Založ si blog

Ako si prečítať Cyrila

Priznám sa, že si rád prečítam články svojich kolegov-blogerov. Teda nie všetkých – sú takí, ktorých čítanie je iba strata času. Ale sú aj takí, ktorí píšu skoro to, čo by som napísal aj sám, len mi to takto pekne neprišlo na um. A potom sú i takí, od ktorých sa dozvedám kadečo nové, ktorí ma inšpirujú, či už pozitívne alebo aj negatívne. Čítanie blogov je popri čítaní príspevkov od niektorých publicistov / Bakoš, Hoffman, Rottmayerová, Daniš…/ tým, čo ma ťahá na portál Pravdy a núti stráviť na ňom pár minút-ba sem tam aj hodinku.

Medzi blogerov, ktorých som rád čítal, patril Vajanský. Asi pred dvoma mesiacmi ale s rubriky blogov zmizol. Pátraním na internete som sa dozvedel, že mu Pravda blogovanie zrušila. Škoda. Asi pred týždňom zmizol z rubriky blogov aj ďalší môj obľúbený bloger – „cyril „. Dnes som pátral aj po ňom. A zistil som, že „cyril“ na rozdiel od vajanského ešte žije. Píše blogy ďalej, ibaže mu ich neuverejňujú, ale z nejakých dôvodov automaticky dajú do archívu. Ako som sa o tom dozvedel ? Jednoducho: do okienka „hľadať v blogoch“ som si naťukal „cyril blog“ a tie novonapísané a nepublikované no už archivované blogy sa mi ukázali.

Vážení priatelia, ak máte túžbu dostať sa k príspevkom podobných blogerov, ktorých ste si radi prečítali a ktorí sa kamsi stratili, skúste to takýmto spôsobom. Ak ich nezrušili, budú azda v archíve. Možno budete mať ešte šťastie.

Alebo sa vyberte do prírody. Dnes sa to opäť vyplatí. A blogujte si sami pre seba, idúc popod sviežozelené stromy. Blogujte si aspoň v duchu. Veď o to ide – o ducha a trochu toho nezávislého slobodného duchovna. Dýchajte a duchujte. Pekný deň.

Mediálni vlčiaci útočia na Mečiara a Klausa: zakladateľov slovenskej a českej štátnosti

02.07.2022

Možno je to len iba falošný prejav solidarity novinárov so svojimi neschopnými a neslušnými kolegami. Možno je to iba pokus zmyť z predstaviteľov tohto čoraz rozporuplnejšieho povolania biľag zlyhania. Možno ide o snahu zakryť nedostatočnú vzdelanostnú, informačnú a áno aj morálnu pripravenosť novinárov viesť dialóg s dvoma veľkými slovenskými a českými štátnikmi, [...]

Otázky do diskusie s diskutérmi

01.07.2022

Technický blog pre pána F., diskutéra v diskusiách na tomto portále. Včera som tu uverejnil článok na istú tému. Mnoho diskutérov s ním súhlasilo, mnoho nesúhlasilo. Taký je život. Vážim si jedných i druhých, že si dali robotu, prešli nie celkom jednoduchou registráciou diskutérov a položili na papier svoje názory. Stál som im za robotu a to je pre mňa pocta. Medzi [...]

Ukrajinské marginálie

30.06.2022

Spojené ruské sily armády RF a armád DNR a LNR kontrolujú už podľa Ukrinfo viac ako 50% územia poslednej bašty Kijeva v Luganskej NR – mesta Lisičansk. GŠ OS UA dal pokyn na odsun ukrajinských jednotiek v malých skupinách, ktoré si možno ruskí pozorovatelia nevšimnú alebo nebudú smrtiacemu ruskému delostrelectvu stáť za námahu a zbytočné výdavky. Napriek tejto [...]

Eduard Heger

Heger partnerom predstavil reformu koaličnej rady, chce viac pokoja

02.07.2022 13:52

Naďalej bude podľa neho platiť, že jej súčasťou budú koaliční lídri, pretože na nich "je to postavené".

Konasenkov Foto

Rusi „zničili“ celú ukrajinskú armádu. Ústami hovorcu

02.07.2022 10:52

Hovorca ministerstva obrany Igor Konašenkov denne hovorí o úspechoch ruskej armády. Ruskí novinári si jeho hlásenia preštudovali a našli hrubé i zábavné nezrovnalosti.

blesk, búrka

Poľsko zasiahli búrky, hlásia sedem zranených

02.07.2022 10:32

Hasiči prijali 3700 tiesňových volaní, väčšinou zo severu Poľska.

Penta, Haščák, NAKA,

Kajúcnici a nezákonnosti na slovenský spôsob. Makó na slobode, iní po jeho výpovediach zavretí

02.07.2022 10:05

„Postoj, že účel svätí prostriedky, je neakceptovateľný,“ zdôraznil na odbornej konferencii dekan Právnickej fakulty Univerzity Komenského Eduard Burda.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 298
Celková čítanosť: 652676x
Priemerná čítanosť článkov: 2190x

Autor blogu

Kategórie