Slovensko pod MAGYAROM

Zajtra sa to možno stane. Zajtra sa v Maďarsku možno chopí moci Magyar. Magyar Péter, ktorý sa zastrája , že z Budapešti vyženie slovenského veľvyslanca. Magyar Péter, podľa ktorého na severe Maďarsko /zatiaľ/ hraničí s Felvidékom. Magyar Péter, ktorý chce urobiť prietrž prenasledovaniu Maďarov na Felvidéku.

Vodca maďarskej strany Tisza pán PM,je u nás opozíciou a médiami slepo zbožňovaný. Prečo ? Ktovie, -asi z neznalosti faktov a ich pravdepodobných konzekvencií. Opozícii a médiám zatiaľ stačí, že PM je nepriateľom Viktora Orbána a ten, ako je známe je priateľom Roberta Fica, -úhlavného nepriateľa opozície a médií. Nepriateľ priateľa nášho nepriateľa je náš priateľ. – Asi takto…

Pokúsme sa zhrnúť to málo, čo zatiaľ vieme o PM. – Nie všetko, iba to, čo má alebo by mohlo mať vzťah k nám Slovákom a k nášmu Slovensku. Takže:

  • PM nie je znalec národohospodárstva, nie je ekonóm, zato je veľký znalec maďarskej histórie, ktorú však interpretuje v duchu tvrdého maďarského nacionalizmu / chápanie Uhorska ako etnického štátu Maďarov, revolúcia 1848/9, politika maďarizácie obyvateľov Uhorska po 1867, Trianon, krivdy spáchané na Maďaroch na Felvidéku po 1918 a po 1945, revolúcia v 1956…/.
  • Politika národného populizmu ako jadro vládneho programu PM po získaní moci.
  • Deputinizácia Maďarska v zahraničnopolitickej i vnútropolitickej rovine event. so zachovaním výhodných obchodných vzťahov medzi Maďarskom a Ruskom.
  • Podlízavý vzťah k Layenovej a Kallasovej EK, ku mocenskému jadru EU, predstavovanému Nemeckom a Francúzskom. Prvá návšteva PM po nástupe do funkcie premiéra bude smerovať do Bruselu.
  • Pokus o vytvorenie revanšistického trojspolku Maďarska, Poľska a Rakúska, ktorý by bol mocenským hegemónom v strednej a východnej Európe a geopolitickou pákou na Slovensko, Srbsko, event. Rumunsko, Česko, Slovinsko a Chorvátsko. Druhá návšteva PM po nástupe do funkcie premiéra bude smerovať do Varšavy a do Viedne.
  • Magyarizácia politickej reprezentácie Maďarov na Slovensku, – vyčistenie strany Aliancie od priaznivcov V.Orbána a ich nahradenie takými maďarskými politikmi na Slovensku, ktorí budú počas vlády R.Fica presadzovať tvrdú protivládnu nacionalistickú opozičnú politiku a ktorí v prípade úspechu vo voľbách 2027 ochotne vstúpia do vlády spolu s PS, SaS, KDH a stranou Demokrati.
  • Tvrdé požiadavky na zrušenie zákona o „popieraní Benešových dekrétov“, požiadavky na zmenu preambuly Ústavy SR, požiadavky na to, aby SR v právnom akte odmietla princíp „kolektívnej viny“ Maďarov-vrátane politických a finančných konzekvencií z takéhoto aktu, požiadavka zriadenia školskej a kultúrnej samosprávy Maďarov na „Felvidéku“ s perspektívnou vyhlásenia kultúrnej a administratívnej autonómie Maďarov v obciach a regionoch, kde tvoria väčšinu obyvateľov.
  • Využívanie nepriateľského postoja Európskej komisie a Európskeho parlamentu voči vláde R.Fica na to, aby európske orgány neustále sledovali a trestali rôzne „nedostatky“ SR v oblasti národnostnej politiky a podporovali „mäkkú maďarskú expanziu“ na Slovensku.

Vláda R.Fica bude po páde V.Orbána odkázaná už iba na jedného aj to slabého spojenca, na Českú republiku pod vedením A. Babiša. Aby si R.Fico tohoto nepríliš úprimného a skôr zištného spojenca ako tak udržal, bude sa musieť v zahraničnej politike priblížiť k euro-oportunizmu A,Babiša, bude musieť ochladiť svoje vzťahy k Rusku, Číne, Vietnamu, Kube a pod. Vzťahy s Trumpovými USA by síce Ficovi zahraničnopoliticky pomohli, no vnútropoliticky sú to vzťahy zničujúce. Slováci nikdy neboli príliš pro-americkí a v súčasnosti, keď sa aktuálny prezident Trump pred celým svetom prezentuje ako bezškrupulózny imperialista, priateľstvo Fica a Trumpa je súčasnej slovenskej vládnej koalícii skôr na škodu ako na osoh.

