Založ si blog

SR oslobodili Američania…

Ako je to možné ? Nuž tak. Na základe súčasných udalostí na Ukrajine došlo v SR k radikálne zmene pohľadu na historické udalosti v nedávnej i dávnejšej minulosti. Na území SR bojovali síce desaťtisíce Rusov a 60% z takmer 400 tisíc vojakov Červenej armády, ktorí padli na území ČSR malo síce ruskú národnosť, no ich pôsobenie v SR znegovala „invázia vojsk RF na Ukrajinu“. Aktuálne potreby propagandy súčasného režimu v SR ich z učebníc dejepisu vyzmizíkovali. Rusi boli a nie sú. Terazky sú z nich Ukrajinci. Herojam slava !

A tak si dnes- na Deň víťazstva- budeme pripomínať zásluhy vojakov osloboditeľov – z USA ! Veď zopár bojovníkov z americkými pasmi, ktorí bombardovali Bratislavu /stovky mŕtvych civilov/, Nové Zámky /tisíce mŕtvych civilov/, Dubovú a Považie /desiatky mŕtvych civilov/-bolo nad územím SR zostrelených a niektorí z nich pri tom aj zahynuli. Zahynuli aj príslušníci americkej špionážnej misie v SNP. – Takže vojaci USA naozaj prelievali krv za našu slobodu. Tak krvi nebolo veľa-ale bola. A veľmi vzácna: AMERICKÁ ! Takže áno, Američania – to oni sú tí naši skutoční hrdinovia a osloboditelia !

No a popri nich nás oslobodzovali samozrejme aj Rumuni. Tí vojaci, čo ešte niekoľko týždňov predtým, než prišli bojovať s Nemcami na Slovensko, bojovali ako verný spojenec Hitlera v bojoch proti ČA v okolí Stalingradu, Donu, Dnepra a Odessy. Keď však ČA úspešne rovinula kišiňovskú operáciu a vstúpila na územie Rumunska, Rumuni rýchlo prezliekli kabáty a stali sa aj našimi osloboditeľmi.

Pokiaľ ide o vojská Červenej armády , – boli to vlastne ukrajinské vojská. Boli to predsa armády 1. a 2. ukrajinského frontu ! Neboli to predsa vojská „ruského“ frontu. A neboli to teda žiadni ruskí osloboditelia – ale ukrajinskí osloboditelia ! Pod vedením gruzínskeho maršala generalissima Džugašviliho . Gruzínca z Gruzínska, ktoré tak ako Ukrajina chce dnes vstúpiť do EU a do nám všetkým tak milej organizácie NATO.

Nepriatelia najnovšej verzie nášho oslobodenia od nemeckého nacistického imperializmu vám tvrdia bludy, ke´d vravia že „ukrajinský front“ bol ukrajinský iba preto, lebo pôsobil geograficky na území Ukrajiny-tak ako leningradský bol leningradským preto, lebo pôsobil v okolí Leningradu, lebo bieloruský bol bieloruským preto, že bol aktívny v smere na Bielorusko a Stepný front bol stepným preto, lebo fungoval na rusko-ukrajinských stepiach,- no vy tomu neverte. Verte tomu, že na Leningradskom fronte bojovali vojaci leningradskej národnosti, na Stepnom fronte vojaci STEPNEJ NÁRODNOSTI a na ukrajinskom fronte vojaci ukrajinskej národnosti. Že viac ako polovicu vojakov ukrajinských frontov tvorili etnickí Rusi, že tam boli vojaci ázijských národností a že tam bola jediným veliacim jazykom ruština ? No a čo ? Dnes tieto fakty už prestali platiť – lebo Putin zaútočil na Kijev. A z ruských osloboditeľov sa stali ukrajinskí. Slava herojam ! A basta.

Ak vám niekto zlý, napojený iste priamo na Kremeľ bude tvrdiť, že ani tí ukrajinskí vojaci, ktorých priezviská sa končia na „o“ /ˇKonovalenko, Ševčenko, Ivaničenko…/ nie sú Ukrajinci ale Rusi, lebo celý život hovorili iba po rusky a navyše sa drvivá väčšina z nich nenarodila na žiadnej Ukrajine resp. USSR ale v cárskom Ruskom impériu a jeho maloruských a novoruských guberniách, – vy tomu neverte. Lebo dnes Putin okupuje Ukrajinu a Rusi sú zlými agresormi,-ktorí predsa nikdy nikoho nemohli oslobodzovať, – ale iba vraždiť, lúpiť, znásilňovať a tyranizovať !

