Založ si blog

Mášenku prenasledujú

Liptovskú medvedicu Mášenku a jej dve medvieďatká prenasledujú pri jej ceste spoza Belej na moju chutnú ďatelinu autá na asfaltke. Len čo ju uvidia, zastavujú a fotia si ju a jej dvoch macíkov na všetky mobily , čo majú. Aby mali lepší záber, cúvajú, obracajú a aj dva-tri-štyri razy sa vracajú a znovu fotia.

Mášenka to nemá rada. Musí čakať pri ceste, kým všetci odídu a konečne bude môcť aj s macíkmi prejsť na druhú stranu. Napokon sa jej to podarí a ona si privedie macíkov do medvedieho parku konča mojej drevenice. Kým sa Mášenka pasie na mladej predletnej tráve, macíky šantia na mojich drevených sochách, na húpačke pre deti, na krmidlách pre vtáky. Klbčia sa navzájom v v tráve, naháňajú a bláznia, ako ostatné mláďatá v ich veku. Mama Mášenka sa napcháva, aby mala pre macíkov dosť mlieka, no neustále ich po očku pozoruje a len čo jedno z nich pri hre zapiští, už aj sa postaví na zadné nohy, pripravená vyštartovať na ich obranu.

S Mášenkou sme nikdy nemali problémy. čo sa o bludných medve´doch-výrastkoch, povedať nedá. Chodili nám hrabať sa do kontajnerov s odpadkami. My dreveničiari sme sa preto vlani zložili a smetní kontajnery už máme zabezpečené v mocnej kovovej klietke. Mášenka a jej macíkovia nemajú šancu sa dostať dnu. Mášenku to však ani neláka. Od malička sa smetiakom vyhýbala. Hodovať na odpadkoch, to bola vášeň staršieho medvedieho samca. Nesympatického tínedžera, ktorého od smetiakov /kým ešte neboli zabezpečené v klietke/ chodili strašiť medvedí policajti s poplašníkmi, no veľmi na nich nedbal. Až ke´d sa urobila okolo smetí klietka, medvedí chuligán zmizol a Mášenka sa nemusí báť, že ublíži jej macíkom. Teraz má pokoj. Od medvedích vagabundov áno – bohužiaľ od tých ľudských nie.

Aj ja mám pri Mášenke pokoj. Od Hegera, od Naďa, od Sulíka, od Matoviča ba dokonca aj od Remišovej, hoci aj ona tu má kdesi chatu. Našťastie, ďaleko odo mňa. Takže mám čistý vzduch. Voňavý. A slobodný.

A ešte slobodnejší by bol, keby som mal čistý vzduch na celom Slovensku. Keby som za slobodou nemusel utekať ďaleko ďaleko- až do Mášenkinho kráľovstva.

Lenže to by som musel presvedčiť ostatných Slovákov, – že ak chcú žiť normálne, pri normálnych cenách energií a potravín a bez strachu z vojny, -mali vy si zvoliť systém, aký má Mášenka. Mášenka nie je ani v NATO, ani v EU. Preto má, čo jej príroda ponúka a preto sa nemusí vyzbrojovať proti komusi, kto ju vlastne ani nikdy neohrozoval. Môže si žiť po svojom. Suverénne a zvrchovane.

Ó, ako rád by som žil v systéme, aký má Mášenka. To by bol život, to by bola slobodienka…

Novinári zabudli na miliónové demonštrácie proti vojne vo Vietname v USA v 60-70-tych rokoch ?

24.09.2022

Naše servilné novinárske uchá po vyhlásení čiastočnej mobilizácie záložníkov v RF neustále krútia čosi o všelijakých protestoch a vyhýbaní sa tejto povinnosti zo strany mobilizovaných Rusov. Podľa správ z našich médií to teraz v Rusku vyzerá na riadnu kovbojku. Ako vyzerá masové proti-mobilizačné a protivojnové hnutie, to si však my starší pamätáme z čias [...]

Čudáci s košíkmi zaplavili zase Cestu slobody- hľadajú ľadové dubáky…

24.09.2022

Dnes v noci bolo na Podbanskom mínus 5 stupňov. V prízemnej vrstve lesa všetko skamenelo, zamrzlo. Napriek tomu sa „firemné“ autá s bratislavskými značkami od včera roja na ceste L.Hrádok – Podbanské-Š.Pleso. A dnes ráno hríbari z Dolniakov s obrovskými košmi brázdia lesy, ktoré sa už venujú ruji, zimnému zhonu sojok a veveričiek pri zháňaní [...]

Verejná otázka pánovi Pellegrinimu

21.09.2022

Pán Pellegrini,- prepáčte, že to robím takto verejne, -ale politika je vraj vec verejná,-a tak som si to dovolil takto. Na verejnosti. Pán Pellegrini, včera ste mali absenciu na najväčšom opozičnom podujatí, aké sa v Bratislave v poslednom čase uskutočnilo. Počul som vaše ospravedlnenie v televízií ešte pred opozičným mítingom. Povedali ste, že vašim voličom na prvej [...]

náboje, zbraň, poprava

Pri streľbe v škole v ruskom Iževsku zomrelo najmenej deväť ľudí

26.09.2022 10:44

Pri streľbe v škole v ruskom Iževsku zomrelo v pondelok ráno najmenej deväť ľudí a ďalších 20 bolo zranených.

Koronavírus / Covid / Ochranný oblek /

Za nedeľu pribudlo 78 prípadov nákazy koronavírusom a dve obete

26.09.2022 10:12

V nemocniciach je s ochorením COVID-19 hospitalizovaných 443 pacientov.

orbán

Orbánov Fidesz sa chce spýtať Maďarov, čo so sankciami proti Rusku

26.09.2022 06:44

Orbánova strana Fidesz chce medzi obyvateľmi Maďarska vykonať "národnú konzultáciu" ohľadom sankcií.

Joe Biden

Ak Rusi použijú jadrové zbrane, budú čeliť katastrofickým následkom, pohrozili USA

26.09.2022 06:42

Washington Moskve neverejne "podrobnejšie vysvetlil, čo presne to bude znamenať".

Štatistiky blogu

Počet článkov: 378
Celková čítanosť: 958238x
Priemerná čítanosť článkov: 2535x

Autor blogu

Kategórie