ANO či nie ?

Bude po včerajšku v Česku inak ? NIE.

Bude onedlho v Česku /dôchodcom a chudobnejším/ lepšie ? NIE.

Budú mať Fico a Orbán v Prahe skutočného spojenca ? NIE.

Sfunkční sa po nástupe novej českej vlády V4 ? NIE,

Začne v ČR hospodárska konjunktúra ? NIE.

Použije teraz aj ČR pri rozhodovaní v EK právo veta ? NIE.

Zlepší sa odteraz podceňovanie a nevraživý postoj veľkej časti českého obyvateľstva k SR ? NIE.

Budú mať českí politici odvahu robiť politiku ČR na všetky svetové strany ? NIE.

Prestane neférová pomoc českej vlády českým podnikateľom pri ich prenikaní na slovenský trh ? NIE.

Zoslabne v Česku rusofóbia ? NIE.

Stretne sa český premiér v dohľadnej dobe s Putinom ? NIE.

Prestane servilnosť českej vlády voči USA, EU a NATO ? NIE.

Bude SR citeľne hospodársky benefitovať zo zmeny českej vlády ? NIE.

Bude strana ANO zostavovať vládu aj po budúcich parlamentných voľbách ? NIE.

Zmení sa po včerajšku geopolitická paradigma Strednej Európy ? NIE.

Nie, nie, nie, – 15 krát NIE. Fanatických FIALOVÝCH nohsledov Západu vymení oportunistický režim, ktorý predstavuje len malý, maličký krok na správnej ceste. Nastúpi umiernene českejšia strana mierneho pokroku v medziach BRUSELSKÉHO zákona. Zlaté české HUBIČKY budú však aj malé posuny vpred vydávať za typicky pražskú cimrmanovskú „genialitu“.

Nový český premiér je len slabým čajovým odvarom suverenistov Fica a Orbána. Najmä preto, lebo po oslabení SPD a eliminácii „Stačilo“ nebude mať kto tlačiť vedenie ANO správnym SMEROM.

Zásadná zmena v Prahe ? S ANO ? Bohužiaľ, to asi NIE…

Dobrá správa : Smutný pán z Brna pán Fiala a jeho „parta“ idú preč. Zlá správa: Nahradí ho nepríliš múdry kšeftár pán Babiš…

Zákon zakazujúci spochybňovanie Benešových dekrétov NEEXISTUJE !!!

14.04.2026

Prosím, pán Blanár , odkážte nádejnému maďarskému premiérovi Magyarovi ale aj našej opozícii, že žiaden zákon, hroziaci ľuďom väzením za spochybňovanie Benešových dekrétov neexistuje. – Ide o zákernú skratku, ktorá prekrúca zmysel zákona §417f, ktorý sa však oficiálne nazýva „Popieranie mierového usporiadania po druhej svetovej vojne“. § 417 f [...]

PREHRALI SME: Maďarsko totiž asi nie je Európa

13.04.2026

Včera sme utrpeli geopolitickú porážku. Spolu s nami Rusi, Američania, Česi, Srbi, Turci…Brusel triumfuje. Postačila mu na to jediná zbraň: eurofondy. Plus k tomu klamstvo o ruských špiónoch. Taká je pravda. Vôľu Maďarov treba rešpektovať. Vybrali si. Urobili tak po svojom, – nie prostredníctvom normálnych európskych volieb, ale de facto REFERENDOM. Výsledok, [...]

Slovensko pod MAGYAROM

11.04.2026

Zajtra sa to možno stane. Zajtra sa v Maďarsku možno chopí moci Magyar. Magyar Péter, ktorý sa zastrája , že z Budapešti vyženie slovenského veľvyslanca. Magyar Péter, podľa ktorého na severe Maďarsko /zatiaľ/ hraničí s Felvidékom. Magyar Péter, ktorý chce urobiť prietrž prenasledovaniu Maďarov na Felvidéku. Vodca maďarskej strany Tisza pán PM,je u nás opozíciou a [...]

ministerstvo vnútra, pribinova

Rezort vnútra vymenil generálneho tajomníka služobného úradu

15.04.2026 11:21

Ševcech má podľa zverejneného životopisu právnické vzdelanie.

Javier Milei

Milei ukázal Pavlovi svoju motorovú pílu, reakcia českého prezidenta bola jasná

15.04.2026 11:09

Píly pre argentínsku hlavu štátu vyrába remeselník. Toho mrzelo, že Milei používal počas volebnej kampane stroje vyrobené v Číne.

LIV Golf

Keď zabíja burinu, musí aj rakovinové bunky, perlil údajne Trump o Fante

15.04.2026 10:36

Trump má dokonca na svojom stole nainštalované červené tlačidlo, po ktorého stlačení mu prinesú Coca-Colu bez cukru.

Rostovská oblasť, ruské vojenské letisko, výbuch Morozovsk

Tvrdá rana pre ruské letectvo: Požiar v kľúčovom závode môže ochromiť výrobu „neviditeľných“ stíhačiek

15.04.2026 10:20

Západné sankcie už od roku 2022 zvýšili závislosť Rusov od ručnej práce a špeciálnych prístrojov. Požiar teraz výrobu stíhačiek ešte viac spomalí a extrémne predraží.