Založ si blog

Patálie Rusov s mariupolskými banderovcami len tak ľahko nepominú

Rusi si od problémov, ktoré majú s likvidáciou neobanderovských nacbatov Azov,- ich presunom do ruských zajateckých táborov, zrejme neoddýchnu. Tému záchrany týchto „ukrajinských hrdinov“ budú mediálni klauni Arestovič a Zelenskij vďaka západnej mediálnej mašinérii ďalej živiť. Už teraz tvrdohlavo odmietajú pojem „zajatie“ a vytrvalo používajú pojem „evakuácia“, -odvolávajúc sa na akési /neexistujúce/ tajné dohody Putina s Macronom a Erdoganom. A „naše“ slovenské médiá následne tie ich absurdné táraninky o „evakuácii“ azovských banderovcov poslušne opakujú. Akurát „zabudnú“ spomenúť, že tá „evakuácia“ Ukrajincov smeruje do ruských zajateckých táborov….

Manželky príslušníkov pluku Azov, podozrivých z ťažkých vojnových zločinov sa budú ďalej na medzinárodnej scéne dožadovať ich prepustenia. Budú chodiť od čerta k diablovi, od recepcie u Bidena, ku recepcii u Guterrésa, či rímskeho pápeža Františka. V ich zastúpení bude Medzinárodný červený kríž, OSN, EU, G-7, WHO, OBSE, všetky možné svetové organizácie, -azda až po Svetovú úniu esperantistov a Svetovú ligu záhradkárov žiadať ich výmenu za ruských zajatcov.

Rusi sú pripravení prepustiť v rámci výmeny zajatcov aj všetkých 8 000 ukrajinských vojakov,-príslušníkov regulárnej ukrajinskej armády a príslušníkov tzv. Teritoriálnej domobrany. /Medzi nimi aj kuriózne prípady odvedencov vo veku nad 70 rokov…/. No s prepustením zajatých príslušníkov nacbatov ako Ajdar a Azov budú mať problém. Moskovský vláda by možno za istých okolností zahrnula do politicko-humanitárnych rokovaní a tajných medzi-veľmocenských kšeftov aj Azovcov-neobanderovcov, – no obyvatelia Doneskej a Luganskej ľudovej republiky sú a budú kategoricky proti. Požadujú, aby sa každý banderovec podrobil dôkladnému vyšetrovaniu. A aby sa každý príslušník pluku Ajdar či Azov zodpovedal za používanie občanov Donbasu ako živých štítov, za údajné znásilňovanie, mučenie, vraždenie…pred súdmi v Donecku a Lugansku. Budú trvať na tom, aby bol KAŽDÝ za svoje zločiny potrestaný podľa zákonov DNR a LNR. Podľa tých zákonov, ktoré predpokladajú aj udelenie a výkon trestov smrti.

Prvotné patálie, ktoré Rusko v tejto situácii môže očakávať, budú spojené so začlenením resp. vyčlenením Azovcov do rámca rusko-ukrajinskej výmeny zajatcov. Následne prídu ďalšie starosti. Vo svete sa budú organizovať obrovské tlaky-ak naozaj dôjde ku organizovaniu event. súdnych procesoch s Azovcami, najmä ak to bude v DNR či LNR. Tretie kolo nátlaku akože medzinárodnej verejnosti na Rusko bude potom spojené s udeľovaním a príp. aj výkonom absolútnych trestov. Už teraz vidím, akú mieru hystérie svetové /Američanmi riadené/ médiá vyvolajú v Amerike, Európe a áno, aj na Slovensku, -ak azovskí zločinci dostanú trest smrti a bude sa pripravovať jeho exekúcia. To budú uplakané tváre manželiek, matiek, detí, to bude kriku a náreku.

Som odporca trestu smrti. Vždy a všade. Aj v Thajsku, Číne, Saudskej Arábii, aj v DNR, LNR aj v Bielorusku, – ale aj v Japonsku či v USA. Zo skúseností viem, že tieto barbarské metódy vždy narážajú na odpor angažovaných skupín obyvateľov a aktivistov. A že sa o konkrétnych popravách vždy veľa hovorí, protestuje, demaršuje; že sa o tom veľa píše, že sa nakrúcajú filmy. Ak ide napr. o austrálskych či francúzskych narkomanov, ktorým hrozí trest smrti v Thajsku, tak je to priam búrka protestov. Ak ide o mladistvého Čečenca, ktorý pomáhal s bostonským maratónskym atentátom svojmu nebohému bratovi, tak pomenej a aj to dokonca v schvaľujúcom tóne. Spomínam si, ako bez protestov pápeža, OSN či MČK a politikov Západu prebehla poprava či skôr lynč bývalého irackého prezidenta Saddáma Husajna. – Už vidím, čo tieto orgány a organizácie urobia, ak by mal byť popravený za konkrétne zločiny proti konkrétnym občanom Donbasu veliteľ pluku Azov z mariupolského Azovstalu Denys Prokopenko. O poprave nejakého kanadského, poľského, amerického či francúzskeho dôstojníka, čo akcie Azovcov riadil, ani nehovoriac.

