Založ si blog

Prídeme dnes o posledné ilúzie ?

Zajtra, možno napozajtra sa to v parlamente rozhodne. Prídeme zajtra o posledné ilúzie, o posledné zvyšky demokracie alebo sa nám náš civilizovaný svet úplne prepadne do pekla totality ?

Nemáme ilúzie o tom, ako bude hlasovať výkvet parlamentarizmu: Benčík, Zemanová, Stančík, Krupa, Cigániková, Osuský, Čekovský, Baránik…Reziduí morálky síce tu a tam bočas badať aj u koaličných poslancov, no to je skôr ich vypočítavý alibizmus, než skutočný zmysel pre demokratickú mravnosť. Nemáme ilúzie – a sme pripravení na všetko.

Tí, čo dnes vládnu hovorili, že zdedili mafiánsky štát. Neviem prečo a nemyslím si, že majú pravdu. Som ale presvedčený, že mafiou občas napadnutý štát premenila táto vláda na štát skrz naskrz fašistický. Vkročili sme z blata do kaluže – z údajne „mafiánskeho“ štátu do štátu dokumentovateľne fašistického. Posledný dôkaz, bohužiaľ, dostaneme do rúk asi zajtra.

Slovensko zajtra dosiahne ďalší povestný matovičovský míľnik. Pokročí od údajného sledovania predstaviteľov opozície v minulosti – ku uväzneniu predstaviteľov opozície v súčasnosti.

Slava Heger ! Slava Čaputová ! „Herojom“ slava…

Novinári zabudli na miliónové demonštrácie proti vojne vo Vietname v USA v 60-70-tych rokoch ?

24.09.2022

Naše servilné novinárske uchá po vyhlásení čiastočnej mobilizácie záložníkov v RF neustále krútia čosi o všelijakých protestoch a vyhýbaní sa tejto povinnosti zo strany mobilizovaných Rusov. Podľa správ z našich médií to teraz v Rusku vyzerá na riadnu kovbojku. Ako vyzerá masové proti-mobilizačné a protivojnové hnutie, to si však my starší pamätáme z čias [...]

Čudáci s košíkmi zaplavili zase Cestu slobody- hľadajú ľadové dubáky…

24.09.2022

Dnes v noci bolo na Podbanskom mínus 5 stupňov. V prízemnej vrstve lesa všetko skamenelo, zamrzlo. Napriek tomu sa „firemné“ autá s bratislavskými značkami od včera roja na ceste L.Hrádok – Podbanské-Š.Pleso. A dnes ráno hríbari z Dolniakov s obrovskými košmi brázdia lesy, ktoré sa už venujú ruji, zimnému zhonu sojok a veveričiek pri zháňaní [...]

Verejná otázka pánovi Pellegrinimu

21.09.2022

Pán Pellegrini,- prepáčte, že to robím takto verejne, -ale politika je vraj vec verejná,-a tak som si to dovolil takto. Na verejnosti. Pán Pellegrini, včera ste mali absenciu na najväčšom opozičnom podujatí, aké sa v Bratislave v poslednom čase uskutočnilo. Počul som vaše ospravedlnenie v televízií ešte pred opozičným mítingom. Povedali ste, že vašim voličom na prvej [...]

Jevgenij Prigožin / Vladimir Putin /

"Putinov kuchár" Prigožin priznal, že založil Vagnerovu skupinu

26.09.2022 10:45

Ruský oligarcha spresnil, že Vagnerovu skupinu založil v roku 2014 s cieľom vyslať bojovníkov do východoukrajinského regiónu Donbas.

náboje, zbraň, poprava

Pri streľbe v škole v ruskom Iževsku zomrelo deväť ľudí

26.09.2022 10:44

Pri streľbe v škole v ruskom Iževsku zomrelo v pondelok ráno najmenej deväť ľudí a ďalších 20 bolo zranených.

ran 7157

Polícia bude mať nové hybridné vozidlá za takmer 40 miliónov

26.09.2022 10:16

Ministerstvo vnútra chce získať nových 760 nízko-emisných vozidiel pre Policajný zbor za necelých 40 miliónov eur s DPH. Financované budú z plánu obnovy.

Koronavírus / Covid / Ochranný oblek /

Za nedeľu pribudlo 78 prípadov nákazy koronavírusom a dve obete

26.09.2022 10:12

V nemocniciach je s ochorením COVID-19 hospitalizovaných 443 pacientov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 378
Celková čítanosť: 958268x
Priemerná čítanosť článkov: 2535x

Autor blogu

Kategórie