Založ si blog

Čaputová začína predvolebnú kampaň ?

Prezidentská kancelária oznámila, že za svojho politického poradcu si Čaputová vybrala špecialistu na politický marketing,-Michala Novotu. Novota robil predvolebné kampane o.i. pre KDH, pre SaS, pre Babiša i pre Schwarzenberga.

Novota nemá škrupule, nemá zábrany robiť kampaň raz pre konzervatívcov, inokedy pre liberálov. Dnes pre katolíkov a zajtra pre slniečkárov. Ako absolvent školení v USA sa snaží, aby jeho klient oblbol čo najviac voličov bez ohľadu na ich hodnotové zakotvenie. Novota zastáva názor, že čo funguje na ľudí v Amerike, to musí aj na Slovensku. Musí, pretože Slovensko je podľa neho súčasť Západu, a Slováci myslia a cítia takmer tak isto ako Anglosasi v USA či Germáni a Francúzi v Západnej Európe. Ide o to, otvoriť pre Slovákov Overtonove okno, použiť správne americké manipulačné techniky, využiť média, správne naaranžované „vedecké“ informácie, mimovládky a politické väzby na štruktúry Západu a Slováci sa od svojich tradičných hodnôt posunú k hodnotám a postojom, ktoré by boli donedávna nemysliteľné.

Masový prechod od tradičných hodnotových volieb k tým novým „pokrokovým“ však bude okrem veľa peňazí stáť aj určitý čas. Preto treba začať čo najskôr. Najlepšie už hneď. Preto sa v Čaputovej tíme Novota objavil už teraz a preto u Zuzany Č. budeme v najbližšom čase sledovať zaujímavé posuny. V jej imidži, zmene štýlu komunikácie, zmene orientácie z pôvodných cieľových skupín na nové ťažiskové populácie. Ku zmenám samozrejme dôjde aj v jej slovníku.

Čaputová ale už podľa mňa nemá šancu na to, aby ju Slováci znovu zvolili za prezidentku. Novota to asi vie, a tak sa bude snažiť urobiť zo Slovákov čosi iné, ako dnes sú. Bude sa snažiť urobiť zo Slovákov iný národ. Bude sa usilovať urobiť nich aspoň na chvíľu-na moment volieb-kohosi iného. Virtuálnych Američanov či Západoeurópanov. Po slovensky povedané, pokúsi sa Slovákov aspoň na čas volieb riadne namotať.

Podľa mňa sa to už Čaputovej ani za pomoci neviemakých marketingárov nepodarí. – Čo si myslíte vy,-priatelia ? Rozhodnú pri voľbách výsledky doterajšej Čaputovej práce a vaše osobné skúsenosti – alebo americké triky a marketingové finty pána Novotu ?

Weiss, Šumichrast a spol.-koľko článkov ste napísali o skutočných fašistoch ?

21.05.2022

Pán Šumichrast, – publikovali ste v Pravde „veľmi“ anti-fašistický, „veľmi“ zásadový a „veľmi odborný“ článok o tom, ako bolo štátne vyznamenanie nezaslúžene a omylom udelené trom českými šovinistami a boľševikmi zavraždeným príslušníkom tzv. Bielej légie. Nebudem tu opakovať, v čom ste sa mýlili,-lebo to tu v Pravde presne [...]

Zatajené informácie na pokračovanie

21.05.2022

Najskôr z domova: Kolega hríbar z Martina v lesoch pri Bystričke našiel už prvé hríby sosnové. Súdiac podľa fotky, pekné, ale vraj červivé. Akokoľvek, hríbar prišiel z lesa celý zhrozený. Nie z medveďov, ale z chamtivých urbárskych a štátnych drevomafiánov. Tí mu cez zimu zobrali-zničili polovicu hory, kam chodil na hríby, čučoriedky a za oddychom. V lese zostali iba [...]

Tajomný blog o rodine z Tavridskej gubernie

20.05.2022

Tento blog bude tajomný. Prezradím vám rodinné tajomstvo. Môj prasvokor-teda starý otec mojej manželky bol plukovník imperiálnej ruskej armády, ktorý sa po vypuknutí revolúcie vzdal do rakúsko-uhorského zajatia. De facto si takto zariadil emigráciu z boľševického Ruska. Boľševici mu totiž zhabali jeho veľkostatok v Novokijevke, -medzi Chersonom a Krymom v Novorusku. Vo [...]

NR SR parlament

OĽANO nemá problém so zrušením potreby súhlasu NR SR s väzbou poslanca

21.05.2022 18:23

Úvahy o zrušení tohto ustanovenia naznačil Matovič po tom, ako plénum NR SR neschválilo žiadosť prokuratúry o vydanie Fica do väzby.

ZOO, medveď, hnedý medveď,

Pod kolesami tatranskej električky zahynul približne desaťročný medveď

21.05.2022 17:26

Z viac ako 200-kilogramového medveďa bude zrejme muzeálny exponát, ostatky poslúžia i na výskumné účely.

Opičie kiahne

Španielsko vyšetruje možné šírenie opičích kiahní z festivalu na Gran Canarii

21.05.2022 15:28

Vírus sa môže prenášať kvapôčkami vo vzduchu, ale aj kontaktom s telesnými tekutinami, krvou alebo vriedkami postihnutého.

Michal Simecka Dominik Jursa

Šimečka: Zobrať samosprávam 500 miliónov eur je od vlády cynické a devastačné

21.05.2022 15:04

Samosprávy sú podľa Šimečku v našej krajine jedna z mála inštitúcií, ktoré ešte ako-tak fungujú a poskytujú ľuďom kvalitné služby.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 262
Celková čítanosť: 476594x
Priemerná čítanosť článkov: 1819x

Autor blogu

Kategórie