Založ si blog

Tak už nemáme Honza, pani Millerová…

Našťastie, nezabili ho, ako Františka Ferdinanda v Sarajeve. Našťastie, nezbláznil sa, ako jeho ideový predchodca bývalý prokurátor a dnes už nebohý Michal Serbin, žalujúci podobne zvláštnym spôsobom „únos“ mladého Kováča, ako Honz žaloval slovenských patriotov za ich údajný extrémizmus. Chcelo by sa povedať, že za ich prílišnú, až extrémnu lásku k vlasti a slovenskému národu.

Honz, podobne ako Serbin, odchádza zo špeciálnej prokuratúry z osobných dôvodov. A to práve v čase, keď skončili srandičky s kadejakými článkami Tibora Rostasa a čísielkami Mariána Kotlebu a pod. Odchádza v čase, keď sa v SR objavili skutočné prejavy extrémizmu a fašizmu. Keď sa na pamätníkoch protifašistických bojovníkov zaskveli starogermánske čierne slnká, banderovské nacistické trojzubce, keď sa na verejnosti kdekto zdraví pozdravom ukrajinských nacistov, keď sa u nás začali pohybovať urastení „utečenci“ potetovaní slušivými svastikami, podobenkami Adolfa Hitlera, lebkami so skríženými hnátmi, symbolmi zbraní SS a pod. Honz by mal v súčasnosti pri potieraní extrémistických trestných činov roboty ako na kostole. Asi sa jej však zľakol. Alebo naopak, – asi niekto zľakol jeho….

Alebo je to všetko inak. Chytrý absolvent izraelského kurzu na boj proti neofašizmu asi začal šípiť, že sa jeho bezpečná loď s názvom „OľaNO-SaS-Za ľudí“ na ktorej sa plavil pokojnými vodami vyše dva roky, začína povážlivo nakláňať z boka na bok. Honz zacítil včas nebezpečenstvo a uteká z lode súčasného politického establišmentu SR medzi prvými.

Z jeho čisto osobného hľadiska bezpochyby robí dobre. A robí to aj šikovne. Lebo uteká spod kurately neistou budúcnosťou kváreného Lipšica /zo Špeciálnej prokuratúry/ pod ochranné krídla konkurenčného prokurátorského spolku pána Žilinku. Honz má však malý problém. VYFARBIL SA už tak, že sa darmo bude natierať inými farbičkami a pachmi,- na Slovensku ho už má každý Slovák raz a navždy zakategorizovaného. Nie iba podľa farby, pod ktorou robil veci v minulosti. Hlavne podľa toho, ČO ROBIL a ako to robil. – Tu by už asi pánovi Honzovi nepomohol ani program na ochranu svedkov. Ba ani preškoľovací kurz v Izraeli. Tu už pomôže iba čas a dlhá, predlhá hibernácia kdesi v hlbinných štruktúrach generálnej prokuratúry. Pri poctivej práci na haldách trestných vecí, kde je každá pracujúca ruka dobrá.

Tak už nemáme Honza,-pani Millerová. No nesmútime. Ale ani sa netešíme. Na špeciálnej prokuratúre je ešte dosť repy, ktoré by bolo načim vyorať.

Názoroví oponenti opozície nie sú potrební ?

30.11.2023

Dnes po obede vysielal SRo nechutne nevyváženú „diskusiu“ dvoch „expertov“ na tému hypotekárnych úverov. Obaja hovorili v podstate to isté – Ficova vláda zbytočne míňa peniaze, dáva ich /zatiaľ nie ešte úplne zbedačenej / strednej triede Slovákov a ich rodinám, miesto toho aby šetrila, konsolidovala t.j. aby tieto peniaze poslala finančným [...]

Pozor,- plyn !

29.11.2023

Staré štruktúry z čias minulej vlády tu ešte stále riadne smrdia. Nielen v polícii ale takmer v každom rezorte. Najnovšie riadne zasmradli v rezorte hospodárstva. Konkrétne v URSO. Skôr, než vedenie URSO stihla ministerka Saková vymeniť, vyparatilo Slovákom poriadne chrapúnstvo. V štýle „po nás potopa“ verejne ohlásilo možné drastické zvýšenie cien plynu pre [...]

Pán „politológ“ Štefančík, prečo klamete ?

28.11.2023

Je neuveriteľné, ako môže človek s titulmi pred menom i za menom s ľahkosťou motýlieho letu šíriť po médiách všakovaké nepravdy, vulgo klamstvá. Spomedzi množstva takýchto klamstiev vyberám aspoň jedno. To najnovšie, čo na spravodajskom kanále JOJ24 vyriekol pán Štefančík dnes. Podľa pána Štefančíka sa súčasná vládna koalícia v parlamente zaoberá vecami, čo [...]

kamióny, kolóny, hranice, vyšný komárnik, barwinek

Kolóna na východnej hranici má asi 20 kilometrov, samosprávy sa obávajú odpadu od kamionistov

30.11.2023 18:33

Kolóny kamiónov na východnej hranici sa tvoria v dôsledku protestnej blokády poľsko-ukrajinských hraničných priechodov poľskými dopravcami.

Jana Černochová, robert kaliňák

Kaliňák poďakoval Česku za velenie v brigáde NATO na Lešti, vznikla v reakcii na ruskú inváziu na Ukrajinu

30.11.2023 18:20

Šéf slovenskej obrany ocenil český príspevok k ochrane slovenského vzdušného priestoru.

ZŠ Budatínska

Ďalší dramatický incident na škole: Chlapec chcel vyskočiť z okna, zabránili mu v tom spolužiaci

30.11.2023 17:55

Riaditeľka školy vyzdvihla najmä prístup žiakov, ktorí okamžite dali najavo, že im na spolužiakovi záleží.

ján Culka

Akcia NAKA: Culka a Zveřina idú väzby, rozhodol špecializovaný súd

30.11.2023 17:14

Pondelkový zásah NAKA sa okrem iného týkal podozrení z nehospodárneho spravovania majetku v štátnych podnikoch Slovenský vodohospodársky podnik a Vodohospodárska výstavba.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 651
Celková čítanosť: 2431647x
Priemerná čítanosť článkov: 3735x

Autor blogu

Kategórie