Založ si blog

Heger a Čaputová v stopách Zelenského-zavierajú vodcu opozície-Fica…

Heger sa bol nedávno v Kyjeve podučiť technikám demokracie. Zelenskij mu odovzdal svoje skúsenosti pri likvidácii parlamentnej opozície- pri likvidácii druhej nasilnejšej strany Ukrajiny, zastupujúcej ruskojazyčné obyvateľstvo. Vodcu tejto strany „Za život“ poslanca Medvedčuka už rok bez súdu väznia jeho kyjevskí politickí oponenti. V poslednom čase ho prezentovali v médiách,- zničeného, na tvári s evidentnými známkami mučenia. Zelenskij to urobil preto, aby ponúkol Ruskej federácii Medvedčukovu výmenu za niekoľko tisíc zajatých ukrajinských vojakov.

Heger je zjavne učenlivý žiak. Lebo neuplynul ani mesiac a už aj Slovensko nastúpilo cestu budovania demokracie na ukrajinský spôsob. Pred pár hodinami uväznilo podpredsedu najväčšej slovenskej opozičnej strany a de iure už jedinej parlamentnej opozície – JUDr. R.Kaliňáka. Vládne orgány zároveň požiadali „parlament“ /v ktorom už onedlho nebude žiadna parlamentná opozičná strana-len vládni poslanci/ o umožnenie uväznenia aj doc.dr.R.Fica, predsedu najväčšej slovenskej politickej strany Smer SSD.

Demokratická Európska únia bude samozrejme mlčať. Demokrati z Bruselu budú ticho, tak ako sú ticho pokiaľ ide o bezsúdne väznenie Medvedčuka na Ukrajine. A Washington ? Ten si odškrtne v notese ďalšie meno „zlého chlapca“, ktorý bol zatiaľ aspoň takto „neutralizovaný“. Možno nie až tak radikálne, ako bol neutralizovaný v Chile Allende, v Bolívii Che Guevarra, v Kongu Lumumba…Možno iba tak „jemne“ ako boli v USA a Západnej Európe vo väzeniach neutralizované stovky a tisícky nepohodlných zlých chlapcov.

Možno to s Kaliňákom a Ficom nedopadne až tak zle, ako s Allendem. Možno ich Heger a Čaputová ponúknu Ruskej federácii na výmenu za ďalších zajatých ukrajinských vojakov. Pravdepodobnosť tohto obchodu naznačil minulý týždeň sám Edko Heger-keď označil R.Fica za „Putinovho agenta“.

A čo slovenská verejnosť ? Jej ekonomicky aktívna časť je trikrát zavakcinovaná, medikamentózne a mediálne utlmená. Bude sa teda ako omámená na všetko iba pozerať. Bude si na upokojenie svedomia opakovať mediálne mantry o „zločineckej skupine“ . Neurobí nič, pretože sa bude báť mafie, ktorá sa maskuje tým, že za mafiánov vydáva a likviduje tých, čo proti mafii bojovali.

Pravda sa vydáva za lož a lož za pravdu. Bez okolkov. Moderne. „Ale že brutálne, fest brutálne…“

PS: Dávam tomuto článku pár minút života. – Ale čo už s takým životom, bez pravdy, bez demokracie a bez právneho štátu…

Donald Tusk – persona non grata v SR ? Ale čo s RTVS ?

04.03.2024

Polský premiér D.Tusk si asi nevšimol, že už nie je vo funkcii v EU ale iba v Poľsku. Prečo ? Lebo si dovoľuje zasahovať do vecí, do ktorých ho nič nie je. Zasahoval do vnútorných vecí suverénnej SR. Nepáčilo sa mu stretnutie ministra ZV SR Blanára s ministrom ZV RF Lavrovom. /Rovnako sa Tuskovi nepáčilo ani stretnutie Lavrova s ministrom ZV Maďarska Szíjartóom/. -Toto je [...]

Mediálžandári -darmo vy mažete /RTVS…/

04.03.2024

Mediálžanadári darmo vy mažete, veď vy tú pravdičku nikdy nezmažete. RTVS dnes v obedňajšom Rádiožurnále opäť dokázala, že nie je verejnoprávna, nadstranícka, objektívna. RTVS opäť ukázala, že je protivládna a opozičná. V čudnom žurnalistickom útvare /ktorý s informovaním nemal nič spoločné/ redaktorka RTVS poslucháčov klamala, že vraj proti stretnutiu [...]

RTVS/Soňa Otajovičová – z ktorého prsta ste si to vycucali ?

04.03.2024

V dnešnom obedňajšom Radiožurnale RTVS vyhlásila akýsi redaktorka Soňa Otajovičová, že / podstatná ?/ časť slovenských občanov a /všetci ?/ odborníci protestovali proti stretnutiu ministra zahraničných vecí SR Juraja Blanára a ministra zahraničných vecí Ruskej federácie Sergeja Lavrova. Na podtvrdenie tejto tézy redaktorka Otajovičová zacitovala slová niekoľkých [...]

Télam

Argentínsky prezident Milei nechal zavrieť štátnu tlačovú agentúru Télam. Jej web je nedostupný

04.03.2024 21:15

Podľa zamestnancov je uzavretie agentúry jedným z najhorších útokov na slobodu slova za posledných 40 rokov, teda od pádu vojenskej junty.

Izrael / Pásmo Gazy / UNRWA /

UNRWA zamestnáva vyše 450 členov Hamasu či Islamského džihádu, tvrdí Izrael

04.03.2024 20:43

Už skôr Izrael uviedol, že 12 zamestnancov UNRWA sa priamo podieľalo na teroristickom útoku zo 7. októbra.

Malá vodná elektráreň Dobrohošť, simulácia, záplavy, lužné lesy, delta, Dunaj

V ramene Dunaja sa začala umelá záplava, bude trvať takmer mesiac

04.03.2024 20:21

Simulovaná záplava sa začína skôr ako po minulé roky.

Interrupcie / Eiffelova veža /

Francúzsky parlament schválil ústavné právo žien na interrupciu

04.03.2024 19:53

Francúzsko sa tak stane prvou krajinou na sveta, ktorá bude ženám ústavou garantovať právo na ukončenie tehotenstva.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 722
Celková čítanosť: 2693329x
Priemerná čítanosť článkov: 3730x

Autor blogu

Kategórie