Založ si blog

Ukrajina tu bola už pred 7500 rokmi

Minimálne pred 7500 rokmi. Myslí si to hlavný ukrajinský historik prof. Valerij Bebik. Ten Bebik, čo sa podieľal na budovaní ministerstva informácií Ukrajiny a je považovaný za jedného z hlavných ideológov ukrajinstva.

Včera stály delegát Ruskej federácie pri OSN pán Nebenzija prezentoval v New Yorku Bebikove historické teórie, ktoré sa stali súčasťou školských učebníc na Ukrajine. Podľa Bebika za vznikom silných dynastií faraónov v Egypte napr. Tutanchamona, treba hľadať Ukrajincov. Ukrajincom bol aj antický Herkules. Podľa Bebika sa narodil na riečnom ostrove na Dnepri. Iný Ukrajinec sa stal dôležitou dejinnou osobnosťou o pár tisíc rokov neskôr. Jeho meno bolo Bogdan , neskôr Bogdanchán – až ho napokon ľudia začali volať Džingischán. Džingischán mal na tvári husté ochlpenie, čo je pre Mongolov netypické. Vzhľadom bol podobný slávnemu kozákovi Tarasovi Buľbovi. Usilovnou analýzou budhistických textov sa prof. Bebikovi podarilo zistiť, že ukrajinský pôvod mal aj Siddhártha Gautama, zvaný Buddha.

Historik Valerij Bebik sa nebojí smelých teórií. Najodvážnejšia je však tá, podľa ktorej bol rod Ježiša Krista pôvodom z ukrajinskej Haliče. Bebik vraví, že dôkazom na toto tvrdenie je samotný Nový zákon. Len ho treba správne a tvorivo naštudovať.

Za veľké zásluhy pri odkrývaní veľkej minulosti Ukrajincov dostal prof. V.Bebik ešte od bývalého prezidenta Porošenka cenu Tarasa Ševčenka. Bebik si finančnú prémiu s tým spojenú nenechal na svoj luxus. Kúpil si nový počítač a na ňom tvorí ďalšie vynikajúce historiografické výtvory.

Máme sa na čo tešiť.

Mimochodom, bolo by aj pre nás prínosné, keby po pútavom seriále s pánom Zelenským v hlavnej úlohe spracovala niektorá z našich televízií aj dielo, inšpirované ideami profesora Valerija Bebika.

Poznámka autora: Tento článok je venovaný vysokováženému pánovi profesorovi Valerijovi Bebikovi.

Mierová koalícia alebo tanková koalícia: kam nás nová vláda a prvovoliči zaradia ?

01.02.2023

V Európe sa utvorili dve koalície: Jedna je tzv. „tanková koalícia“, ktorá chce Ukrajine čo najskôr dodať čo najviac tankov a umožniť jej dobyť Krym, Donbas, Zaporožie a Chersonskú oblasť a prinútiť Rusko ku kapitulácii. Do tejto smelej koalície, ktorá chce poslať na ukrajinský front v 2023 asi 300 tankov Challenger, Leopard, Leclerc a Abrams patrí /okrem USA/ [...]

Zo Slovenska mizne korupcia !!!

31.01.2023

Neveríte ? Nech sa páči pozrieť si rebríček krajín sveta, zhotovený Sorosovou mimovládkou Transparency International. Kto tieto údaje za SR poskytol ? Nuž slovenská pobočka Transparency International /TI/. Na základe čoho ? Údajov z OČTK, zo súdov, zo štátnych inštitúcií ? Nie ? Údajov zo sociologických prieskumov verejnej mienky ? Nie. – TI získala údaje z [...]

Lasica mal tu a tam aj pravdu..

30.01.2023

Milan Lasica raz pri spomienkach na nemenovaného významného Slováka zhodnotil jeho tvorbu z posledných rokov života slovami /parafrázujem/ : Sú ľudia, ktorým genialitu vzal ich príliš dlhý život. Keby žili kratšie a netvorili tak dlho, príp. ešte aj na staré kolená nepolitizovali, boli by sa do histórie zapísali oveľa viac ako takto. Múdra myšlienka – v Lasicovom [...]

Progresívne Slovensko Šimečka

Hnutie Progresívne Slovensko pôjde do volieb samostatne

01.02.2023 12:25

Šéf hnutia Michal Šimečka chce, aby bolo PS samostatne ako liberálna strana súčasťou férovej súťaže strán.

Mestská poliklinika Trnava

Zomrel im lekár a pacientom zostáva už len čakať. Počet zdravotníkov v dôchodkovom veku nebezpečne rastie

01.02.2023 11:50

Na problémy so starnutím lekárov sa poukazuje roky. Pomôcť má aj kompletná reforma ambulantného sektora.

Markéta Pekarová Adamová

Predsedníčka českej snemovne telefonovala na Taiwan, v marci tam vycestuje

01.02.2023 11:15

Markéta Pekarová Adamová sa prostredníctvom videohovoru spojila s ministrom zahraničných vecí Taiwanu Wu Čao-siem.

budaj

Našli Budajov podpis pre ŠtB, zaviazal sa oznamovať 'protispoločenskú činnosť'

01.02.2023 10:27, aktualizované: 11:45

Pri práci na dokumente pre RTVS našiel český historik dokument s podpisom Jána Budaja, v ktorom sa zaviazal spolupracovať s ŠtB.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 471
Celková čítanosť: 1246261x
Priemerná čítanosť článkov: 2646x

Autor blogu

Kategórie