Zomrel Vladimír Žirinovskij

Paradoxne, uprostred doby, ktorá dokazuje pravdivosť jednej z jeho politických prognóz zomrel Vladimír Volfovič Žirinovskij. Po otcovi ruský Žid, po mame pravoslávny Rus,- predovšetkým však veľký ruský vlastenec a ideológ renesancie ruskej imperiálnej veľkosti.

Žirinovskij bol skvelý rečník, bystrý mysliteľ ale aj postrach oponentov v akejkoľvek diskusii. To čo povedal, vychádzalo z kvalitnej teoretickej prípravy, obrovského množstva znalostí-ale slovník, aký pri tom používal, nepatril medzi skvosty dvornej ruštiny.

Nikdy to nebol vládny politik. V.V. Putina občas posmeľoval, občas kritizoval za malú radikálnosť a polovičatosť. V r.2014 napríklad požadoval intervenciu na Ukrajinu -keď treba, aj po čiastočnej mobilizácii. Podľa neho by 2-miliónová ruská armáda za dva dni dosiahla hranice Poľska a Rumunska, NATO by sa „pokakalo“ a bol by naveky pokoj. Nazdal sa, že vrátiť do Ruska iba Krym a kúsok Donbasu je nebezpečne polovičaté riešenie-ktoré sa Rusom vypomstí a vojnu na Ukrajine iba odloží na čas, keď už budú mysle Ukrajincov sfažizované a armáda Ukrajiny po zuby vyzbrojená modernými zbraňami NATO.

Putinovu špeciálnu operáciu s použitím niečo vyše 100 tisíc profesionálnych vojakov skritizoval ako polovičaté riešenie, ktoré Rusko bude aj tak skôr-neskôr korigovať s použitím ozajstnej ruskej sily. Žirinovskij ale napriek výhradám vládu V.V. Putina podporoval až do konca svojho života. Prečo ? Lebo Putin je legitímny vodca národa- a vodcov Ruska treba v záujme štátnosti Ruska podporovať. Tak sa to dialo počas celej Žirinovského politickej kariéry. Napriek kritike LDSR Putina vždy podporila, – keď to bolo treba a ke´d išlo do tuhého.

Na ruskej politickej scéne po Žirinovskom zostane nuda. Ani nie tak preto, že by tam nebolo dosť ohnivých rečníkov – tých je v Rusku neúrekom. Skôr preto, že so Žirinovským stíchne čosi ako „intuícia národa“. No určite nie nadlho. Ruský svet je príliš preduchovnený. Nemôže ostať bez dvorného vizionára a jeho niekedy šokujúcich, niekedy neslušných, ale takmer vždy pravdivých vízií.

Odpočívajte v pokoji – Vladimír Volfovič !

CHMELÁR: zahraničná politika takmer na výbornú, DOMÁCA POLITIKA na TRI MÍNUS

17.03.2026

Pravidelná televízna kázeň E.Chmelára mala včera dve odlišné podoby. Pri analýze zahraničných udalostí, najmä vojny v Iráne to bolo výborné. Fakt dobré -azda s výnimkou toho, že Chmelár dostatočne neakcentuje úsilie Trumpa o kontrolu svetovej energetiky – ako nástroja na kontrolu nad geopolitickým dianím vo svete. V domácej politike sa Chmelár až tak nevyzná, [...]

Maďarov čaká liečba „Péterom MATOVIČOM“

16.03.2026

Most vagy soha-teraz alebo nikdy- to je heslo Magyara ale aj šmejdov, čo predávajú bezcenné hrnce ohlúpnutým dôchodcom. Vyzerá to tak, že sa Maďarska na 4 roky zmocní maďarský Igor Matovič, čo po preklade do maďarčiny znamená PÉTER MAGYAR. Maďarov čakajú roky populizmu, režimu á la vantajmnekstajm, atómofiek, režimu, o ktorom sa bude písať v učebniciach maďarskej [...]

Veľmi slabá „politická nedeľa“-až na TARABU…

15.03.2026

Dramaturgovia a moderátori to tentokrát namiešali tak, že sa divák dosť nudil a máločo nové sa dozvedel. Najmä zásluhou Šimečku, ktorý stihol tárať v dvoch televíziách v priebehu dvoch hodín. Ale aj /asi/ hokejkou udretej klamárky Marcinkovej a štrébera Valáška. No a samozrejme, zásluhou nezabudnuteľného génia Danka z Revúcej. -Aký to kontrast oproti besedám [...]

stíhačka F-15 Strike Eagle

Británia, Fínsko a Holandsko zvažujú spoločné obstarávanie zbraní a munície

17.03.2026 10:34

Dôvodom sú rastúce bezpečnostné hrozby vo svete vrátane vojny na Ukrajine a Blízkom východe.

František Majerský

František Majerský sa stal členom KDH. Milan Majerský tento krok víta

17.03.2026 10:29

Dosiaľ pôsobil len v poslaneckom klube kresťanských demokratov.

kuba blackout

Ďalšia pohroma pre Kubu: Po totálnom výpadku elektriny zasiahlo ostrov zemetrasenie. Trump medzitým hovorí o jeho prevzatí

17.03.2026 10:12

Šéf Bieleho domu avizuje „prevzatie“ krajiny a stupňuje ropnú blokádu s cieľom vynútiť si pád komunistickej vlády.

Kosicka Nova Ves On-Line.jpg1

Zafarbená voda znepokojila obyvateľov košických mestských častí. Vodári vysvetľujú, čo sa stalo

17.03.2026 10:00

Uplynulý týždeň zaznamenali v Košiciach problém s vodou.