Založ si blog

Vybuchne ropovod do Maďarska ?

Nie, nebojte sa -žiadne verejné ohrozenie, žiadna poplašná správa. Iba logická otázka na margo vystúpenia jedného ukrajinského ministra.

Ukrajinská ministerka energetiky Elena Zerkaľová kritizovala Maďarsko za to, že zablokovalo v EU šiesty balík sankcií proti Ruskej federácii. Verejne sa spýtala Maďarov, či vzali do svojich úvah aj to, že hoci EU ropu z Ruska sankciami nezastavila, môže ju ešte zastaviť všeličo iné, Napríklad havária na príslušnej vetve ropovodu „Družba“ , ktorým sa ropa z Ruska do Maďarska CEZ UKRAJINU dostáva.

Čo myslíte-vážení priatelia, nie je toto, čo prehlásil minister ukrajinskej vlády jasné vydieranie ba priam gangsterské výpaľníctvo ?

A na druhej strane, -je vydieraním to, keď sa žiada, aby Rusko zrušilo protiopatrenia za západné sankcie a Rusi hovoria-dobre, ale zrušte vy súčasne tiež sankcie, ktorými boli tieto proti-sankcie vyvolané ?! Čo je nenormálne na tom, keď od toho, čo na vás mieri pištolou no sťažuje sa, že mierite na neho vy tiež, požadujete, aby svoju pištol sklonil spolu s tým, ako skloníte vy tú svoju ? /Ide o žiadosť Západu, aby RF povolila cez svoje vojenské línie vývoz ukrajinského obilia a RF hovorí-áno, povolíme,- ale potom aj vy na čas vývozu obilia zrušte tie sankcie, ktoré zablokovanie obilia v Rusmi ovládaných prístavoch vyvolali/.

Zaujímavé, ako sa úplne jasné veci, také ako že 1+1=2 v čase vojnovej propagandy v „našich“ médiách prekrúcajú. Miesto reality sa našim ľuďom ponúka absurdita, miesto pravdy neúplná pravda, miesto informácie dezinformácia. Ak by takto, ako dnes pracujú novinári, teda bez profesionálnych mravných noriem, pracovali aj ľudia v iných profesiách, potom by v nemocniciach začali umierať pacienti, ktorí ešte mohli žiť, na cestách by kamionisti šrotovali osobné autá s posádkou, ktoré im na ceste zavadzali, dodávatelia elektriny by inkasovali peniaze ale elektrinu by nedodávali…a pod. Lebo ak v tej či onej miere kupujeme noviny, sledujem rádio či tv, platíme cez koncesné poplatky alebo cez ceny tovarov a služieb, z reklamy ktorých sa noviny, rádiá a televízie živia-potom od masmédií očakávame adekvátnu kvalitnú protihodnotu. A tou je PRAVDA A NIČ VIAC NEŽ PRAVDA. Za ne-falšované peniaze pravdivá a úplná informácia. To je fér.

Samozrejme, nie sme v tom my-konzumenti mediálnych informácií na Slovensku iba jediní, čo sú na svete takto- občas aj neférovo- mediálnymi informáciami postihnutí. Tak je to napr. aj v Poľsku. Poľský vojnový korešpondent Marcin Wyrwal /onet.pl/ sa dnes verejne posťažoval, že pri ceste na donbaský front vždy čelí dvom paralelným realitám. V prvej z nich -tej mediálnej, Ukrajina hrdinsky bojuje a nad Ruskom na celej čiare vyhráva. V tej druhej-ktorú Marcin vidí na vlastné oči na Donbase, je to práve naopak: ozbrojené sily RF, DNR a LNR pomaly postupujú, ukrajinské sily, zložené vo veľkej miere z nevycvičených, vojensky negramotných, zle ozbrojených a ešte aj zle vedených mobilizantov , neraz už aj v dôchodkovom veku,- prehrávajú. Marcin sa snaží písať o stave na frontoch pravdu,- no médiách mu to neuverejňujú. A aby mu uverejnili aspoň čosi, z čoho má prostriedky na živobytie, musí do informačného balastu primiešavať pravdu po štipkách, ako vzácne cudzokrajné korenie.

