Včera v Košiciach pochodovalo 40 tisíc neviditeľných ľudí !

Včera bol v Košiciach občiansky pochod za život a za rodinu. Podľa organizátorov sa na ňom zúčastnilo asi 40 tisíc ľudí a na chodníkoch im tlieskalo aspoň raz toľko ľudí. Spolu pokojne aj 100 tisíc ľudí. Viac ľudí už v Košiciach bolo azda iba pri príchode Horthy Miklósa v 1938.

Tí včerajší demonštranti však boli NEVIDITEĽNÍ. Až na malé výnimky sa do „slovenských“ médií nedostali o nich takmer žiadne informácie, žiadne zábery, – o živých vstupoch troch „našich“ spravodajských televízií ani nehovoriac.

Ktovie prečo. Kvôli tomu, že akcia nebola politická ale občianska a že sa nehodila do portrétu SR ako krajiny takmer v stave občianskej vojny ? Alebo kvôli tomu, že sa to množstvo slovenských odporcov slniečkárskej liberálno-progresívnej ideológie nehodilo do krámu našim najvyšším pánom z Bruselu ?

Keď sa pred pár dňami zišlo na nám. SNP v Bratislave 1-2 tisíc slniečkárov, aby verejne hejtovali plnenie volebného programu vlády SR v oblasti kultúry, to bola pre naše televízie a rádiá iná klíma, iná viditeľnosť. Vďaka dôkladnej reportážnej práci našich novinárov sa do médií dostal azda každý smelý bojovník proti pani doktorke Šimkovičovej. Teraz to bola v Košiciach jednoducho iná situácia. V celej košickej kotline sa rozprestrela akási klimatická alebo geomagnetická anomália. Nedovolila žiadne vysielanie. Nie a nie.

Mediálna anomália, ktorá robí s nežiadúcich manifestantov neviditeľných občanov je rarita, akú by si Košice mali prihlásiť do zoznamu kultúrneho dedičstva UNESCO. Škoda len, že anomália, spojená so zneviditeľnením a zatemnením signálov zatiaľ nedostala žiaden názov. Preto skromne odporúčam , aby ju svet nazval „SLOVENSKÉ ZATEMNENIE DUCHA“….

HYENIZMUS p. Šimečku. Čím SLOVÁKOV OBOHACUJE PS /“progresívne slovensko“/

15.05.2026

Dnes, v deň výročia atentátu opozičného aktivistu na predsedu vlády SR R.Fica sa predseda PS M.Šimečka zachoval ako riadna politická hyena. Vyhlásil, že keď zbabelec Fico chce mať v politike pokojnú atmosféru, mal by z politiky okamžite odísť. Inak povedané, pokiaľ chce byť Fico ďalej politikom, mal by rátať s tým, ako je to doteraz. Vrátane teroristických útokov na [...]

POĎAKOVANIE pánovi KORČOKOVI ! /Friedrich Merz ? NEIN, danke !/

14.05.2026

Ak je pravda to, čo dnes Korčok /PS/ oznámil na TB Progresívneho Slovenska, – že totiž nemecký kancelár Merz nepríde na návštevu SR lebo je vraj hlboko konsternovaný z návštevy R.Fica v Moskve /oznámenej verejne pred 4 mesiacmi, teda v čase keď sa ešte návšteva Merza v SR iba dohadovala/ a že je vraj roztrpčený zo slov R.Fica na jeho adresu, potom si dovoľujem aj [...]

VÝMENA ŠIMEČKU za ČAPUTOVÚ ? Výborne progresívci-tak tomu sa hovorí „z blata do kaluže“

12.05.2026

Tak už sa nám aj Pravda konečne zapojila do konkurzu resp. do kastingu na nového predsedu tzv. „Progresívneho“ Slovenska /PS/. Tak už aj páni z redakcie Pravdy prišli so svojou troškou do mlyna. Ponúkli na trh svoj staronový politický produkt – repasovanú ex-prezidentku Z.Čaputovú. Urážlivú ženičku, ktorú za jej bohaté pozadie prezývali … no veď [...]

Prešov, výstavba, vojenská nemocnica

Zvrat pri prešovskej nemocnici za 448 miliónov: Konzorcium vyhodilo Bekor, výstavbu chce zachrániť

15.05.2026 18:20

Minister Kaliňák koncom apríla oznámil, že rezort obrany pozastavil výstavbu vojenskej nemocnice v Prešove.

tlacovy brifing zavedeniu noveho systemu parkovania 1 25

V Košiciach prepojili parkovanie s MHD. S jedným lístkom môžete cestovať po celom meste

15.05.2026 18:00

Na parkovisku pri Amfiteátri funguje od 1. mája systém P+R (Park and Ride).

robotická operácia, Rooseveltova nemocnica, Banská Bystrica

Kým sestričky rátajú na výplatu centy, jeden lekár berie takmer milión mesačne. Je to v poriadku?

15.05.2026 18:00

Štátne nemocnice majú obrovský problém s vedľajšími úväzkami lekárov. V extrémnom prípade zarába jeden z lekárov až milión eur mesačne. Najvyšší hrubý plat sestry je pritom najviac 3 100 eur.

Vráskavec Timmy

Osud vráskavca Timmyho je neistý: Pri ostrove Anholt našli mŕtve telo veľryby

15.05.2026 17:57

Miestne úrady uviedli, že veľryba sa našla asi 75 metrov od pobrežia.