Založ si blog

Ukrajina tu bola už pred 7500 rokmi

Minimálne pred 7500 rokmi. Myslí si to hlavný ukrajinský historik prof. Valerij Bebik. Ten Bebik, čo sa podieľal na budovaní ministerstva informácií Ukrajiny a je považovaný za jedného z hlavných ideológov ukrajinstva.

Včera stály delegát Ruskej federácie pri OSN pán Nebenzija prezentoval v New Yorku Bebikove historické teórie, ktoré sa stali súčasťou školských učebníc na Ukrajine. Podľa Bebika za vznikom silných dynastií faraónov v Egypte napr. Tutanchamona, treba hľadať Ukrajincov. Ukrajincom bol aj antický Herkules. Podľa Bebika sa narodil na riečnom ostrove na Dnepri. Iný Ukrajinec sa stal dôležitou dejinnou osobnosťou o pár tisíc rokov neskôr. Jeho meno bolo Bogdan , neskôr Bogdanchán – až ho napokon ľudia začali volať Džingischán. Džingischán mal na tvári husté ochlpenie, čo je pre Mongolov netypické. Vzhľadom bol podobný slávnemu kozákovi Tarasovi Buľbovi. Usilovnou analýzou budhistických textov sa prof. Bebikovi podarilo zistiť, že ukrajinský pôvod mal aj Siddhártha Gautama, zvaný Buddha.

Historik Valerij Bebik sa nebojí smelých teórií. Najodvážnejšia je však tá, podľa ktorej bol rod Ježiša Krista pôvodom z ukrajinskej Haliče. Bebik vraví, že dôkazom na toto tvrdenie je samotný Nový zákon. Len ho treba správne a tvorivo naštudovať.

Za veľké zásluhy pri odkrývaní veľkej minulosti Ukrajincov dostal prof. V.Bebik ešte od bývalého prezidenta Porošenka cenu Tarasa Ševčenka. Bebik si finančnú prémiu s tým spojenú nenechal na svoj luxus. Kúpil si nový počítač a na ňom tvorí ďalšie vynikajúce historiografické výtvory.

Máme sa na čo tešiť.

Mimochodom, bolo by aj pre nás prínosné, keby po pútavom seriále s pánom Zelenským v hlavnej úlohe spracovala niektorá z našich televízií aj dielo, inšpirované ideami profesora Valerija Bebika.

Poznámka autora: Tento článok je venovaný vysokováženému pánovi profesorovi Valerijovi Bebikovi.

Weiss, Šumichrast a spol.-koľko článkov ste napísali o skutočných fašistoch ?

21.05.2022

Pán Šumichrast, – publikovali ste v Pravde „veľmi“ anti-fašistický, „veľmi“ zásadový a „veľmi odborný“ článok o tom, ako bolo štátne vyznamenanie nezaslúžene a omylom udelené trom českými šovinistami a boľševikmi zavraždeným príslušníkom tzv. Bielej légie. Nebudem tu opakovať, v čom ste sa mýlili,-lebo to tu v Pravde presne [...]

Zatajené informácie na pokračovanie

21.05.2022

Najskôr z domova: Kolega hríbar z Martina v lesoch pri Bystričke našiel už prvé hríby sosnové. Súdiac podľa fotky, pekné, ale vraj červivé. Akokoľvek, hríbar prišiel z lesa celý zhrozený. Nie z medveďov, ale z chamtivých urbárskych a štátnych drevomafiánov. Tí mu cez zimu zobrali-zničili polovicu hory, kam chodil na hríby, čučoriedky a za oddychom. V lese zostali iba [...]

Tajomný blog o rodine z Tavridskej gubernie

20.05.2022

Tento blog bude tajomný. Prezradím vám rodinné tajomstvo. Môj prasvokor-teda starý otec mojej manželky bol plukovník imperiálnej ruskej armády, ktorý sa po vypuknutí revolúcie vzdal do rakúsko-uhorského zajatia. De facto si takto zariadil emigráciu z boľševického Ruska. Boľševici mu totiž zhabali jeho veľkostatok v Novokijevke, -medzi Chersonom a Krymom v Novorusku. Vo [...]

NR SR parlament

OĽANO nemá problém so zrušením potreby súhlasu NR SR s väzbou poslanca

21.05.2022 18:23

Úvahy o zrušení tohto ustanovenia naznačil Matovič po tom, ako plénum NR SR neschválilo žiadosť prokuratúry o vydanie Fica do väzby.

ZOO, medveď, hnedý medveď,

Pod kolesami tatranskej električky zahynul približne desaťročný medveď

21.05.2022 17:26

Z viac ako 200-kilogramového medveďa bude zrejme muzeálny exponát, ostatky poslúžia i na výskumné účely.

Opičie kiahne

Španielsko vyšetruje možné šírenie opičích kiahní z festivalu na Gran Canarii

21.05.2022 15:28

Vírus sa môže prenášať kvapôčkami vo vzduchu, ale aj kontaktom s telesnými tekutinami, krvou alebo vriedkami postihnutého.

Michal Simecka Dominik Jursa

Šimečka: Zobrať samosprávam 500 miliónov eur je od vlády cynické a devastačné

21.05.2022 15:04

Samosprávy sú podľa Šimečku v našej krajine jedna z mála inštitúcií, ktoré ešte ako-tak fungujú a poskytujú ľuďom kvalitné služby.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 262
Celková čítanosť: 476822x
Priemerná čítanosť článkov: 1820x

Autor blogu

Kategórie