Založ si blog

Tak už nemáme Honza, pani Millerová…

Našťastie, nezabili ho, ako Františka Ferdinanda v Sarajeve. Našťastie, nezbláznil sa, ako jeho ideový predchodca bývalý prokurátor a dnes už nebohý Michal Serbin, žalujúci podobne zvláštnym spôsobom „únos“ mladého Kováča, ako Honz žaloval slovenských patriotov za ich údajný extrémizmus. Chcelo by sa povedať, že za ich prílišnú, až extrémnu lásku k vlasti a slovenskému národu.

Honz, podobne ako Serbin, odchádza zo špeciálnej prokuratúry z osobných dôvodov. A to práve v čase, keď skončili srandičky s kadejakými článkami Tibora Rostasa a čísielkami Mariána Kotlebu a pod. Odchádza v čase, keď sa v SR objavili skutočné prejavy extrémizmu a fašizmu. Keď sa na pamätníkoch protifašistických bojovníkov zaskveli starogermánske čierne slnká, banderovské nacistické trojzubce, keď sa na verejnosti kdekto zdraví pozdravom ukrajinských nacistov, keď sa u nás začali pohybovať urastení „utečenci“ potetovaní slušivými svastikami, podobenkami Adolfa Hitlera, lebkami so skríženými hnátmi, symbolmi zbraní SS a pod. Honz by mal v súčasnosti pri potieraní extrémistických trestných činov roboty ako na kostole. Asi sa jej však zľakol. Alebo naopak, – asi niekto zľakol jeho….

Alebo je to všetko inak. Chytrý absolvent izraelského kurzu na boj proti neofašizmu asi začal šípiť, že sa jeho bezpečná loď s názvom „OľaNO-SaS-Za ľudí“ na ktorej sa plavil pokojnými vodami vyše dva roky, začína povážlivo nakláňať z boka na bok. Honz zacítil včas nebezpečenstvo a uteká z lode súčasného politického establišmentu SR medzi prvými.

Z jeho čisto osobného hľadiska bezpochyby robí dobre. A robí to aj šikovne. Lebo uteká spod kurately neistou budúcnosťou kváreného Lipšica /zo Špeciálnej prokuratúry/ pod ochranné krídla konkurenčného prokurátorského spolku pána Žilinku. Honz má však malý problém. VYFARBIL SA už tak, že sa darmo bude natierať inými farbičkami a pachmi,- na Slovensku ho už má každý Slovák raz a navždy zakategorizovaného. Nie iba podľa farby, pod ktorou robil veci v minulosti. Hlavne podľa toho, ČO ROBIL a ako to robil. – Tu by už asi pánovi Honzovi nepomohol ani program na ochranu svedkov. Ba ani preškoľovací kurz v Izraeli. Tu už pomôže iba čas a dlhá, predlhá hibernácia kdesi v hlbinných štruktúrach generálnej prokuratúry. Pri poctivej práci na haldách trestných vecí, kde je každá pracujúca ruka dobrá.

Tak už nemáme Honza,-pani Millerová. No nesmútime. Ale ani sa netešíme. Na špeciálnej prokuratúre je ešte dosť repy, ktoré by bolo načim vyorať.

Mediálni vlčiaci útočia na Mečiara a Klausa: zakladateľov slovenskej a českej štátnosti

02.07.2022

Možno je to len iba falošný prejav solidarity novinárov so svojimi neschopnými a neslušnými kolegami. Možno je to iba pokus zmyť z predstaviteľov tohto čoraz rozporuplnejšieho povolania biľag zlyhania. Možno ide o snahu zakryť nedostatočnú vzdelanostnú, informačnú a áno aj morálnu pripravenosť novinárov viesť dialóg s dvoma veľkými slovenskými a českými štátnikmi, [...]

Otázky do diskusie s diskutérmi

01.07.2022

Technický blog pre pána F., diskutéra v diskusiách na tomto portále. Včera som tu uverejnil článok na istú tému. Mnoho diskutérov s ním súhlasilo, mnoho nesúhlasilo. Taký je život. Vážim si jedných i druhých, že si dali robotu, prešli nie celkom jednoduchou registráciou diskutérov a položili na papier svoje názory. Stál som im za robotu a to je pre mňa pocta. Medzi [...]

Ukrajinské marginálie

30.06.2022

Spojené ruské sily armády RF a armád DNR a LNR kontrolujú už podľa Ukrinfo viac ako 50% územia poslednej bašty Kijeva v Luganskej NR – mesta Lisičansk. GŠ OS UA dal pokyn na odsun ukrajinských jednotiek v malých skupinách, ktoré si možno ruskí pozorovatelia nevšimnú alebo nebudú smrtiacemu ruskému delostrelectvu stáť za námahu a zbytočné výdavky. Napriek tejto [...]

polícia, policajt, pes, psovod

Polícia pátra po dvojročnom chlapcovi z Lemešian, stratil sa pri Toryse

02.07.2022 15:28

Do pátracej akcie sú okrem policajtov zapojení psovodi so psami a hasičskí potápači.

Eduard Heger

Heger partnerom predstavil reformu koaličnej rady, chce viac pokoja

02.07.2022 13:52

Naďalej bude podľa neho platiť, že jej súčasťou budú koaliční lídri, pretože na nich "je to postavené".

Konasenkov Foto

Rusi „zničili“ celú ukrajinskú armádu. Ústami hovorcu

02.07.2022 10:52

Hovorca ministerstva obrany Igor Konašenkov denne hovorí o úspechoch ruskej armády. Ruskí novinári si jeho hlásenia preštudovali a našli hrubé i zábavné nezrovnalosti.

blesk, búrka

Poľsko zasiahli búrky, hlásia sedem zranených

02.07.2022 10:32

Hasiči prijali 3700 tiesňových volaní, väčšinou zo severu Poľska.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 298
Celková čítanosť: 653028x
Priemerná čítanosť článkov: 2191x

Autor blogu

Kategórie