Založ si blog

Ako si prečítať Cyrila

Priznám sa, že si rád prečítam články svojich kolegov-blogerov. Teda nie všetkých – sú takí, ktorých čítanie je iba strata času. Ale sú aj takí, ktorí píšu skoro to, čo by som napísal aj sám, len mi to takto pekne neprišlo na um. A potom sú i takí, od ktorých sa dozvedám kadečo nové, ktorí ma inšpirujú, či už pozitívne alebo aj negatívne. Čítanie blogov je popri čítaní príspevkov od niektorých publicistov / Bakoš, Hoffman, Rottmayerová, Daniš…/ tým, čo ma ťahá na portál Pravdy a núti stráviť na ňom pár minút-ba sem tam aj hodinku.

Medzi blogerov, ktorých som rád čítal, patril Vajanský. Asi pred dvoma mesiacmi ale s rubriky blogov zmizol. Pátraním na internete som sa dozvedel, že mu Pravda blogovanie zrušila. Škoda. Asi pred týždňom zmizol z rubriky blogov aj ďalší môj obľúbený bloger – „cyril „. Dnes som pátral aj po ňom. A zistil som, že „cyril“ na rozdiel od vajanského ešte žije. Píše blogy ďalej, ibaže mu ich neuverejňujú, ale z nejakých dôvodov automaticky dajú do archívu. Ako som sa o tom dozvedel ? Jednoducho: do okienka „hľadať v blogoch“ som si naťukal „cyril blog“ a tie novonapísané a nepublikované no už archivované blogy sa mi ukázali.

Vážení priatelia, ak máte túžbu dostať sa k príspevkom podobných blogerov, ktorých ste si radi prečítali a ktorí sa kamsi stratili, skúste to takýmto spôsobom. Ak ich nezrušili, budú azda v archíve. Možno budete mať ešte šťastie.

Alebo sa vyberte do prírody. Dnes sa to opäť vyplatí. A blogujte si sami pre seba, idúc popod sviežozelené stromy. Blogujte si aspoň v duchu. Veď o to ide – o ducha a trochu toho nezávislého slobodného duchovna. Dýchajte a duchujte. Pekný deň.

Weiss, Šumichrast a spol.-koľko článkov ste napísali o skutočných fašistoch ?

21.05.2022

Pán Šumichrast, – publikovali ste v Pravde „veľmi“ anti-fašistický, „veľmi“ zásadový a „veľmi odborný“ článok o tom, ako bolo štátne vyznamenanie nezaslúžene a omylom udelené trom českými šovinistami a boľševikmi zavraždeným príslušníkom tzv. Bielej légie. Nebudem tu opakovať, v čom ste sa mýlili,-lebo to tu v Pravde presne [...]

Zatajené informácie na pokračovanie

21.05.2022

Najskôr z domova: Kolega hríbar z Martina v lesoch pri Bystričke našiel už prvé hríby sosnové. Súdiac podľa fotky, pekné, ale vraj červivé. Akokoľvek, hríbar prišiel z lesa celý zhrozený. Nie z medveďov, ale z chamtivých urbárskych a štátnych drevomafiánov. Tí mu cez zimu zobrali-zničili polovicu hory, kam chodil na hríby, čučoriedky a za oddychom. V lese zostali iba [...]

Tajomný blog o rodine z Tavridskej gubernie

20.05.2022

Tento blog bude tajomný. Prezradím vám rodinné tajomstvo. Môj prasvokor-teda starý otec mojej manželky bol plukovník imperiálnej ruskej armády, ktorý sa po vypuknutí revolúcie vzdal do rakúsko-uhorského zajatia. De facto si takto zariadil emigráciu z boľševického Ruska. Boľševici mu totiž zhabali jeho veľkostatok v Novokijevke, -medzi Chersonom a Krymom v Novorusku. Vo [...]

NR SR parlament

OĽANO nemá problém so zrušením potreby súhlasu NR SR s väzbou poslanca

21.05.2022 18:23

Úvahy o zrušení tohto ustanovenia naznačil Matovič po tom, ako plénum NR SR neschválilo žiadosť prokuratúry o vydanie Fica do väzby.

ZOO, medveď, hnedý medveď,

Pod kolesami tatranskej električky zahynul približne desaťročný medveď

21.05.2022 17:26

Z viac ako 200-kilogramového medveďa bude zrejme muzeálny exponát, ostatky poslúžia i na výskumné účely.

Opičie kiahne

Španielsko vyšetruje možné šírenie opičích kiahní z festivalu na Gran Canarii

21.05.2022 15:28

Vírus sa môže prenášať kvapôčkami vo vzduchu, ale aj kontaktom s telesnými tekutinami, krvou alebo vriedkami postihnutého.

Michal Simecka Dominik Jursa

Šimečka: Zobrať samosprávam 500 miliónov eur je od vlády cynické a devastačné

21.05.2022 15:04

Samosprávy sú podľa Šimečku v našej krajine jedna z mála inštitúcií, ktoré ešte ako-tak fungujú a poskytujú ľuďom kvalitné služby.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 262
Celková čítanosť: 476983x
Priemerná čítanosť článkov: 1821x

Autor blogu

Kategórie