Založ si blog

Páni sa zabávajú, chudoba trpí

Médiá zoširoka komentujú hádky medzi členmi súčasnej vládnej koalície. Používajú pri tom rôzne triky politického marketingu ako napr. boj s infláciou, pomoc viacdetným rodinám, zvýšenie platov učiteľom resp. zlepšenie odmeňovania pracovníkov v zdravotníctve, blokácia rastu daní a pod. Na konci dňa -samozrejme,- nikomu nič podstatné nedajú. Nanajvýš malé kozmetické úpravy, o ktorých sa ale v médiách bude vravieť od rána do večera. – No veď pánom o to ide. O politický marketing v médiách. A o víťazstvo v každodennej súťaži o najväčšieho dobráka a ľudomila. A o očiernenie konkurencie.

Matovič chce dať pár eur úbohým detičkám a mamičkám príp. učiteľom. Sulík chce pomôcť trpiacim podnikateľom, obciam a mestám, vydrancovaným lokdavnami a ochrániť národ pre vyššími daňami. Kollár už tretí rok koldokola krúti nájomné byty. Vykrútil zatiaľ iba zmenu zákona, ktorá ich výstavbu umožní – ale to mu neprekáža, aby celý Gemer. Malhont, Novohrad a Abov zasypal bilbordmi s farebnými vyobrazeniami luxusných bytoviek, pravdep. kdesi na Kolibe. Rómovia majú o čom snívať…

Chudoba sa podvečer pri televízoroch pozerá na vzájomné súboje politických matadorov, chvastúňov a krasorečníkov /keď hovoria o sebe/ a okydávačov a podpichovačov /keď hovoria o tých druhých/. Na koaličnej rade je vraj čistá psychiatria, vládni partneri si tu nadávajú do chrapúňov a nímandov. Čudné je iba to, že obe strany sporov majú oblečený dres toho istého vládneho klubu. – Proatlantickej, pro-bruselskej a pro-americkej súčasnej vládnej koalície. A ešte čudnejšie je, že na lavičke náhradníkov sedia opozičníci: Šimečka a Majerský, dokonca aj Pellegrini a Fico,-oblečení v rovnakých pro-euroatlantických dresoch. Rovnaký klub, rovnaký systém, rovnaké žabo-myšie spory.

Chudobe ich spory nepomôžu. Benzín, naftu či plyn a elektrinu nezlacnejú. Ba ani čoraz drahšie potraviny, vodu, dopravu, ubytovacie služby, zdravotné služby, rekreácie, ale už aj ošatenie a priemyselný tovar. Analytik VUB straší chudobu ďalším rastom životných nákladov. V prípade energií o +150%.

Vydesenú chudobu páni politici upokojujú. Pripravujú vraj pre nich rôzne balíčky, systémové riešenia, sociálne výpomoci, a ostatné blablabla. -Asi také, aké dávajú obce a charita bezdomovcom na Štedrý deň. – Akoby tanier kapustnice v decembri zabránil bezdomovcovi umrieť od zimy a hladu v januári-februári.

Chudoba tuší, že jej dnešní páni nepomôžu. A čaká, kedy sa nájde medzi politikmi niekto smelý, kto jej naozaj bude chcieť pomôcť. Bude hľadať riešenie, tam kde je /napr. na Východe/ A nájde tam cestu k lacnej energii a lacným potravinám, k zníženiu zbytočných vládnych výdavkov – najmä na armádu a kadejaké členské poplatky v čoraz zbytočnejších a škodlivejších organizáciách.

– Zatiaľ sa nikto taký veľmi nahlas nehlási. A tak si frfľajúca chudoba len z akéhosi podmieneného inštinktu podvečer zase zapína televízor a sleduje bezobsažné politické prekáračky. Páni sa zabávajú- a chudoba ďalej trpí.

Etnografka Nádaská-vojenský odborník ?

05.02.2023

Dnes doobeda je v móde písať blogy inšpirované rádiom či televíziou. Dovoľte mi prispieť tiež do partie podobným príspevkom. Neviem už v ktorej televízii som včera uvidel známu slovenskú odborníčku na všetko-pani Katarínu Nádaskú, vyštudovanú etnografku, pardon etnologičku, ako sa vyjadruje k otázke masového vyhýbania sa brannej povinnosti odvedených mužov na [...]

TB Smeru: informovať zakázané; znevažovať prikázané

03.02.2023

Na TB Smeru SSD sa včera i dnes objavovala jedna mediálna bomba za druhou. Odznievalo jedno obvinenie zo zneužívania právomocí OČTK za druhým. Všetko podložené výpoveďami ľudí, listinnými dôkazmi, legálnymi audionahrávkami. Prosto jedno informačné bum za druhým. Človek by čakal, že sa tak závažné odhalenia na adresu vyšetrovateľky Barčákovej, prokurátora Repu a [...]

Mierová koalícia alebo tanková koalícia: kam nás nová vláda a prvovoliči zaradia ?

01.02.2023

V Európe sa utvorili dve koalície: Jedna je tzv. „tanková koalícia“, ktorá chce Ukrajine čo najskôr dodať čo najviac tankov a umožniť jej dobyť Krym, Donbas, Zaporožie a Chersonskú oblasť a prinútiť Rusko ku kapitulácii. Do tejto smelej koalície, ktorá chce poslať na ukrajinský front v 2023 asi 300 tankov Challenger, Leopard, Leclerc a Abrams patrí /okrem USA/ [...]

Olexij Reznikov

Reznikov skončil ako ukrajinský minister obrany, nahradil ho Kyrylo Budanov

05.02.2023 21:33

K výmene na kľúčovom ministerskom poste dochádza v kritickom období, keď sa očakáva rozsiahla ruská ofenzíva.

Pápež František

Pápež obvinil kruhy v katolíckej cirkvi zo zneužívania smrti Benedikta XVI.

05.02.2023 21:25

Pápež František tvrdí, že fámy o jeho nezhodách s Benediktom alebo o tom, že Benedikt bol zatrpknutý niektorými rozhodnutiami, ktoré prijal, sú nepravdivé.

Ruský vojak / Russký vojak / Okupant /

Ruská armáda verbuje do vojny na Ukrajine aj odsúdené ženy

05.02.2023 18:38

Medzi už naverbovanými je aj asi 50 žien zo ženského nápravnovýchovného tábora v Ruskom okupovanom meste Snižne v Doneckej oblasti.

Robert Kaliňák

Kaliňák nevylúčil návrat do politiky. Podľa neho ho tam volajú "nezákonné obvinenia"

05.02.2023 17:24

Exminister vnútra a člen predsedníctva Smeru tvrdí, že volebná kampaň sa bude spájať s kriminalizáciou opozície.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 473
Celková čítanosť: 1256620x
Priemerná čítanosť článkov: 2657x

Autor blogu

Kategórie