Suma sumarum, po event. nástupe P.Magyara do funkcie predsedu vlády Maďarska sa medzištátne slovensko-maďarské vzťahy a zahraničnopolitické prostredie na realizáciu slovenských národnoštátnych cieľov asi zhoršia. Brusel bude hrať maďarskou kartou a bude tlačiť SR ku rezignácii na politiku všetkých štyroch svetových strán, bude požadovať podporu ďalším protiruským sankciám, podporu ďalšej vojenskej a finančnej pomoci Ukrajine, ba možno aj súhlas s reorganizáciou rozhodovania v EU /zrušenie práva veta/.

Zhoršia sa aj vnútroštátne medzietnické vzťahy Slovákov a Maďarov. Pod vplyvom P.Magyara sa do čela maďarských politických strán a spoločenských organizácii dostanú radikálne osobnosti, prechádzajúce z pozícií nacionalizmu až ku šovinizmu. Paradoxne sa to môže zlepšiť až potom, čo sa v SR event. zmocní vlády súčasná pro-bruselská opozícia, v ktorej bude mať podiel na moci aj politická magyarovská reprezentácia občanov maďarskej národnosti, žijúcich na Slovensku.

Tak či onak, čakajú nás opäť ťažké časy. Časy, keď sa nad Tatrou bude zase poriadne blýskať a hrmieť. No čo už, taký je náš slovenský údel. Občas chvíľka dobrého počasia a potom opäť návrat do obvyklej nepohody. Prežijeme to ? Ale samozrejme, že áno. My Slováci sme na ťažké časy dejinami našťastie dobre vytrénovaní. Vydržíme, vytrimame.

Ak SR nepošle do Hormuzu vojenskú loď, VOJACI USA od nás ODÍDU…zlé a dobré správy

09.04.2026

Strašne som sa zľakol. Práve som sa dočítal v Pravde, že Trump sa krajinám NATO vyhráža, že ak nepošlú do Hormuzského prielivu svoje vojenské lode, stiahnú z nich USA svojich vojakov. V našom prípade napríklad tých, čo sú v Kuchyni, na Sliači a občas aj na Oremovom laze /Lešti/. Hrozná predstava. Strašne som sa zľakol. Veru zľakol, najmä keď Pravda na inom mieste [...]

Včera to Chmelár „čechoslováčkom“ poriadne natrel

08.04.2026

Názor na tzv. česko-slovenskú vzájomnosť aký včera vyslovil v relácii na ta3 pán E.Chmelár, som tu už aj ja viackrát prezentoval. Ibaže blog je blog a živé vysielanie na dosť sledovanej spravodajskej televízii je diametrálne iné. Blog sa s ním v sile vplyvu nedá vôbec porovnávať. Preto – pán Boh vďaka Chmelárovi za to, že tú pravdu o našej česko-slovenskej [...]

Pred 81 rokmi OSLOBODILI „RUSI“ BRATISLAVU spod nemeckej okupácie

04.04.2026

Čakal som, čakal, – ale nikto nič. Žiadna pripomienka oslobodenia hlavného mesta Slovenska spod nemeckej okupácie. Progresívno-liberálny primátor Vallo na to kašle. Kladenie vencov zo strany tých, čo nezabúdajú, sa uskutočnilo ale bolo v médiách dobre utajené. Takto to vyzerá, keď v SR vládne „proruská“ vláda R.Fica. Ako to asi bude vyzerať potom, keď sa [...]

Péter Magyar / Tisza /

Magyar na záver kampane: Orbán po 16 rokoch skončí pri moci

11.04.2026 23:12

Orbán na zhromaždení v Budapešti opakoval, že jedine jeho strana zaistí, že Maďarsko nebude zavlečené do vojny na Ukrajine.

SR vláda rokovanie 136. Fico TK BAX

Fico cestuje do Vietnamu, berie so sebou šesť ministrov. Premiér sa stretne aj s prezidentom To Lamom

11.04.2026 21:38

Premiér so sebou berie aj početnú delegáciu ministrov vrátane Šimkovičovej.

Viktor Orbán / Vladimir Putin /

Od liberála k Putinovej "myške". Ako sa Orbán premenil na „najlepšieho priateľa Kremľa“ v EÚ

11.04.2026 21:24

Premena maďarského premiéra Viktora Orbána patrí k najvýraznejším politickým obratom v Európe posledných desaťročí.

Dopravná nehoda

Tragédia na východe: Po zrážke dvoch áut zomrel muž, ďalšie tri osoby sú ranené

11.04.2026 20:13

Úsek medzi Starou Ľubovňou a Plavnicou je pre nehodu uzavretý.