Založ si blog

Čaputová začína predvolebnú kampaň ?

Prezidentská kancelária oznámila, že za svojho politického poradcu si Čaputová vybrala špecialistu na politický marketing,-Michala Novotu. Novota robil predvolebné kampane o.i. pre KDH, pre SaS, pre Babiša i pre Schwarzenberga.

Novota nemá škrupule, nemá zábrany robiť kampaň raz pre konzervatívcov, inokedy pre liberálov. Dnes pre katolíkov a zajtra pre slniečkárov. Ako absolvent školení v USA sa snaží, aby jeho klient oblbol čo najviac voličov bez ohľadu na ich hodnotové zakotvenie. Novota zastáva názor, že čo funguje na ľudí v Amerike, to musí aj na Slovensku. Musí, pretože Slovensko je podľa neho súčasť Západu, a Slováci myslia a cítia takmer tak isto ako Anglosasi v USA či Germáni a Francúzi v Západnej Európe. Ide o to, otvoriť pre Slovákov Overtonove okno, použiť správne americké manipulačné techniky, využiť média, správne naaranžované „vedecké“ informácie, mimovládky a politické väzby na štruktúry Západu a Slováci sa od svojich tradičných hodnôt posunú k hodnotám a postojom, ktoré by boli donedávna nemysliteľné.

Masový prechod od tradičných hodnotových volieb k tým novým „pokrokovým“ však bude okrem veľa peňazí stáť aj určitý čas. Preto treba začať čo najskôr. Najlepšie už hneď. Preto sa v Čaputovej tíme Novota objavil už teraz a preto u Zuzany Č. budeme v najbližšom čase sledovať zaujímavé posuny. V jej imidži, zmene štýlu komunikácie, zmene orientácie z pôvodných cieľových skupín na nové ťažiskové populácie. Ku zmenám samozrejme dôjde aj v jej slovníku.

Čaputová ale už podľa mňa nemá šancu na to, aby ju Slováci znovu zvolili za prezidentku. Novota to asi vie, a tak sa bude snažiť urobiť zo Slovákov čosi iné, ako dnes sú. Bude sa snažiť urobiť zo Slovákov iný národ. Bude sa usilovať urobiť nich aspoň na chvíľu-na moment volieb-kohosi iného. Virtuálnych Američanov či Západoeurópanov. Po slovensky povedané, pokúsi sa Slovákov aspoň na čas volieb riadne namotať.

Podľa mňa sa to už Čaputovej ani za pomoci neviemakých marketingárov nepodarí. – Čo si myslíte vy,-priatelia ? Rozhodnú pri voľbách výsledky doterajšej Čaputovej práce a vaše osobné skúsenosti – alebo americké triky a marketingové finty pána Novotu ?

Prečo by sme nikdy nemohli žiť s Čechmi dobrovoľne v jednom spoločnom štáte

26.09.2022

Je to jednoduché. Sme hodnotovo niekde úplne inde než Česi. Pozor – nie Moravania – ale Česi ! Sme etnogeneticky a duchovne dva úplne odlišné národy,- aj keď s príbuznými jazykmi. Svedčia o tom aj výsledky posledných doplňovacích a komunálnych volieb, ktoré sa včera v ČR bilancovali. Voľby ukázali, že české myslenie je poplatné až otrockej servilnosti voči [...]

Novinári zabudli na miliónové demonštrácie proti vojne vo Vietname v USA v 60-70-tych rokoch ?

24.09.2022

Naše servilné novinárske uchá po vyhlásení čiastočnej mobilizácie záložníkov v RF neustále krútia čosi o všelijakých protestoch a vyhýbaní sa tejto povinnosti zo strany mobilizovaných Rusov. Podľa správ z našich médií to teraz v Rusku vyzerá na riadnu kovbojku. Ako vyzerá masové proti-mobilizačné a protivojnové hnutie, to si však my starší pamätáme z čias [...]

Čudáci s košíkmi zaplavili zase Cestu slobody- hľadajú ľadové dubáky…

24.09.2022

Dnes v noci bolo na Podbanskom mínus 5 stupňov. V prízemnej vrstve lesa všetko skamenelo, zamrzlo. Napriek tomu sa „firemné“ autá s bratislavskými značkami od včera roja na ceste L.Hrádok – Podbanské-Š.Pleso. A dnes ráno hríbari z Dolniakov s obrovskými košmi brázdia lesy, ktoré sa už venujú ruji, zimnému zhonu sojok a veveričiek pri zháňaní [...]

Arnold  Schwarzenegger

Schwarzenegger v koncentračnom tábore Auschwitz: Som synom nacistu

28.09.2022 19:57

Rakúsko-americký filmový herec sa pri tejto príležitosti stretol aj s preživšími holokaustu a vyhlásil, že nastal čas "ukončiť" nenávisť.

česko praha demonštrácia protest

V Prahe demonštrovali proti vláde desaťtisíce ľudí

28.09.2022 18:24

Protestujúci vyjadrili nesúhlas s tým, ako vláda rieši energetickú krízu, a jej podporu Ukrajine.

Nord Stream

Ponorka alebo potápači? Vinník sabotáže sa hľadá - množstvo argumentov smeruje k Rusom

28.09.2022 18:04

Britský vojenský zdroj pripúšťa, že míny mohli byť k plynovodom diskrétne spustené z maskovaného obchodného plavidla a odpálené o niekoľko dní alebo týždňov neskôr.

Hadja Lahbib / Rastislav Káčer /

Káčer vyzval šéfku belgickej diplomacie na ukončenie vyšetrovania Chovancovho úmrtia

28.09.2022 17:29

"Po vyše štyroch rokoch verím, že belgické orgány budú v tejto veci postupovať bez prieťahov, aby sa prípad spravodlivo uzatvoril," vyhlásil minister zahraničia na stretnutí s Hadju Lahbibovou v Bratislave.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 379
Celková čítanosť: 963085x
Priemerná čítanosť článkov: 2541x

Autor blogu

Kategórie