Za starých zlých časov pred 1989 bolo smrteľným hriechom kvalifikovaného historika posudzovať udalosti, ktoré sa stali v minulosti z hľadiska politických požiadaviek súčasnosti. „Historizácia“ minulosti podľa aktuálnych potrieb práve vládnuceho režimu znamenala, že sa z historika-vedca stal hochštapler, podvodník, servilná propagandistická handra. Znamenala diskvalifikáciu takéhoto podvodníka. Jeho definitívnu vedeckú či odbornú „smrť“. – A dnes ? Dnes je všetko inak. Servilnosť historikov z SAV, ÚPN a už aj z Múzea SNP voči aktuálnemu pro-americkému a rusofóbnemu vládnemu režimu je nielen módny trend ale životná nevyhnutnosť. – Ak sa mu neprispôsobíš, – končíš. Môžeš odísť z SAV či katedry histórie do Tesca dokladať tovar. Alebo ťa môže stretnúť dačo ešte horšie. Nejaké paragrafy na to tvoj postih sa už nájdu,-a keď nenájdu, tak sa vymyslia.

Pravda je teda taká, ako píše bratislavská Pravda, Denník N, Sme, Aktuality sk…Pravda je taká, že Slovensko oslobodili USA, Rumuni a Ukrajinci. Tak to tvrdia dnešní vládni politici, ich verní pro-vládni novinári a ich verní pro-vládni historici. Tak to je. Lebo tak to musí byť.

Game is over. And the winner is AMERICAN LIE !

Weiss, Šumichrast a spol.-koľko článkov ste napísali o skutočných fašistoch ?

21.05.2022

Pán Šumichrast, – publikovali ste v Pravde „veľmi“ anti-fašistický, „veľmi“ zásadový a „veľmi odborný“ článok o tom, ako bolo štátne vyznamenanie nezaslúžene a omylom udelené trom českými šovinistami a boľševikmi zavraždeným príslušníkom tzv. Bielej légie. Nebudem tu opakovať, v čom ste sa mýlili,-lebo to tu v Pravde presne [...]

Zatajené informácie na pokračovanie

21.05.2022

Najskôr z domova: Kolega hríbar z Martina v lesoch pri Bystričke našiel už prvé hríby sosnové. Súdiac podľa fotky, pekné, ale vraj červivé. Akokoľvek, hríbar prišiel z lesa celý zhrozený. Nie z medveďov, ale z chamtivých urbárskych a štátnych drevomafiánov. Tí mu cez zimu zobrali-zničili polovicu hory, kam chodil na hríby, čučoriedky a za oddychom. V lese zostali iba [...]

Tajomný blog o rodine z Tavridskej gubernie

20.05.2022

Tento blog bude tajomný. Prezradím vám rodinné tajomstvo. Môj prasvokor-teda starý otec mojej manželky bol plukovník imperiálnej ruskej armády, ktorý sa po vypuknutí revolúcie vzdal do rakúsko-uhorského zajatia. De facto si takto zariadil emigráciu z boľševického Ruska. Boľševici mu totiž zhabali jeho veľkostatok v Novokijevke, -medzi Chersonom a Krymom v Novorusku. Vo [...]

NR SR parlament

OĽANO nemá problém so zrušením potreby súhlasu NR SR s väzbou poslanca

21.05.2022 18:23

Úvahy o zrušení tohto ustanovenia naznačil Matovič po tom, ako plénum NR SR neschválilo žiadosť prokuratúry o vydanie Fica do väzby.

ZOO, medveď, hnedý medveď,

Pod kolesami tatranskej električky zahynul približne desaťročný medveď

21.05.2022 17:26

Z viac ako 200-kilogramového medveďa bude zrejme muzeálny exponát, ostatky poslúžia i na výskumné účely.

Opičie kiahne

Španielsko vyšetruje možné šírenie opičích kiahní z festivalu na Gran Canarii

21.05.2022 15:28, aktualizované: 21:14

Vírus sa môže prenášať kvapôčkami vo vzduchu, ale aj kontaktom s telesnými tekutinami, krvou alebo vriedkami postihnutého.

Michal Simecka Dominik Jursa

Šimečka: Zobrať samosprávam 500 miliónov eur je od vlády cynické a devastačné

21.05.2022 15:04

Samosprávy sú podľa Šimečku v našej krajine jedna z mála inštitúcií, ktoré ešte ako-tak fungujú a poskytujú ľuďom kvalitné služby.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 262
Celková čítanosť: 477275x
Priemerná čítanosť článkov: 1822x

Autor blogu

Kategórie