BOMBARDOVANIE civilných domov začali BRITI, nie fašisti, pán Chmelár /O užitočnosti A-bomby/.

Pán Chmelár, – viem, že sa považujete za historika. Neberiem vám to, ale aj vám sem-tam dačo unikne. Napríklad to, že úmyselné vojenské bombardovanie civilných cieľov. domov a bytov neozbrojených občanov nezačali talianski fašisti v Habeši /Etiopii/, ani nemeckí fašisti/nacisti v španielskej Guernice, ale prvý raz v histórii s tým začali BRITSKÍ KOLONIZÁTORI v 3. afgánsko-britskej vojne v Kábule a Kandaháre. Stalo sa to v roku 1919. 5 eskadier Royal Air Force bombardovalo afganských civilistov 24.mája 1919. Britom to ale nepomohlo. Už vtedy sa potvrdilo, že nálety /lietadlami, raketami, dronmi/ vojnu nevyhrávajú. Na zemi Afgánci Britov porazili a tí museli uznať nezávislosť Afganistanu.

Druhý historicky známy nálet na ČIASTOČNE civilné ciele uskutočnili Frunzeho červení letci proti bucharskému Emirátu v Uzbekistane. Udialo sa vo viacerých vlnách od 31.augusta do 2.septembra 1920. Na konci bola totálne zničená nielen pevnosť Ark bucharského emíra Muhamada Alm Chána, ale aj väčšia časť starého mesta Buchara. Počet civilných obetí výrazne prevýšil počet padlých z emírovej armády. Letectvo v tomto prípade malo aj pozemnú podporu delostrelectva a jazdectva Červenej armády a výsledkom bolo, že sa Uzbekistan ako Uzbecká sovietska republika začlenil do neskoršieho ZSSR.

Až po leteckom terorizme Britov a boľševikov proti civilnému obyvateľstvu nasledovali podobné teroristické/psychologické nálety Talianov v Habeši a Nemcov v Španielsku. V rokoch 1935-1936 bombardovali talianski fašisti etiopske civilné ciele nielen klasickými ale aj chemickými zbraňami /yperit/. Spočiatku narazili na odpor 12 starých etiopskych lietadiel. Po ich likvidácii a s pomocou pozemnej ofenzívy Taliani Habešanov porazili.

Nemecká Legia Condor zbombardovala španielsku resp. baskickú Guernicu 26.apríla 1937. Na rozdiel od náletov Britov, boľševikov a Talianov v tomto prípade nešlo o zničenie žiadneho vojenského cieľa. Bola to čisto psychologická operácia na zastrašenie republikánskych odporcov Francovho španielskeho fašizmu. No a samozrejme na zvýšenie reputácie „všemocnej“ nemeckej Luftwaffe.

Nemci potom pocítili tú istú medicínu od angloamerického letectva v 2.sv. vojne a Japonci od USA v auguste 1945 pri útokoch A-bombami na Hirošimu a Nagasaki. Použitie A-bomby Američanmi v Japonsku malo na japonskú kapituláciu /o mesiac neskôr/ malý vplyv. Väčším bola POZEMNÁ ofenzíva ČA v Mandžusku a chystané vylodenie ČA na Hokkaido. Zastrašovací účinok amerického atómového útoku bol účinný. Nie však proti Japoncom ale proti ZSSR, ktorý /nemajúc ešte A-bombu/ nepokračoval po dobytí Berlína v „oslobodzovacej“ misii do Západnej Európy.

Práve kvôli „zastrašovaciemu“ účinku atómovej, vodíkovej, termonukleárnej, neutrónovej a pod. bomby ešte jedna poznámka k tomu, čo nám naposledy na ta3 pán Chmelár povedal. Vraj atómové zbrane treba zakázať a zničiť, no o klasických zbraniach Chmelár tak rázne nehovorí. Ale mal by, veru mal ! História nás /a mala by aj historika Chmelára/ učí, že odstrašujúci účinok atómových zbraní na tých, čo by najradšej začali vojny tradičnými zbraňami /lebo ich majú viac a lepšie/ je nenahraditeľný.

