Založ si blog

Vystrašený Heger

ROZPRÁVKA O PANICOVI EDOVI, ZLOM MEDVEĎOVI A BOHATIEROVI JAROSLAVOVI

Pán Heger je vystrašený. A keby len Heger. – Vystrašený je aj lotyšský premiér Karinš. Neviem, ktorý z nich to povedal prvý a ktorý to po ňom opísal do prejavu ako mrzký plagiátor. Ale po skúsenostiach s touto vládnou koalíciou tuším, že ktorý. Jednoducho Heger nie je Hegel. Musí si svoj múdry, priam filozofický text občas od kohosi odpísať.

Heger je vystrašený, že ak to „naši“ na Východe prehrajú /aj keď „nesmú“/, bude aj on – Edko Heger na rade. Asi bude. Nuž nemal sa s tými S-300 tak ponáhľať. Sibírsky medveď má veľkú hlavu a veľa si pamätá. Keď si maco zastane pri rampe vo Vyšnom Nemeckom a bude mať požiadavky, nie som si istý, či to s Edkom nedopadne ako s tou pannou v Dobšinského rozprávke o šarkanovi, čo si od dedinčanov na uzmierenie vypýtal najkrajšiu dievčinu v dedine. Nedúfame, že Edko sa bude medveďovi ktovie ako páčiť. Ani oholený nie, ba možno ani s novým chrupom nie. Dúfame teda aspoň v to, že Edko je stále svojim spôsobom panic. Že sa ním medveď napokon uspokojí. A že sa my Slováci s medveďom na úkor Edka napokon ako-tak pokonáme.

Ale ak nie, -aj tak dobre. My sa nebojíme. Nech len ten medveď k nám príde. My sme na medvede tu na Slovensku už oddávna zvyknutí. MY SLOVÁCI MÁME MEDVEDE RADI.

PS: Na Slovensku je podľa ktoréhosi prieskumu verejnej mienky ochotných ísť brániť svoju vlasť so zbraňou v ruke až 12% populácie. Napríklad aj Jaroslav Naď. No tiež Jaroslav Naď. A samozrejme aj Jaroslav Naď. A aby som nezabudol, iste aj Jaroslav Naď. Takže sa ani v najhoršom prípade nemáme čoho báť. Máme tu u nás dosť bohatierov. – Medveď, tras sa ! Heger a Naď, prichystajte sa !

/Autorom foto z novín je autor textu/

Mediálni vlčiaci útočia na Mečiara a Klausa: zakladateľov slovenskej a českej štátnosti

02.07.2022

Možno je to len iba falošný prejav solidarity novinárov so svojimi neschopnými a neslušnými kolegami. Možno je to iba pokus zmyť z predstaviteľov tohto čoraz rozporuplnejšieho povolania biľag zlyhania. Možno ide o snahu zakryť nedostatočnú vzdelanostnú, informačnú a áno aj morálnu pripravenosť novinárov viesť dialóg s dvoma veľkými slovenskými a českými štátnikmi, [...]

Otázky do diskusie s diskutérmi

01.07.2022

Technický blog pre pána F., diskutéra v diskusiách na tomto portále. Včera som tu uverejnil článok na istú tému. Mnoho diskutérov s ním súhlasilo, mnoho nesúhlasilo. Taký je život. Vážim si jedných i druhých, že si dali robotu, prešli nie celkom jednoduchou registráciou diskutérov a položili na papier svoje názory. Stál som im za robotu a to je pre mňa pocta. Medzi [...]

Ukrajinské marginálie

30.06.2022

Spojené ruské sily armády RF a armád DNR a LNR kontrolujú už podľa Ukrinfo viac ako 50% územia poslednej bašty Kijeva v Luganskej NR – mesta Lisičansk. GŠ OS UA dal pokyn na odsun ukrajinských jednotiek v malých skupinách, ktoré si možno ruskí pozorovatelia nevšimnú alebo nebudú smrtiacemu ruskému delostrelectvu stáť za námahu a zbytočné výdavky. Napriek tejto [...]

polícia, policajt, pes, psovod

Polícia pátra po dvojročnom chlapcovi z Lemešian, stratil sa pri Toryse

02.07.2022 15:28

Do pátracej akcie sú okrem policajtov zapojení psovodi so psami a hasičskí potápači.

Eduard Heger

Heger partnerom predstavil reformu koaličnej rady, chce viac pokoja

02.07.2022 13:52

Naďalej bude podľa neho platiť, že jej súčasťou budú koaliční lídri, pretože na nich "je to postavené".

Konasenkov Foto

Rusi „zničili“ celú ukrajinskú armádu. Ústami hovorcu

02.07.2022 10:52

Hovorca ministerstva obrany Igor Konašenkov denne hovorí o úspechoch ruskej armády. Ruskí novinári si jeho hlásenia preštudovali a našli hrubé i zábavné nezrovnalosti.

blesk, búrka

Poľsko zasiahli búrky, hlásia sedem zranených

02.07.2022 10:32

Hasiči prijali 3700 tiesňových volaní, väčšinou zo severu Poľska.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 298
Celková čítanosť: 652974x
Priemerná čítanosť článkov: 2191x

Autor blogu

Kategórie