Založ si blog

S pánom Bohom-a zlé preč !

Český neznaboh a kacír Fiala sa tuším včera v Ríme stretol s pápežom-slniečkárom. O čom asi tak debatovali „asi hodinu“ ? O ukrajinskom šále, ktorý Čech,-ktovie prečo, dal upliesť pre argentínskeho Rimana ? Zaujímavá téma – na hladko a aj na obratko. A potom možno aj o chatrnom Argentínčanovom zdraví….

Najväčšiu zhodu však český ateista a argentínsky slniečkár bez pochyby našli pri téme „statočného ukrajinského ľudu“. – „Ľud“, to je obľúbený pojem u všetkých internacionalistov, kozmopolitov, slobodomurárov a neo-boľševikov, ktorým sa bridí božská prirodzenosť človeka, normalita muža a ženy, otca a mamy, posvätnosť rodiny a národa. Ľud-to je taká pekná amorfná kategória, do ktorej sa pomestí všetko a nič. Kategória, v ktorej netreba diferencovať, zaujímať kritický postoj, premýšľať nad skutočným stavom vecí.

A taký je potom aj pojem „ukrajinský ľud“. Patrí tam popoľštený obyvateľ Haliče, ruskojazyčný obyvateľ sídliska v Charkove, za ktorého sa skrýva západoukrajinský vojak či nájomný bojovník zo zahraničia. Patrí tam chytrák z Podkarpatskej Rusi, ktorý využíva podporu EU pre utečencov a prechádza hranicu do EU a z EU aspoň dvakrát týždenne. Patrí tam babka, ktorá prišla omylom s červenou zástavou víťazstva vítať ako osloboditeľov ukrajinských nacbatov. Patria tam aj chudobní chudáci-ukrajinskí muži, ktorí nemajú peniaze na to, aby sa dali vyrekvirovať a tak musia teraz bez bojového výcviku mašírovať do prvej línie pri Severodonecku, rovno pod ruské delá. A patria tam aj príslušníci plukov „Azov“ či „Ajdar“. Tí, čo 8 rokov ostreľovali paneláky v dvojmiliónovom Donecku a zanechali po sebe tisíce mŕtvych iných príslušníkov „ukrajinského ľudu“. Patria tam aj neľútostné snajperky a neo-banderovci s telom potetovaným hákovými krížmi, lebkami so skríženými hnátmi, symbolmi SS, čierneho slnka a inými znakmi „nadradenej“ árijskej rasy Ukropov. Patria tam aj uctievači ikony Svätého Hitlera, ktorú údajne našli v areáli mariupolského Azovstalu.

Týmto všetkým rímsky pápež podľa informácií českého premiéra včera úprimne požehnal a zaželal veľa zdaru a božej milosti. Odporučil im, aby sa pravidelne modlili k Madone, ktorá na Ukrajine nemá v rukách malého Ježiška-spasiteľa sveta – ale americkú protitankovú zbraň Javelin. Keby vraj pápežovi nebránil jeho zdravotný stav,-už dávno príde na Ukrajinu toto nové dieťa Panny Márie, tohto nového kovového vražedného spasiteľa sveta vysvätiť.

Nuž, po posledných slovách pápeža, tlmočených ústami českého neverca „svetu a mestu“ nezostáva iné, len zvolať: NO S PÁNOM BOHOM,- PRI TAKOMTO PÁPEŽOVI ! S pánom Bohom – a zlé preč !

Mediálni vlčiaci útočia na Mečiara a Klausa: zakladateľov slovenskej a českej štátnosti

02.07.2022

Možno je to len iba falošný prejav solidarity novinárov so svojimi neschopnými a neslušnými kolegami. Možno je to iba pokus zmyť z predstaviteľov tohto čoraz rozporuplnejšieho povolania biľag zlyhania. Možno ide o snahu zakryť nedostatočnú vzdelanostnú, informačnú a áno aj morálnu pripravenosť novinárov viesť dialóg s dvoma veľkými slovenskými a českými štátnikmi, [...]

Otázky do diskusie s diskutérmi

01.07.2022

Technický blog pre pána F., diskutéra v diskusiách na tomto portále. Včera som tu uverejnil článok na istú tému. Mnoho diskutérov s ním súhlasilo, mnoho nesúhlasilo. Taký je život. Vážim si jedných i druhých, že si dali robotu, prešli nie celkom jednoduchou registráciou diskutérov a položili na papier svoje názory. Stál som im za robotu a to je pre mňa pocta. Medzi [...]

Ukrajinské marginálie

30.06.2022

Spojené ruské sily armády RF a armád DNR a LNR kontrolujú už podľa Ukrinfo viac ako 50% územia poslednej bašty Kijeva v Luganskej NR – mesta Lisičansk. GŠ OS UA dal pokyn na odsun ukrajinských jednotiek v malých skupinách, ktoré si možno ruskí pozorovatelia nevšimnú alebo nebudú smrtiacemu ruskému delostrelectvu stáť za námahu a zbytočné výdavky. Napriek tejto [...]

polícia, policajt, pes, psovod

Polícia pátra po dvojročnom chlapcovi z Lemešian, stratil sa pri Toryse

02.07.2022 15:28

Do pátracej akcie sú okrem policajtov zapojení psovodi so psami a hasičskí potápači.

Eduard Heger

Heger partnerom predstavil reformu koaličnej rady, chce viac pokoja

02.07.2022 13:52

Naďalej bude podľa neho platiť, že jej súčasťou budú koaliční lídri, pretože na nich "je to postavené".

Konasenkov Foto

Rusi „zničili“ celú ukrajinskú armádu. Ústami hovorcu

02.07.2022 10:52

Hovorca ministerstva obrany Igor Konašenkov denne hovorí o úspechoch ruskej armády. Ruskí novinári si jeho hlásenia preštudovali a našli hrubé i zábavné nezrovnalosti.

blesk, búrka

Poľsko zasiahli búrky, hlásia sedem zranených

02.07.2022 10:32

Hasiči prijali 3700 tiesňových volaní, väčšinou zo severu Poľska.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 298
Celková čítanosť: 653088x
Priemerná čítanosť článkov: 2192x

Autor blogu

Kategórie