Britský denník The Guardian nechtiac uverejnil pravdu. Ukázal a popísal to, čo vyšetrovacia komisia z EU objavila v telách civilistov zabitých v Buči. Neboli to projektily a stopy po zásahu pištoľou či samopalom, ale úlomky kovu a kúsky akoby drôtu. Teda zjavne úlomky delostreleckých nábojov alebo náplne z kaziet rakety Točka-U.
The Guardian tvrdí, že to delostrelectvo a rakety Točka-U, ktoré civilov zabili, použila ruská armáda. Briti neponúkajú síce žiaden dôkazy ale tvrdia to. A to dnes v prípade Britov stačí. Ibaže ani daný typ delostreleckej munície a ani rakety Točka U už armáda Ruskej federácie vyše 20 rokov nepoužíva. Tieto zbrane sovietskej výroby používa už iba armáda Ukrajiny. Bolo by čudné, keby týmito starými rárohami Rusi ostreľovali sami seba. Veď podľa tvrdení Ukrajiny civilistov zabili vtedy, keď v Buči boli ešte Rusi.
Buču ostreľovali v časoch, keď bola obsadená Rusmi, naopak – Ukrajinci. The Guardian nechtiac povedal pravdu a britská propaganda si tak nechtiac sama strelila do nohy.
Na obrázku typický projektil z tiel obetí v Buči
/Podľa obrázku z The Guardian odfotil autor tohto textu/.
Páni novinári z Denníka N, Sme a aktualít začali používať nový pojem „ficokracia“. Zabudli ho však presne definovať. Tak to urobím za nich. Ficokracia je keď: opozícia zvoláva za mesiac aj 6-7 protivládnych demonštrácií pod lživými heslami bez toho, aby na demonštrantov vláda posielala vodné delá, ťažkoodencov na obrnených transportéroch a na koňoch, [...]
Maďari nám včera ukázali, ako sa z čistého Nemca, ktorého obaja rodičia boli Nemci /hoci sa narodil v Budíne/ , dá urobiť čistý Maďar. Upravili mu zovňajšok á la Petófi a hneď mal vizáž stopercentného Maďara. Lekárovi, posadnutému iba svojim povolaním dali do úst slová o maďarskom útlaku a nespravodlivej Viedni. Urobili z neho takmer národného buditeľa. O koho ide [...]
„Zmrazené dôchodky“ kritizujú podľa niektorých našich novinárov už vraj aj voliči Smeru SSD. – Aspoň tak to vyplýva z parafrázovania šéfa poslaneckého klubu Smeru SSD J. Richtera na titulke jedného média. – Tento lživý titulok nie je určený pre rozhľadených voličov, ale pre voličov povrchnejších, ktorým sa nechce novinové články alebo [...]
Situácia okolo Pokrovska sa pre Ukrajincov zhoršuje, uviedla pre Sky News Marina Mironová, expertka na katedre obranných štúdií na King's College London.
Čo kto používa,akú muníciu neviem a ani sa o... ...
Keď Američania rozpútali vojnu v Európe, vtedy... ...
Fúúú, ako si to rýchlo odhalil, si múdry,... ...
+++++++++++++++++++++ Slušnejšie, ba aj menej... ...
To, o čom píše The Guardian a čo le aj na... ...
Celá debata | RSS tejto debaty