Založ si blog

Čaputová začína predvolebnú kampaň ?

Prezidentská kancelária oznámila, že za svojho politického poradcu si Čaputová vybrala špecialistu na politický marketing,-Michala Novotu. Novota robil predvolebné kampane o.i. pre KDH, pre SaS, pre Babiša i pre Schwarzenberga.

Novota nemá škrupule, nemá zábrany robiť kampaň raz pre konzervatívcov, inokedy pre liberálov. Dnes pre katolíkov a zajtra pre slniečkárov. Ako absolvent školení v USA sa snaží, aby jeho klient oblbol čo najviac voličov bez ohľadu na ich hodnotové zakotvenie. Novota zastáva názor, že čo funguje na ľudí v Amerike, to musí aj na Slovensku. Musí, pretože Slovensko je podľa neho súčasť Západu, a Slováci myslia a cítia takmer tak isto ako Anglosasi v USA či Germáni a Francúzi v Západnej Európe. Ide o to, otvoriť pre Slovákov Overtonove okno, použiť správne americké manipulačné techniky, využiť média, správne naaranžované „vedecké“ informácie, mimovládky a politické väzby na štruktúry Západu a Slováci sa od svojich tradičných hodnôt posunú k hodnotám a postojom, ktoré by boli donedávna nemysliteľné.

Masový prechod od tradičných hodnotových volieb k tým novým „pokrokovým“ však bude okrem veľa peňazí stáť aj určitý čas. Preto treba začať čo najskôr. Najlepšie už hneď. Preto sa v Čaputovej tíme Novota objavil už teraz a preto u Zuzany Č. budeme v najbližšom čase sledovať zaujímavé posuny. V jej imidži, zmene štýlu komunikácie, zmene orientácie z pôvodných cieľových skupín na nové ťažiskové populácie. Ku zmenám samozrejme dôjde aj v jej slovníku.

Čaputová ale už podľa mňa nemá šancu na to, aby ju Slováci znovu zvolili za prezidentku. Novota to asi vie, a tak sa bude snažiť urobiť zo Slovákov čosi iné, ako dnes sú. Bude sa snažiť urobiť zo Slovákov iný národ. Bude sa usilovať urobiť nich aspoň na chvíľu-na moment volieb-kohosi iného. Virtuálnych Američanov či Západoeurópanov. Po slovensky povedané, pokúsi sa Slovákov aspoň na čas volieb riadne namotať.

Podľa mňa sa to už Čaputovej ani za pomoci neviemakých marketingárov nepodarí. – Čo si myslíte vy,-priatelia ? Rozhodnú pri voľbách výsledky doterajšej Čaputovej práce a vaše osobné skúsenosti – alebo americké triky a marketingové finty pána Novotu ?

Mierová koalícia alebo tanková koalícia: kam nás nová vláda a prvovoliči zaradia ?

01.02.2023

V Európe sa utvorili dve koalície: Jedna je tzv. „tanková koalícia“, ktorá chce Ukrajine čo najskôr dodať čo najviac tankov a umožniť jej dobyť Krym, Donbas, Zaporožie a Chersonskú oblasť a prinútiť Rusko ku kapitulácii. Do tejto smelej koalície, ktorá chce poslať na ukrajinský front v 2023 asi 300 tankov Challenger, Leopard, Leclerc a Abrams patrí /okrem USA/ [...]

Zo Slovenska mizne korupcia !!!

31.01.2023

Neveríte ? Nech sa páči pozrieť si rebríček krajín sveta, zhotovený Sorosovou mimovládkou Transparency International. Kto tieto údaje za SR poskytol ? Nuž slovenská pobočka Transparency International /TI/. Na základe čoho ? Údajov z OČTK, zo súdov, zo štátnych inštitúcií ? Nie ? Údajov zo sociologických prieskumov verejnej mienky ? Nie. – TI získala údaje z [...]

Lasica mal tu a tam aj pravdu..

30.01.2023

Milan Lasica raz pri spomienkach na nemenovaného významného Slováka zhodnotil jeho tvorbu z posledných rokov života slovami /parafrázujem/ : Sú ľudia, ktorým genialitu vzal ich príliš dlhý život. Keby žili kratšie a netvorili tak dlho, príp. ešte aj na staré kolená nepolitizovali, boli by sa do histórie zapísali oveľa viac ako takto. Múdra myšlienka – v Lasicovom [...]

Progresívne Slovensko Šimečka

Hnutie Progresívne Slovensko pôjde do volieb samostatne

01.02.2023 12:25

Šéf hnutia Michal Šimečka chce, aby bolo PS samostatne ako liberálna strana súčasťou férovej súťaže strán.

Mestská poliklinika Trnava

Zomrel im lekár a pacientom zostáva už len čakať. Počet zdravotníkov v dôchodkovom veku nebezpečne rastie

01.02.2023 11:50

Na problémy so starnutím lekárov sa poukazuje roky. Pomôcť má aj kompletná reforma ambulantného sektora.

Markéta Pekarová Adamová

Predsedníčka českej snemovne telefonovala na Taiwan, v marci tam vycestuje

01.02.2023 11:15

Markéta Pekarová Adamová sa prostredníctvom videohovoru spojila s ministrom zahraničných vecí Taiwanu Wu Čao-siem.

budaj

Našli Budajov podpis pre ŠtB, zaviazal sa oznamovať 'protispoločenskú činnosť'

01.02.2023 10:27, aktualizované: 11:45

Pri práci na dokumente pre RTVS našiel český historik dokument s podpisom Jána Budaja, v ktorom sa zaviazal spolupracovať s ŠtB.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 471
Celková čítanosť: 1246106x
Priemerná čítanosť článkov: 2646x

Autor blogu

Kategórie