Založ si blog

Patálie Rusov s mariupolskými banderovcami len tak ľahko nepominú

Rusi si od problémov, ktoré majú s likvidáciou neobanderovských nacbatov Azov,- ich presunom do ruských zajateckých táborov, zrejme neoddýchnu. Tému záchrany týchto „ukrajinských hrdinov“ budú mediálni klauni Arestovič a Zelenskij vďaka západnej mediálnej mašinérii ďalej živiť. Už teraz tvrdohlavo odmietajú pojem „zajatie“ a vytrvalo používajú pojem „evakuácia“, -odvolávajúc sa na akési /neexistujúce/ tajné dohody Putina s Macronom a Erdoganom. A „naše“ slovenské médiá následne tie ich absurdné táraninky o „evakuácii“ azovských banderovcov poslušne opakujú. Akurát „zabudnú“ spomenúť, že tá „evakuácia“ Ukrajincov smeruje do ruských zajateckých táborov….

Manželky príslušníkov pluku Azov, podozrivých z ťažkých vojnových zločinov sa budú ďalej na medzinárodnej scéne dožadovať ich prepustenia. Budú chodiť od čerta k diablovi, od recepcie u Bidena, ku recepcii u Guterrésa, či rímskeho pápeža Františka. V ich zastúpení bude Medzinárodný červený kríž, OSN, EU, G-7, WHO, OBSE, všetky možné svetové organizácie, -azda až po Svetovú úniu esperantistov a Svetovú ligu záhradkárov žiadať ich výmenu za ruských zajatcov.

Rusi sú pripravení prepustiť v rámci výmeny zajatcov aj všetkých 8 000 ukrajinských vojakov,-príslušníkov regulárnej ukrajinskej armády a príslušníkov tzv. Teritoriálnej domobrany. /Medzi nimi aj kuriózne prípady odvedencov vo veku nad 70 rokov…/. No s prepustením zajatých príslušníkov nacbatov ako Ajdar a Azov budú mať problém. Moskovský vláda by možno za istých okolností zahrnula do politicko-humanitárnych rokovaní a tajných medzi-veľmocenských kšeftov aj Azovcov-neobanderovcov, – no obyvatelia Doneskej a Luganskej ľudovej republiky sú a budú kategoricky proti. Požadujú, aby sa každý banderovec podrobil dôkladnému vyšetrovaniu. A aby sa každý príslušník pluku Ajdar či Azov zodpovedal za používanie občanov Donbasu ako živých štítov, za údajné znásilňovanie, mučenie, vraždenie…pred súdmi v Donecku a Lugansku. Budú trvať na tom, aby bol KAŽDÝ za svoje zločiny potrestaný podľa zákonov DNR a LNR. Podľa tých zákonov, ktoré predpokladajú aj udelenie a výkon trestov smrti.

Prvotné patálie, ktoré Rusko v tejto situácii môže očakávať, budú spojené so začlenením resp. vyčlenením Azovcov do rámca rusko-ukrajinskej výmeny zajatcov. Následne prídu ďalšie starosti. Vo svete sa budú organizovať obrovské tlaky-ak naozaj dôjde ku organizovaniu event. súdnych procesoch s Azovcami, najmä ak to bude v DNR či LNR. Tretie kolo nátlaku akože medzinárodnej verejnosti na Rusko bude potom spojené s udeľovaním a príp. aj výkonom absolútnych trestov. Už teraz vidím, akú mieru hystérie svetové /Američanmi riadené/ médiá vyvolajú v Amerike, Európe a áno, aj na Slovensku, -ak azovskí zločinci dostanú trest smrti a bude sa pripravovať jeho exekúcia. To budú uplakané tváre manželiek, matiek, detí, to bude kriku a náreku.

Som odporca trestu smrti. Vždy a všade. Aj v Thajsku, Číne, Saudskej Arábii, aj v DNR, LNR aj v Bielorusku, – ale aj v Japonsku či v USA. Zo skúseností viem, že tieto barbarské metódy vždy narážajú na odpor angažovaných skupín obyvateľov a aktivistov. A že sa o konkrétnych popravách vždy veľa hovorí, protestuje, demaršuje; že sa o tom veľa píše, že sa nakrúcajú filmy. Ak ide napr. o austrálskych či francúzskych narkomanov, ktorým hrozí trest smrti v Thajsku, tak je to priam búrka protestov. Ak ide o mladistvého Čečenca, ktorý pomáhal s bostonským maratónskym atentátom svojmu nebohému bratovi, tak pomenej a aj to dokonca v schvaľujúcom tóne. Spomínam si, ako bez protestov pápeža, OSN či MČK a politikov Západu prebehla poprava či skôr lynč bývalého irackého prezidenta Saddáma Husajna. – Už vidím, čo tieto orgány a organizácie urobia, ak by mal byť popravený za konkrétne zločiny proti konkrétnym občanom Donbasu veliteľ pluku Azov z mariupolského Azovstalu Denys Prokopenko. O poprave nejakého kanadského, poľského, amerického či francúzskeho dôstojníka, čo akcie Azovcov riadil, ani nehovoriac.

