Založ si blog

Heger a Čaputová v stopách Zelenského-zavierajú vodcu opozície-Fica…

Heger sa bol nedávno v Kyjeve podučiť technikám demokracie. Zelenskij mu odovzdal svoje skúsenosti pri likvidácii parlamentnej opozície- pri likvidácii druhej nasilnejšej strany Ukrajiny, zastupujúcej ruskojazyčné obyvateľstvo. Vodcu tejto strany „Za život“ poslanca Medvedčuka už rok bez súdu väznia jeho kyjevskí politickí oponenti. V poslednom čase ho prezentovali v médiách,- zničeného, na tvári s evidentnými známkami mučenia. Zelenskij to urobil preto, aby ponúkol Ruskej federácii Medvedčukovu výmenu za niekoľko tisíc zajatých ukrajinských vojakov.

Heger je zjavne učenlivý žiak. Lebo neuplynul ani mesiac a už aj Slovensko nastúpilo cestu budovania demokracie na ukrajinský spôsob. Pred pár hodinami uväznilo podpredsedu najväčšej slovenskej opozičnej strany a de iure už jedinej parlamentnej opozície – JUDr. R.Kaliňáka. Vládne orgány zároveň požiadali „parlament“ /v ktorom už onedlho nebude žiadna parlamentná opozičná strana-len vládni poslanci/ o umožnenie uväznenia aj doc.dr.R.Fica, predsedu najväčšej slovenskej politickej strany Smer SSD.

Demokratická Európska únia bude samozrejme mlčať. Demokrati z Bruselu budú ticho, tak ako sú ticho pokiaľ ide o bezsúdne väznenie Medvedčuka na Ukrajine. A Washington ? Ten si odškrtne v notese ďalšie meno „zlého chlapca“, ktorý bol zatiaľ aspoň takto „neutralizovaný“. Možno nie až tak radikálne, ako bol neutralizovaný v Chile Allende, v Bolívii Che Guevarra, v Kongu Lumumba…Možno iba tak „jemne“ ako boli v USA a Západnej Európe vo väzeniach neutralizované stovky a tisícky nepohodlných zlých chlapcov.

Možno to s Kaliňákom a Ficom nedopadne až tak zle, ako s Allendem. Možno ich Heger a Čaputová ponúknu Ruskej federácii na výmenu za ďalších zajatých ukrajinských vojakov. Pravdepodobnosť tohto obchodu naznačil minulý týždeň sám Edko Heger-keď označil R.Fica za „Putinovho agenta“.

A čo slovenská verejnosť ? Jej ekonomicky aktívna časť je trikrát zavakcinovaná, medikamentózne a mediálne utlmená. Bude sa teda ako omámená na všetko iba pozerať. Bude si na upokojenie svedomia opakovať mediálne mantry o „zločineckej skupine“ . Neurobí nič, pretože sa bude báť mafie, ktorá sa maskuje tým, že za mafiánov vydáva a likviduje tých, čo proti mafii bojovali.

Pravda sa vydáva za lož a lož za pravdu. Bez okolkov. Moderne. „Ale že brutálne, fest brutálne…“

PS: Dávam tomuto článku pár minút života. – Ale čo už s takým životom, bez pravdy, bez demokracie a bez právneho štátu…

Prečo by sme nikdy nemohli žiť s Čechmi dobrovoľne v jednom spoločnom štáte

26.09.2022

Je to jednoduché. Sme hodnotovo niekde úplne inde než Česi. Pozor – nie Moravania – ale Česi ! Sme etnogeneticky a duchovne dva úplne odlišné národy,- aj keď s príbuznými jazykmi. Svedčia o tom aj výsledky posledných doplňovacích a komunálnych volieb, ktoré sa včera v ČR bilancovali. Voľby ukázali, že české myslenie je poplatné až otrockej servilnosti voči [...]

Novinári zabudli na miliónové demonštrácie proti vojne vo Vietname v USA v 60-70-tych rokoch ?

24.09.2022

Naše servilné novinárske uchá po vyhlásení čiastočnej mobilizácie záložníkov v RF neustále krútia čosi o všelijakých protestoch a vyhýbaní sa tejto povinnosti zo strany mobilizovaných Rusov. Podľa správ z našich médií to teraz v Rusku vyzerá na riadnu kovbojku. Ako vyzerá masové proti-mobilizačné a protivojnové hnutie, to si však my starší pamätáme z čias [...]

Čudáci s košíkmi zaplavili zase Cestu slobody- hľadajú ľadové dubáky…

24.09.2022

Dnes v noci bolo na Podbanskom mínus 5 stupňov. V prízemnej vrstve lesa všetko skamenelo, zamrzlo. Napriek tomu sa „firemné“ autá s bratislavskými značkami od včera roja na ceste L.Hrádok – Podbanské-Š.Pleso. A dnes ráno hríbari z Dolniakov s obrovskými košmi brázdia lesy, ktoré sa už venujú ruji, zimnému zhonu sojok a veveričiek pri zháňaní [...]

Arnold  Schwarzenegger

Schwarzenegger v koncentračnom tábore Auschwitz: Som synom nacistu

28.09.2022 19:57

Rakúsko-americký filmový herec sa pri tejto príležitosti stretol aj s preživšími holokaustu a vyhlásil, že nastal čas "ukončiť" nenávisť.

česko praha demonštrácia protest

V Prahe demonštrovali proti vláde desaťtisíce ľudí

28.09.2022 18:24

Protestujúci vyjadrili nesúhlas s tým, ako vláda rieši energetickú krízu, a jej podporu Ukrajine.

Nord Stream

Ponorka alebo potápači? Vinník sabotáže sa hľadá - množstvo argumentov smeruje k Rusom

28.09.2022 18:04

Britský vojenský zdroj pripúšťa, že míny mohli byť k plynovodom diskrétne spustené z maskovaného obchodného plavidla a odpálené o niekoľko dní alebo týždňov neskôr.

Hadja Lahbib / Rastislav Káčer /

Káčer vyzval šéfku belgickej diplomacie na ukončenie vyšetrovania Chovancovho úmrtia

28.09.2022 17:29

"Po vyše štyroch rokoch verím, že belgické orgány budú v tejto veci postupovať bez prieťahov, aby sa prípad spravodlivo uzatvoril," vyhlásil minister zahraničia na stretnutí s Hadju Lahbibovou v Bratislave.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 379
Celková čítanosť: 963086x
Priemerná čítanosť článkov: 2541x

Autor blogu

Kategórie