Založ si blog

Ramadán a Fico

Dnes začal posvätný mesiac všetkých moslimov – ramadán. Je to posvätný mesiac aj našich moslimov, žijúcich v Slovenskej republike. Je ich tu niekoľko tisíc. Zaujímavé, že príchod ramadánu nikomu v našich médiách nestál ani len za zmienku. Na druhej strane, sviatky napr. Židov sa v našich médiách pripomínajú, akoby ich tu boli státisíce. No čo už, aspoň vieme, na čom sme.

Ramadán je zaujímavý mesiac nielen z religiózneho hľadiska, ale aj z hľadiska spôsobu života a režimu práce a odpočinku. Moslimovia počas ramadánu po východe slnka nesmú jesť a musia sa postiť až do západu slnka. Len čo slnko zapadne, môžu si konečne doplniť svoju energetickú potrebu – tak, aby s ňou vydržali nielen v noci ale aj cez celý nasledujúci deň. Traduje sa, že postiaci sa moslimovia sú počas ramadánu výbušnejší a bojovnejší. Cítia sa bližšie k bohu a toto všetko dohromady údajne spôsobuje, že v období ramadánu bojujú udatnejšie a častejšie docieľujú víťazstvá. Keď si uvedomíme, že ramadán dnes začal aj pre islamských Čečencov, likvidujúcich posledné ohniská odporu v Mariupole, nie je začiatok ramadánu pre nacionalistov z bataliónu Azov tá najlepšia správa.

Podstatou správnej životosprávy počas ramadánu je zákaz konzumácie potravy cez deň. V tomto zmysle dodržuje ramadán – a to nielen jeden mesiac v roku ale celý rok aj RTVS. RTVS sa stará o to, aby nemalá časť koncesionárov RTVS, hlásiaca sa k opozícii, dodržiavala celoročný pôst – aby sa nedostala k svojej duchovnej potrave – k názorom a myšlienkam vodcu najsilnejšej parlamentnej opozičnej strany – Roberta Fica, nielen cez deň ale až na výnimky – ani v noci. Fico je na RTVS taký nedostupný, ako je nedostupná počas ramadánu potrava pre moslimov. S tým rozdielom, že o odriekaní sa od Fica nerozhodli dobrovoľne jeho priaznivci, ale rozhodla o tom všemocná Rezníkova RTVS.

RTVS sa hanbí za to, ako sa stará o duševné zdravie svojich opozičných divákov a poslucháčov. Preto to všelijako zakrýva a kamufluje. Volá si napríklad do politických diskusií druho-treťoradých funkcionárov Smeru /ktovie prečo, ale najčastejšie Kmeca a Takáča/. Alebo miesto predstaviteľov Smeru si volá aspoň raz do mesiaca utečenca alebo „zradcu“ Smeru librálneho pána Pellegriniho. K nemu ako dokonalé slniečkárske aranžmán si potom voláva ďalšieho liberálneho pána R. Sulíka.- Zdá sa, že RTVS takto poskytuje priestor na psychologický výcvik zručností v oblasti kooperatívneho správania nádejným partnerom v budúcej vláde…

Tak či onak, v politickom ramadáne RTVS je pre slovenské opozičné publikum Fico zakázaný a Pellegríni nielen dovolený ale dokonca slávnostne, ceremoniálne servírovaný.

RTVS dopraje voličom Smeru aj tento víkend ramadán a slniečkárom z Hlasu a SaS riadnu žranicu. Dobrú chuť – slniečkári. Môžete sa pri tých Pellegriniho a Sulíkových liberálnych „orgiách“ aj „zadrhnúť“…A vy „rezníkovci“ tiež.

Prečo má Matovič pravdu !

12.08.2022

Matovič, ústami svojho hovorcu Hegera včera vyhlásil, že on z vlády nepôjde. Lebo on, Matovič -pod pseudonymom „OĹaNO“ VYHRAL PARLAMENTNÉ VOĽBY“. A Sulík, ktorý ho chce z vlády vyštvať, sa do parlamentu ledva dostal. Matovič má pravdu. Vyhral voľby. Našiel si medzi slovenským voličstvom dosť závistlivcov a chamtivcov, čo mu skočili na jeho videjká z [...]

Hamran-čo si to dovoľujete ?

11.08.2022

Pri počúvaní TB matovičovského policajného prezidenta Hamrana som nevychádzal z úžasu. Videl som straníckeho, proti-opozične naladeného vraj policajného prezidenta v priamom prenose. In natura. Mal som miestami dojem, že nejde o policajného ale o politického prezidenta. Hamran bez akýchkoľvek škrupulí, bez akéhokoľvek pokusu o objektívnosť a ne-politickosť svojej funkcie [...]

Zabávač Biden

11.08.2022

Ešte k včerajším zabávačom. Podľa mňa je jedným z najlepších zabávačov súčasnosti-dokonca na medzinárodnej úrovni- pán americký prezident Joe Biden. Po čase, keď sa špecialistom z jeho „informatickej ochranky“ darilo držať na uzde jeho nepopierateľný situačný humor sa nedávno opäť zaskvel. V prejave, týkajúcom sa zákonov, chystaných na odsúhlasenie [...]

Igor Matovič / Richard Sulík /

Matovič si kopol do Sulíka. Čínsku hrozbu zamlčal

13.08.2022 15:00

Matovičov status zo sobotňajšieho rána sa na sociálnej sieti už nenachádza.

Bratislava / Webstránka /

Bratislava má novú webstránku, doterajšia mala viaceré problémy

13.08.2022 14:48

Doterajšia bola podľa magistrátu už užívateľsky "nepríjemná" a narazila na svoj technologický limit.

MHD / Mestská hromadná doprava /

Ľudia s covidom môžu ísť na testovanie aj MHD, musia však dodržať opatrenia

13.08.2022 14:16

Za pozitívnu sa podľa vyhlášky ÚVZ považuje osoba po doručení pozitívneho výsledku RT-PCR, LAMP, antigénového testu či Point of care testu.

Gardské jazero

Tretina pobrežných a jazerných vôd v Taliansku je kontaminovaná

13.08.2022 14:00

Vyplýva to z najnovšieho prieskumu uskutočneného v rámci environmentálneho projektu Goletta Verde.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 338
Celková čítanosť: 789901x
Priemerná čítanosť článkov: 2337x

Autor blogu

Kategórie