Je to smutné, ale z hľadiska informačnej vojny by pre Rusov bolo jednoduchšie, ak by všetci Azovci z Mariupola zahynuli v boji v areáli Azovstalu. Vzatím banderovcov do zajatia si ruská strana koleduje o ďalšie kolá informačného boja a veľmi pravdepodobne, o ďalšie porážky v prvej celosvetovej informačnej vojne.

Keby bolo na mne, urobil by som po ukončení bojov za všetkým jednu veľkú humánnu a uzmierovaciu čiaru. Radových bojovníkov bez zjavnej /spolu/ viny na zločinoch by som poslal k rodinám. Konkrétnych páchateľov konkrétnych vojnových zločinov /na oboch stranách !/ by som odsúdil na roky vo väzení resp. pri obnove vojnou zničeného Donbasu. No siahnuť na život ani u tých najväčších zločincov by som ruským, ukrajinským, doneckým či luganským štátnym orgánom NEODPORÚČAL.

Mne sa tu však ľahko mudruje. Mne nikto nezavraždil matku, neznásilnil dcéru, nestiahol z kože brata, či neodrezal hlavu môjmu synovi. Som príliš objektívny, príliš OSOBNE NEZAUJATÝ. Mal by som sa teda vylúčiť z posudzovania veci pre svoju osobnú nezaujatosť.

A čo vy priatelia ? Ako by ste tento smutný epilóg každej vojny riešili vy ?

Mediálni vlčiaci útočia na Mečiara a Klausa: zakladateľov slovenskej a českej štátnosti

02.07.2022

Možno je to len iba falošný prejav solidarity novinárov so svojimi neschopnými a neslušnými kolegami. Možno je to iba pokus zmyť z predstaviteľov tohto čoraz rozporuplnejšieho povolania biľag zlyhania. Možno ide o snahu zakryť nedostatočnú vzdelanostnú, informačnú a áno aj morálnu pripravenosť novinárov viesť dialóg s dvoma veľkými slovenskými a českými štátnikmi, [...]

Otázky do diskusie s diskutérmi

01.07.2022

Technický blog pre pána F., diskutéra v diskusiách na tomto portále. Včera som tu uverejnil článok na istú tému. Mnoho diskutérov s ním súhlasilo, mnoho nesúhlasilo. Taký je život. Vážim si jedných i druhých, že si dali robotu, prešli nie celkom jednoduchou registráciou diskutérov a položili na papier svoje názory. Stál som im za robotu a to je pre mňa pocta. Medzi [...]

Ukrajinské marginálie

30.06.2022

Spojené ruské sily armády RF a armád DNR a LNR kontrolujú už podľa Ukrinfo viac ako 50% územia poslednej bašty Kijeva v Luganskej NR – mesta Lisičansk. GŠ OS UA dal pokyn na odsun ukrajinských jednotiek v malých skupinách, ktoré si možno ruskí pozorovatelia nevšimnú alebo nebudú smrtiacemu ruskému delostrelectvu stáť za námahu a zbytočné výdavky. Napriek tejto [...]

Eduard Heger

Heger partnerom predstavil reformu koaličnej rady, chce viac pokoja

02.07.2022 13:52

Naďalej bude podľa neho platiť, že jej súčasťou budú koaliční lídri, pretože na nich "je to postavené".

Konasenkov Foto

Rusi „zničili“ celú ukrajinskú armádu. Ústami hovorcu

02.07.2022 10:52

Hovorca ministerstva obrany Igor Konašenkov denne hovorí o úspechoch ruskej armády. Ruskí novinári si jeho hlásenia preštudovali a našli hrubé i zábavné nezrovnalosti.

blesk, búrka

Poľsko zasiahli búrky, hlásia sedem zranených

02.07.2022 10:32

Hasiči prijali 3700 tiesňových volaní, väčšinou zo severu Poľska.

Penta, Haščák, NAKA,

Kajúcnici a nezákonnosti na slovenský spôsob. Makó na slobode, iní po jeho výpovediach zavretí

02.07.2022 10:05

„Postoj, že účel svätí prostriedky, je neakceptovateľný,“ zdôraznil na odbornej konferencii dekan Právnickej fakulty Univerzity Komenského Eduard Burda.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 298
Celková čítanosť: 652713x
Priemerná čítanosť článkov: 2190x

Autor blogu

Kategórie