A tak je to aj s blogerom. Aby sa mu článok „nestratil,“ musí špekulovať. Musí sa hrať na Ezopa či iného bájkara, – lebo ak to s pravdou preženie,- oznámia mu, že „toto teda nie“-tá jeho /samozrejme, že subjektívna pravda, -lebo ve´ď u ľudí iná ani nie je/ „obhajuje agresiu a podporuje zlo“ . Strašný úsudok,-a pritom rovnako subjektívny, ako ten článok, na ktorý sa onen strašidelný úsudok vzťahuje.

Najmilosrdnejšou formou dezinformovania je absentovanie informovania. Týka sa to zrejme aj ukrajinských vyhrážok voči „maďarskému“ plynovodu. Pokúsil som sa tu teraz absenciu zameniť za nenápadnú prezentáciu. Podarí sa mi to urobiť ? A urobím to ne-ná-pad-ne ?

PS: Dnes som ,ako inak opäť zašiel aj na polo-ilegálnu stránku „cyril blog“ a v archíve som našiel nový interesantný článok o Rómoch, Matovičovi a novom indickom pardon americkom veľvyslancovi na Slovensku Gautamovi A.Ramovi. Kliknite si tam – oplatí sa.

PSPS: Dozvedel som sa, že už si nekliknete. Overil som si to-a naozaj. Nepriatelia slobody slova sa o to postarali. Cyril sa zdá byť bojovník. On sa asi nevzdá a nájde si cestu.

Mediálni vlčiaci útočia na Mečiara a Klausa: zakladateľov slovenskej a českej štátnosti

02.07.2022

Možno je to len iba falošný prejav solidarity novinárov so svojimi neschopnými a neslušnými kolegami. Možno je to iba pokus zmyť z predstaviteľov tohto čoraz rozporuplnejšieho povolania biľag zlyhania. Možno ide o snahu zakryť nedostatočnú vzdelanostnú, informačnú a áno aj morálnu pripravenosť novinárov viesť dialóg s dvoma veľkými slovenskými a českými štátnikmi, [...]

Otázky do diskusie s diskutérmi

01.07.2022

Technický blog pre pána F., diskutéra v diskusiách na tomto portále. Včera som tu uverejnil článok na istú tému. Mnoho diskutérov s ním súhlasilo, mnoho nesúhlasilo. Taký je život. Vážim si jedných i druhých, že si dali robotu, prešli nie celkom jednoduchou registráciou diskutérov a položili na papier svoje názory. Stál som im za robotu a to je pre mňa pocta. Medzi [...]

Ukrajinské marginálie

30.06.2022

Spojené ruské sily armády RF a armád DNR a LNR kontrolujú už podľa Ukrinfo viac ako 50% územia poslednej bašty Kijeva v Luganskej NR – mesta Lisičansk. GŠ OS UA dal pokyn na odsun ukrajinských jednotiek v malých skupinách, ktoré si možno ruskí pozorovatelia nevšimnú alebo nebudú smrtiacemu ruskému delostrelectvu stáť za námahu a zbytočné výdavky. Napriek tejto [...]

Eduard Heger

Heger partnerom predstavil reformu koaličnej rady, chce viac pokoja

02.07.2022 13:52

Naďalej bude podľa neho platiť, že jej súčasťou budú koaliční lídri, pretože na nich "je to postavené".

Konasenkov Foto

Rusi „zničili“ celú ukrajinskú armádu. Ústami hovorcu

02.07.2022 10:52

Hovorca ministerstva obrany Igor Konašenkov denne hovorí o úspechoch ruskej armády. Ruskí novinári si jeho hlásenia preštudovali a našli hrubé i zábavné nezrovnalosti.

blesk, búrka

Poľsko zasiahli búrky, hlásia sedem zranených

02.07.2022 10:32

Hasiči prijali 3700 tiesňových volaní, väčšinou zo severu Poľska.

Penta, Haščák, NAKA,

Kajúcnici a nezákonnosti na slovenský spôsob. Makó na slobode, iní po jeho výpovediach zavretí

02.07.2022 10:05

„Postoj, že účel svätí prostriedky, je neakceptovateľný,“ zdôraznil na odbornej konferencii dekan Právnickej fakulty Univerzity Komenského Eduard Burda.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 298
Celková čítanosť: 652726x
Priemerná čítanosť článkov: 2190x

Autor blogu

Kategórie