. – Čo teraz ? Čo z toho vyplýva pre opozičných demonštrantov ? Zamáva to s ich ochotou veriť „pravde“ hlásanej Šimečkovcami, propagovanej v Denníku N, Sme, aktualitách, Markíze, JOJ či RTVS ? Zahanbí sa aspoň polovica z šimečkovských demonštrantov ? Začne byť voči výzvam PS a SaS skeptickejšia ? Prestane tak ľahkovážne chodiť na demonštrácie ? Alebo je fanatizmus u ľudí tohto druhu tak hlboko zažratý v ich dušiach, že zostanú šimečkovskej verzii pravdy naďalej verní ? Nájdu si v rozsudku ÚS svoje zrnká „pravdy“ a budú na ich základe zmysel rozsudku prekrúcať, kombinovať a budú konšpirovať proti Ficovej vláde aj naďalej ?

Politická opozícia sa dnes v reakcii na rozsudok ÚS zmohla iba na trápne vyhováranie, na prázdne trápne slová. Ale čo už opozícii zostáva… Aspoň , že to neprepískla tak ako Gábor Grendel, ktorý požaduje od víťazného ministra spravodlivosti Suska, aby odstúpil. Na takúto absurdnú požiadavku možno povedať iba to, že Gábor Grendel jednoducho nevie dobre po slovensky. Nie je schopný pochopiť zložitejší právnický text v slovenčine.

Rozhodnutie ÚS legitimizuje tie najdôležitejšie legislatívne a exekutívne kroky Fica a spol. -či už v NRSR alebo vo vláde. Ničí starostlivo zosnované pavučiny lží o tom, že Ficovci likvidujú právny štát, že odstraňujú v SR demokratické zriadenie a že sa vyčleňujú z rámca európskych hodnôt. Opozičná piata kolóna Šimečkovcov prišla dnes o najdôležitejšie zbrane, ktorými sa snažila podrývať postavenie SR ako v EU tak v NATO. Rozhodnutie ÚS má aj svoje obrovské finančné benefity. Argumentácia PS, aby EU vzala Slovensku eurofondy a platby z Plánu obnovy bola rozhodnutím ÚS totálne znivočená. EU nebude mať v najbližšom období žiaden dôvod na vyjadrovanie obáv z osudu „právneho štátu“ na Slovensku. /Iste, opozícia si po čase nájde nejakú novú rozprávku o nedemokratickosti a neprávnosti fiovského režimu, no to chvíľu potrvá…/.

Rozhodnutím ÚS získalo Slovensko drahocenný čas. Čas na to, aby miesto mlátenia prázdnej parlamentnej slamy podľa scenára opozície začala vláda riešiť praktické problémy rozvoja SR, aby začala plniť svoju vlastnú pozitívnu budovateľskú agendu.

Rozhodnutie ÚS by malo mať aj svoj výchovný vplyv na opozíciu. Minimálne v tom, aby opoziční politici prestali zahlcovať ÚS podaniami, ktoré na ÚS nepatria. Napr. podaniami o neústavnosti zmeny RTVS na STVR. – Pochopí slovenská opozícia, že jej nespokojnosť s väčšinovými rozhodnutiami parlamentu je politický problém a nie problém ústavnoprávny ? Pochopí opozícia po dnešku, že politickú zmenu v jej prospech ÚS neprinesie ? Pochopí opozícia, že na politiku je tu NRSR, je tu práca s občanmi,…a v konečnom dôsledku sú tu parlamentné či komunálne voľby ?

Slovenská opozícia dnes dostala od ÚS lekciu. Prijme opozícia ponaučenie, ktoré z toho plynie ? Zmení opozícia svoj prístup, prestane hysterizovať, žalovať, intrigovať a začne sa správať konštruktívne ? Zmení sa naša opozícia ? Áno alebo nie ? Čo myslíte, priatelia ?

Francúzska facka skutočnej demokracii

08.07.2024

Dohlasované. Vo Francúzsku nezvíťazila le Penová, nezvíťazila autentická vôľa ľudu, ale jej intrigánsky kalk. Zákulisie a dlhé ruky deep statu. Francúzska lekcia pre všetkých, čo veria v liberálnu ľavicu teda v ľavicu podľa strihu bruselskej paneurópskej sociálnodemokratickej/socialistickej strany PES. Francúzske voľby ukázali, že politická pluralita na Západe je iba [...]

Macronovi slniečkári: prehrali voľby a tak hybaj do ulíc !

01.07.2024

Všimli ste si, čo robia liberálni demokrati po volebnej porážke ? Akceptujú demokratický výsledok ? Ale kdeže. Už aj sú v uliciach, už tam hneď robia bordel a útočia na víťazov, či vyhrali iba „omylom“ či podvodom. V Nemecku, v nedávnych eurovoľbách , ale tiež v komunálnych a parlamentných voľbách dosiahla alternatívna strana k vládnucim nemeckým [...]

Slniečkársku reformu už aj do športu !

29.06.2024

Keď som videl v televízií to jednostranne prezentované nadšenie z progresivisticko-liberálnej kurikulárnej reformy a zo slovných hodnotení žiakov, čo včera odchádzali na prázdniny, povedal som si TO JE ONO ! To je cesta pre nás neschopných a lenivých ! To je cesta k likvidácii nespokojnosti s výsledkami činnosti ľudí aj v iných odvetviach. V práci, ale napr. aj v športe. [...]

Biden

Koniec Bidenovej kampane je vraj len otázkou času, niekoľko sponzorov už nedá ani cent

19.07.2024 23:20

Viac ako 30 demokratických kongresmanov už prezidenta vyzvalo na odstúpenie z kampane.

banglades

Televízia i väznica v plameňoch, v Bangladéši to vrie. Študentské protesty majú 150 obetí, vláda povolala armádu

19.07.2024 21:07, aktualizované: 22:49

Len v Dháke počas piatku prišlo o život viac ako 50 študentov. Dnešok sa tak stal najkrvavejším dňom protestov. Doteraz ním bol štvrtok s viac ako 20 mŕtvymi.

vukovar

Tisíce brancov ročne. Chorváti spisujú proti návratu povinnej vojenčiny petíciu

19.07.2024 20:09

Chorvátsko oficiálne zrušilo brannú povinnosť v roku 2008, rok pred vstupom do Severoatlantickej aliancie.

Ľupták

Muž, ktorý napadol poslanca Ľuptáka, čelí obvineniu. Vyšetrovateľ žiada väzbu

19.07.2024 18:54, aktualizované: 19:22

Poslanec utrpel zranenia, ktoré si vyžiadali lekárske ošetrenie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 782
Celková čítanosť: 2962765x
Priemerná čítanosť článkov: 3789x

Autor blogu

Kategórie