Založ si blog

Vzdanie sa do zajatia nie je evakuácia

Musím túto samozrejmosť napísať ešte raz, lebo ju asi v našich médiách nechápu. Takže ešt raz: ak niekto zloží zbrane, ak je niekto uväznený v zajateckom tábore v Ruskej federácii pri Novorossijsku, tak nie je evakuovaný.

Ak Denis Pušilin, líder Doneckej ľudovej republiky dnes vyhlásil, že zajatí príslušníci pluku Azov, ktorí zložili zbrane a vyšli z podzemia mariupolského Azovstalu budú postavení pred donecký súd, tak sa to aj stane. A až potom, podľa miery zavinenia sa bude rozhodovať, či budú vymenení za ruských zajatcov, alebo nastúpia výkon trestu.

RF očakáva v tejto súvislosti nielen terminologické handrkovanie ale aj masový nátlak západných masmédií západných politikov a západom ovládaných „svetových“ organizácií ako je MČK, OSN, Vatikán, WHO a pod. Očakáva možno aj odvetné súdenie ruských zajatcov pred ukrajinskými či medzinárodnými súdmi. No nátlak Západu na Moskvu tu asi nič nezmení.

Za masovým vzdaním sa okolo 2,5 tis.Ukrajincov z Azovstalu sú vraj tajomné dohody Putina s Makronom, Erdoganom, Guterresom, Izraelom a ktovie kým ešte. Tie sa ale týkajú iba príslušníkov regulárnej armády a terobrany UA, nie asi 800 nacíkov z Azova. Tí nepôjdu do výmeny zajatcov. Obyvateľstvo Donecka, Luganska, Mariupolu, Gorlovky, Rubežného a ďalších miest a obcí Donbasu to nedovolí. Smrť ich blízkych bola príliš bolestivá a stále bolí. Overtonovo okno, ba ani dohody veľmocí tu nič nezmenia.

Podrobnejšie na túto tému som písal v článku, ktorý nájdete na konci tohto blogu v článku „Patálie Rusov…“ v kolonke Ďalšie články tohto blogera.

PS: Aj dnes som si prečítal celkom fajn blog od „cyrila“. Skúste kliknúť v blogovej vyhľadávačke na „cyril.blog“. Je krátky, veľa času nezaberie. Mimochodom, šikovné blogy píše aj fabian-cestopisné ale aj fejtónové. Skús ho.

Mediálni vlčiaci útočia na Mečiara a Klausa: zakladateľov slovenskej a českej štátnosti

02.07.2022

Možno je to len iba falošný prejav solidarity novinárov so svojimi neschopnými a neslušnými kolegami. Možno je to iba pokus zmyť z predstaviteľov tohto čoraz rozporuplnejšieho povolania biľag zlyhania. Možno ide o snahu zakryť nedostatočnú vzdelanostnú, informačnú a áno aj morálnu pripravenosť novinárov viesť dialóg s dvoma veľkými slovenskými a českými štátnikmi, [...]

Otázky do diskusie s diskutérmi

01.07.2022

Technický blog pre pána F., diskutéra v diskusiách na tomto portále. Včera som tu uverejnil článok na istú tému. Mnoho diskutérov s ním súhlasilo, mnoho nesúhlasilo. Taký je život. Vážim si jedných i druhých, že si dali robotu, prešli nie celkom jednoduchou registráciou diskutérov a položili na papier svoje názory. Stál som im za robotu a to je pre mňa pocta. Medzi [...]

Ukrajinské marginálie

30.06.2022

Spojené ruské sily armády RF a armád DNR a LNR kontrolujú už podľa Ukrinfo viac ako 50% územia poslednej bašty Kijeva v Luganskej NR – mesta Lisičansk. GŠ OS UA dal pokyn na odsun ukrajinských jednotiek v malých skupinách, ktoré si možno ruskí pozorovatelia nevšimnú alebo nebudú smrtiacemu ruskému delostrelectvu stáť za námahu a zbytočné výdavky. Napriek tejto [...]

Eduard Heger

Heger partnerom predstavil reformu koaličnej rady, chce viac pokoja

02.07.2022 13:52

Naďalej bude podľa neho platiť, že jej súčasťou budú koaliční lídri, pretože na nich "je to postavené".

Konasenkov Foto

Rusi „zničili“ celú ukrajinskú armádu. Ústami hovorcu

02.07.2022 10:52

Hovorca ministerstva obrany Igor Konašenkov denne hovorí o úspechoch ruskej armády. Ruskí novinári si jeho hlásenia preštudovali a našli hrubé i zábavné nezrovnalosti.

blesk, búrka

Poľsko zasiahli búrky, hlásia sedem zranených

02.07.2022 10:32

Hasiči prijali 3700 tiesňových volaní, väčšinou zo severu Poľska.

Penta, Haščák, NAKA,

Kajúcnici a nezákonnosti na slovenský spôsob. Makó na slobode, iní po jeho výpovediach zavretí

02.07.2022 10:05

„Postoj, že účel svätí prostriedky, je neakceptovateľný,“ zdôraznil na odbornej konferencii dekan Právnickej fakulty Univerzity Komenského Eduard Burda.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 298
Celková čítanosť: 652695x
Priemerná čítanosť článkov: 2190x

Autor blogu

Kategórie