Založ si blog

Ukrajina tu bola už pred 7500 rokmi

Minimálne pred 7500 rokmi. Myslí si to hlavný ukrajinský historik prof. Valerij Bebik. Ten Bebik, čo sa podieľal na budovaní ministerstva informácií Ukrajiny a je považovaný za jedného z hlavných ideológov ukrajinstva.

Včera stály delegát Ruskej federácie pri OSN pán Nebenzija prezentoval v New Yorku Bebikove historické teórie, ktoré sa stali súčasťou školských učebníc na Ukrajine. Podľa Bebika za vznikom silných dynastií faraónov v Egypte napr. Tutanchamona, treba hľadať Ukrajincov. Ukrajincom bol aj antický Herkules. Podľa Bebika sa narodil na riečnom ostrove na Dnepri. Iný Ukrajinec sa stal dôležitou dejinnou osobnosťou o pár tisíc rokov neskôr. Jeho meno bolo Bogdan , neskôr Bogdanchán – až ho napokon ľudia začali volať Džingischán. Džingischán mal na tvári husté ochlpenie, čo je pre Mongolov netypické. Vzhľadom bol podobný slávnemu kozákovi Tarasovi Buľbovi. Usilovnou analýzou budhistických textov sa prof. Bebikovi podarilo zistiť, že ukrajinský pôvod mal aj Siddhártha Gautama, zvaný Buddha.

Historik Valerij Bebik sa nebojí smelých teórií. Najodvážnejšia je však tá, podľa ktorej bol rod Ježiša Krista pôvodom z ukrajinskej Haliče. Bebik vraví, že dôkazom na toto tvrdenie je samotný Nový zákon. Len ho treba správne a tvorivo naštudovať.

Za veľké zásluhy pri odkrývaní veľkej minulosti Ukrajincov dostal prof. V.Bebik ešte od bývalého prezidenta Porošenka cenu Tarasa Ševčenka. Bebik si finančnú prémiu s tým spojenú nenechal na svoj luxus. Kúpil si nový počítač a na ňom tvorí ďalšie vynikajúce historiografické výtvory.

Máme sa na čo tešiť.

Mimochodom, bolo by aj pre nás prínosné, keby po pútavom seriále s pánom Zelenským v hlavnej úlohe spracovala niektorá z našich televízií aj dielo, inšpirované ideami profesora Valerija Bebika.

Poznámka autora: Tento článok je venovaný vysokováženému pánovi profesorovi Valerijovi Bebikovi.

Prečo by sme nikdy nemohli žiť s Čechmi dobrovoľne v jednom spoločnom štáte

26.09.2022

Je to jednoduché. Sme hodnotovo niekde úplne inde než Česi. Pozor – nie Moravania – ale Česi ! Sme etnogeneticky a duchovne dva úplne odlišné národy,- aj keď s príbuznými jazykmi. Svedčia o tom aj výsledky posledných doplňovacích a komunálnych volieb, ktoré sa včera v ČR bilancovali. Voľby ukázali, že české myslenie je poplatné až otrockej servilnosti voči [...]

Novinári zabudli na miliónové demonštrácie proti vojne vo Vietname v USA v 60-70-tych rokoch ?

24.09.2022

Naše servilné novinárske uchá po vyhlásení čiastočnej mobilizácie záložníkov v RF neustále krútia čosi o všelijakých protestoch a vyhýbaní sa tejto povinnosti zo strany mobilizovaných Rusov. Podľa správ z našich médií to teraz v Rusku vyzerá na riadnu kovbojku. Ako vyzerá masové proti-mobilizačné a protivojnové hnutie, to si však my starší pamätáme z čias [...]

Čudáci s košíkmi zaplavili zase Cestu slobody- hľadajú ľadové dubáky…

24.09.2022

Dnes v noci bolo na Podbanskom mínus 5 stupňov. V prízemnej vrstve lesa všetko skamenelo, zamrzlo. Napriek tomu sa „firemné“ autá s bratislavskými značkami od včera roja na ceste L.Hrádok – Podbanské-Š.Pleso. A dnes ráno hríbari z Dolniakov s obrovskými košmi brázdia lesy, ktoré sa už venujú ruji, zimnému zhonu sojok a veveričiek pri zháňaní [...]

Arnold  Schwarzenegger

Schwarzenegger v koncentračnom tábore Auschwitz: Som synom nacistu

28.09.2022 19:57

Rakúsko-americký filmový herec sa pri tejto príležitosti stretol aj s preživšími holokaustu a vyhlásil, že nastal čas "ukončiť" nenávisť.

česko praha demonštrácia protest

V Prahe demonštrovali proti vláde desaťtisíce ľudí

28.09.2022 18:24

Protestujúci vyjadrili nesúhlas s tým, ako vláda rieši energetickú krízu, a jej podporu Ukrajine.

Nord Stream

Ponorka alebo potápači? Vinník sabotáže sa hľadá - množstvo argumentov smeruje k Rusom

28.09.2022 18:04

Britský vojenský zdroj pripúšťa, že míny mohli byť k plynovodom diskrétne spustené z maskovaného obchodného plavidla a odpálené o niekoľko dní alebo týždňov neskôr.

Hadja Lahbib / Rastislav Káčer /

Káčer vyzval šéfku belgickej diplomacie na ukončenie vyšetrovania Chovancovho úmrtia

28.09.2022 17:29

"Po vyše štyroch rokoch verím, že belgické orgány budú v tejto veci postupovať bez prieťahov, aby sa prípad spravodlivo uzatvoril," vyhlásil minister zahraničia na stretnutí s Hadju Lahbibovou v Bratislave.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 379
Celková čítanosť: 963103x
Priemerná čítanosť článkov: 2541x

Autor blogu

Kategórie