Hold Vladimírovi Mečiarovi na oslavách 33.výročia vyhlásenia Deklarácie zvrchovanosti
13. júla 2025 00:27,
Prečítané 2 405x,
dedic,
Nezaradené
Na oslavách 33.výročia Deklarácie zvrchovanosti včera v Starej Bystrici sa tentoraz V.Mečiar osobne nezúčastnil. /Vlani tak urobil/. Trápia ho starosti spojené s jeho vekom.
O to krajšie sa mu aspoň na diaľku počúval hold, ktorý mu v mene vlády a prítomných účastníkov osláv vzdal podpredseda vlády ST Tomáš Taraba. Taraba zvýraznil enormnú prácu, ktorú museli V.Mečiar a spol. vynaložiť, aby za pár dní vybudovali fungujúci štát doslova z ničoho. Poďakovanie V.Mečiarovi, rozhodujúcej politickej osobnosti pri tvorbe a prijimaní Deklarácie zvrchovanosti v 1992 roku zvýraznili ľudia zhromaždení v Starej Bystrici silným potleskom.
Zdá sa, že už pomaly plynie doba na to, aby sme mali na udalosti v rokoch 1989-1993 názor vychádzajúci z potrebného historického odstupu. Osobnosti, ktoré tieto udalosti riadili konečne dostávajú potrebnú satisfakciu.
16.05.2026
Reportéri STVR Horáček a Trusina si včera vskutku „dôstojne“ pripomenuli 2. výročie atentátu na predsedu vlády SR p.R.Fica. Najprv poinformovali, že sa na Námestí baníkov v Handlovej Fico stretol iba s niekoľkými sivovlasými dôchodcami. No a potom v nepomerne väčšom rozsahu dali slovo akože náhodným mladým ružolícim občanom Handlovej. Dve [...]
15.05.2026
Dnes, v deň výročia atentátu opozičného aktivistu na predsedu vlády SR R.Fica sa predseda PS M.Šimečka zachoval ako riadna politická hyena. Vyhlásil, že keď zbabelec Fico chce mať v politike pokojnú atmosféru, mal by z politiky okamžite odísť. Inak povedané, pokiaľ chce byť Fico ďalej politikom, mal by rátať s tým, ako je to doteraz. Vrátane teroristických útokov na [...]
14.05.2026
Ak je pravda to, čo dnes Korčok /PS/ oznámil na TB Progresívneho Slovenska, – že totiž nemecký kancelár Merz nepríde na návštevu SR lebo je vraj hlboko konsternovaný z návštevy R.Fica v Moskve /oznámenej verejne pred 4 mesiacmi, teda v čase keď sa ešte návšteva Merza v SR iba dohadovala/ a že je vraj roztrpčený zo slov R.Fica na jeho adresu, potom si dovoľujem aj [...]
Zbohom Slovensko, zbohom vlasť, rukujem do... ...
na to sa nepamätám , viem len, že ho bežne... ...
Správne. Ale neverím, že si to pamätáš keď sa... ...
Dôstojná oslava Slovenskej republiky v januári... ...
vokatív.:) ...
Celá debata | RSS tejto debaty