Keby Rusi a Číňania nemali A-zbrane, už dávno USA proti nim začnú „klasickú“ vojnu. Aj KĽDR by už bola dávno porazená podobne ako Venezuela, – našťastie pre KĽDR , má A-zbrane a má aj nosiče , ktoré by ich prepravili až do USA.

Súčasný svet, v ktorom ako krajina s najsilnejšou armádou dominujú USA, je ako tak mierový iba preto, že A-zbrane už nemajú iba USA. Americkí superoligarchovia by inak už dávno použili ohromnú silu amerických zbraní, aby sa zmocnili cudzích prírodných a ľudských zdrojov v Iráne, Rusku, Číne a i.

Aby nedošlo k omylu, nie som proti mieru a odzbrojeniu. Pri súčasnom rozpoložení síl vo svete však platí, že iba jadrové ozbrojenie by bola najkratšia a najrýchlejšia cesta ku svetovej vojne všetkých proti všetkým. Aký taký mier a poriadok udržiavajú iba vzájomné zastrašovania sa medzi jadrovými veľmocami a ich geopolitickými satelitmi.

Chcete mier ? Fajn, tak žiadajte všeobecné a úplné odzbrojenie na celom svete. Všeobecné a ÚPLNÉ. Nie iba jadrové. -Že je to utópia ? Veď je, s tým súhlasím. Ibaže pokiaľ krajiny sveta majú zbrane a armády, bez jadrových zbraní sa nezaobídeme. Iba oni nám tu na tejto našej čoraz menej fungujúcej planéte zabezpečujú aký taký poriadok, relatívny mier a prežitie aspoň na pár ďalších rokov.

Veru tak. Inak sa NEDÁ sa svietiť. Svetlá z lampiónov na mierových pochodoch proti vojne nám nepomôžu. Pomôže iba ten povestný malý kufrík v rukách pána z Kremľa, Pekingu či Bieleho domu. Samozrejme za predpokladu, že ten pán je psychicky v poriadku a má pri sebe, pre každý prípad, aj zopár rovnako príčetných mužov a žien. A ak nemá, -nuž potom Amen Mária Tma…

AGITKA na STVR: Kozáci na tankoch v 1968 strieľali do detí celé mesiace, rabovali obchody a znásilňovali české ženy…

25.08.2026

Pán Arsenjev to možno myslel dobre. No tí, čo to po ňom vzali do rúk, to riadne prehnali. Príbeh ruského emigranta riadne osolili: židovkou a terezínskym koncentrákom, slovenským riaditeľom českej školy,komunistom a kariéristom, sudetským Nemcom čo ani po 25 rokoch nevedel česky, hoci ho po vojne neodsunuli, komunistickým krčmárom čo týra svoju ženu…no [...]

Ľudoví rozprávači v slovenskej politike: Hlina, Pročko, Dubéci, Mikloško, Naď, Huljak, Kuffa a Danko

24.08.2026

Sú požehnaním slovenského novinárskeho bulváru. Nečudo, že sú v „našich“ klebetných médiách obľúbení. Končí sa uhorková politická sezóna, zase nám ich internetové portály, televízie a rádiá naservírujú na rańajky, na obed i na večeru. Už sa teším. Už sa teším na kraviny, aké včera na jednej z televízií púšťal medzi divákov jeden z týchto [...]

Po 3 rokoch je ŽILINKA v „POČIATOČNOM ŠTÁDIU PRÍPRAVNÉHO KONANIA“

23.08.2026

Žilinka sa včera ohradil proti Ficovi-vraj mu nikto nebude diktovať tempo vyšetrovania nezákonností Matovičovej vlády v čase covidu. Postupuje vraj zákonne. A preto je UŽ po 3 rokoch od začiatku vyšetrovania v „počiatočnom štádiu prípravného konania“. – Vskutku pekelné tempo práce na generálnej prokuratúre a na policajnom vyšetrovaní pod Vašim vedením [...]