Je to smutné, ale z hľadiska informačnej vojny by pre Rusov bolo jednoduchšie, ak by všetci Azovci z Mariupola zahynuli v boji v areáli Azovstalu. Vzatím banderovcov do zajatia si ruská strana koleduje o ďalšie kolá informačného boja a veľmi pravdepodobne, o ďalšie porážky v prvej celosvetovej informačnej vojne.

Keby bolo na mne, urobil by som po ukončení bojov za všetkým jednu veľkú humánnu a uzmierovaciu čiaru. Radových bojovníkov bez zjavnej /spolu/ viny na zločinoch by som poslal k rodinám. Konkrétnych páchateľov konkrétnych vojnových zločinov /na oboch stranách !/ by som odsúdil na roky vo väzení resp. pri obnove vojnou zničeného Donbasu. No siahnuť na život ani u tých najväčších zločincov by som ruským, ukrajinským, doneckým či luganským štátnym orgánom NEODPORÚČAL.

Mne sa tu však ľahko mudruje. Mne nikto nezavraždil matku, neznásilnil dcéru, nestiahol z kože brata, či neodrezal hlavu môjmu synovi. Som príliš objektívny, príliš OSOBNE NEZAUJATÝ. Mal by som sa teda vylúčiť z posudzovania veci pre svoju osobnú nezaujatosť.

A čo vy priatelia ? Ako by ste tento smutný epilóg každej vojny riešili vy ?

Správa o stave prezidentkinej mysle

29.11.2022

Onedlho sa dozvieme, ako to s našou prezidentkou je. V akom stave má myseľ, čo sa odohráva v jej duši, v akom vnútornom svete žije. Sme zvedaví. Na verejnosť zatiaľ prenikol iba chýr, že pani prezidentka bude veľmi veľmi kritická. A to by vlastne malo znamenať, že bude veľmi veľmi sebakritická. Nuž pri klesajúcich percentách jej dôveryhodnosti sa tomu ani niet čo [...]

Strana PS je postavená na pravicovoliberál. lžiach a maskovaní za ľavicu

28.11.2022

Strana Progresívne Slovensko sa od začiatku vymedzovala ako moderná a ľavicová strana. Je to lož. Strana PS nie je moderná a pokroková, ale staromódna liberálna či skôr libertariánska strana. Je to strana, ktorá sa ideologicky orientuje na spráchnivené idey divého kapitalizmu 19.storočia. Jediné, čo je v nej „moderné“ a pokrokové, že miesto prudérnej [...]

Reklama plná černochov

26.11.2022

Na Slovensku žije už dosť veľa černochov. Viem o niektorých, ktorí tu roba v šoubiznise čiernych bačov, hrajú futbal alebo basketbal či nebodaj študujú. No viac ako na športoviskách je černochov v reklamách slovenských televízií. Černosi, žijúci na Slovensku musia byť extrémne solventní, keď sa vyskytujú v reklamách na predovšetkým drahšie, luxusnejšie výrobky. [...]

Robert Fico

Fico je formálne čistý. Pomôže mu to k navráteniu dôvery?

29.11.2022 22:00

Čo zrušenie obvinenia v kauze Súmrak znamená pre dôveru v spravodlivosť? A ako ovplyvní politické dianie v krajine?

káčer

Káčer: Aliancii sa zbrane nemíňajú, Ukrajinu musí ďalej všestranne podporovať

29.11.2022 20:11

Potvrdil, že na schôdzke sa bude rokovať aj o možnom prijatí Ukrajiny do NATO.

Armáda / Vojak / Ruskí vojaci /

Do Kazachstanu ušli pred mobilizáciou nielen státisíce Rusov, ale aj miliardy rubľov

29.11.2022 18:34

Väčšina Rusov, ktorí prišli do Kazachstanu po vyhlásení mobilizácie, krajinu už aj opustila.

irán

Pri protestoch v Iráne zabili vojaci už 448 ľudí vrátane 60 detí

29.11.2022 18:19

Údaj nezahŕňa členov bezpečnostných síl, dodala organizácia Iran Human Rights.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 413
Celková čítanosť: 1075925x
Priemerná čítanosť článkov: 2605x

Autor blogu

Kategórie