Bombic – politický väzeň

Dnes polícia zadržala a uväznila publicistu Daniela Bombica. Považujem to za mimoriadne chybný krok. Prečo ? Lebo OČTK stíhajú Bombica za jeho názor, za jeho postoje, za jeho presvedčenie. A to -inak povedané, za jeho politickú aktivitu. Daniel Bombic je bohužiaľ prvý politický väzeň /väzeň svedomia/ za obdobie vládnutia súčasnej vlády.

Aby bolo jasné, nezdieľam politické názory pána Bombica. Považujem ich za trochu oneskorené pubertálne myslenie. Bombicovo správanie sa mi vidí ako teatrálne, egomaniakálne, silácky-chvastavé. Vyjadrovanie nie je dostatočne premyslené. – Napriek tomu trvám na tom, že Daniel Bombic nepatrí do väzenia. V jeho prípade na 100% platí známa libertariánska téza: S tvojimi názormi vôbec nesúhlasím, ale budem do krvi bojovať za to, aby si ich mohol verejne a slobodne hlásať.

Pre okolnosti okolo uväznenia D.Bombica je veľmi pozoruhodné to, že si ho polícia prišla „vybrať“ do NRSR resp. do jej blízkosti. Bombic totiž celý deň strávil sledovaním rokovania v parlamente. Ak sa ľudia zatýkajú v parlamente alebo jeho blízkosti – o akej úrovni parlamentnej demokracie to svedčí ?

Bombica sa dá často vídať na balkóne NRSR. Okrem toho ho verejnosť mohla vidieť medzi publikom v jednej televíznej politickej relácii a pri antifašistickom zhromaždení na bratislavskom Slavíne. – Návštevy parlamentných rokovaní, tichá účasť na tv diskusiách, prítomnosť na antifašistickom zhromaždení…o čom to svedčí ? -Správa sa takto extrémista alebo fašista ? Nazdám sa, že určite nie. Práve naopak.

Bombicovi sa dnes kladie za vinu, že sa na internete kriticky vyjadril na adresu politikov ako Lipšic, Korčok a Drucker. Keby za toto mali ísť u nás ľudia do väzenia, boli by v SR uväznení takmer všetci diskutéri z politických diskusií sociálnych sietí. Kritika verejne činných osôb-či už opodstatnená alebo nie, je vec na ktorú majú občania právo. Extrémne názory diskutérov na určité spoločenské témy nie sú dôvodom na označenie toho či onoho občana za extrémistu. Extrémista je ten, kto extrémne koná, nie ten, kto extrémne myslí.

Myslím si, že k dnešnému uväzneniu Bombica viedlo to, že tvrdo kritizoval koaličného ministra zdravotníctva, ministra vnútra a t.č. ministra školstva Druckera. Ak by Bombic obmedzil svoju kritiku iba na opozičných politikov – Lipšica a Korčoka, nič sa mu dnes nestane. Bombic však v snahe byť nestranný zarypol aj do koaličného politika. A práve do toho, čo za každým národniarstvom vidí svoje osobné ohrozenie. /Kto si preštuduje životopis Druckera a jeho rodičov, vie prečo/. Bombic zadrapol do jednej z nedotknuteľných osôb súčasného Slovenska. Zadrapol do Druckera, v minulosti šéfa pôšt, šéfa zdravotníctva, šéfa vnútra a teraz šéfa školstva. Zadrapol do Druckera, o ktorom sa hovorí, že je predĺženou rukou prezidenta Pellegriniho vo vláde SR. Bombic si neuvedomil, že sa to nesmie.

-A tak teraz, či je to fér alebo nie, bude pykať. Bude znášať nepríjemné následky. Bohužiaľ.

Čo nového v Česku ?

04.07.2025

V Česku sa dejú poučné veci. Napríklad: Podľa posledných prieskumov verejnej mienky preferencie ANO pána A.Babiša rastú. Trik s obnovou súdneho procesu proti nemu nezaberá. Spolu s SPD by dnes mal Babiš v českom parlamente ústavnú väčšinu. Inflácia v júni v Česku dosiahla takmer 3% a priblížila sa tak na dohľad slovenskej inflácii /okolo 4%/. Ako je to možné ? Platí [...]

Slováci voľte: Stinga a/alebo Cyrila a Metoda ?

03.07.2025

Veľká časť Slovákov, najmä v mladšom veku prechádza dnes krízou hodnôt. Nebudem o tom teoretizovať, ani využívať či zneužívať akademické vzdelanie. Pokúsim sa byť skratkovitý, tak ako je to dnes – v čase pandémie ADHD- najmä v médiách a sociálnych sieťach v móde. O oslavách sv.Cyrila a Metod by som už nepísal, veď sa toho o nich napísalo už toľko [...]

Matovič je politický parazit. Fico sa ho len tak ľahko nezbaví.

02.07.2025

Včerajší incident na pšeničnom poli pri V.Ripňanoch znovu potvrdil to, čo na Matovičovom štýle politiky badať od začiatku, no čo sa z mesiaca na mesiac ďalej zvýrazňuje. Matovič nemá vlastný pozitívny politický program, nevie, čo chce dosiahnuť, vytvoriť, vybudovať- vie iba čo chce totálne, na 100% zničiť. Samozrejme – CHCE ZNIČIŤ FICA. Bez Fica a jeho [...]

oslavy sviatku sv. Cyrila a Metoda

Cyrilometodské oslavy na Devíne: Najpopulárnejšou atrakciou bol pečený býk, darčeky nestačili pre všetkých

05.07.2025 20:46

Celodenné oslavy 1162. výročia príchodu sv. Cyrila a Metoda na územie Slovenska boli pre mnohých skúškou vytrvalosti.

Cessna / Courier Freighter / Plane /

V Rakúsku sa zrútilo malé lietadlo, zahynuli štyria Nemci

05.07.2025 19:32

Príčina havárie dosiaľ nie je známa.

Grécko, požiar, hasiace lietadlo, hasiči, hasenie, Atény

Na gréckom ostrove Eubója vyčíňa požiar, na Kréte je už prevažne pod kontrolou

05.07.2025 18:30, aktualizované: 18:50

Pre ostrov Eubója i viacero častí Grécka platila v sobotu zvýšená výstraha pred rizikom vzniku lesných požiarov.

hasič, požiarnik, požiar, oheň, hasenie

Lesný požiar v Kalifornii pohltil už vyše 28-tisíc hektárov porastov

05.07.2025 18:18

Podľa AFP ide o dosiaľ najrozsiahlejší tohoročný lesný požiar v Kalifornii.