Založ si blog

„Tvorivý“ prístup Ukrajincov k prísunu zbraní na front

Ukrajinci uplatňujú pri maskovaní dodávok západných zbraní na donbaský front všelijaké finty a triky. Od poľských, slovenských či rumunských hraníc ich prevážajú komerčné kamióny s emblémami rôznych obchodných reťazcov, značiek, služieb a medzinárodne známych produktov -od Coca Coly po DHL a ďalšie zasielateľské firmy a pod. Kamióny s „coca colou“ či „persilom“ prichádzajú do krytých areálov hypermarketov, kde sa kompletujú. Že sú v skladoch zbrane, vie iba zopár ľudí. Vždy sa však medzi nimi nájdu „zradcovia“, ktorí telefonujú do Ruska, že kde a čo.

Aj špionáži tohto druhu je však asi koniec. Pomocou satelitnej siete E.Muska sa USA a následne Ukrajinskej SBU darí vystopovať civilov s podozrivými smskami či telefonátmi do RF. Len dnes SBU oznámila, že vďaka údajom od E.Muska zatkla vyše 30 špionujúcich pro-ruských Charkovčanov.

Niektoré zbrane a stroje sa dostávajú ku línii frontu nezmontované. Montáž dodaných dielcov sa potom robí kade tade. Agentúra Ria-Novosti dnes uviedla, že sa bezpečnostným silám DNR podarilo nájsť tajnú motážnu dielňu západných dronov v jednom z panelákových domov v Svetlodarsku. Z činžiaka Ukrajinci vysťahovali obyvateľov a interiér prerobili na celkom rozľahlé montážne dielne.

Nuž vojna je aj o kamufláži, podrazoch, fígľoch. Kto z koho, ten toho. Účel svätí hocijaké prostriedky. Ukrajincom sa v tomto smere darí. Škrupule veru nemajú.

PS: Ten dnešný útok na trhovisko v Donecku, pri ktorom boli zabití civlisti, ženy a deti, – prostredníctvom amerických ďalekonosných kanónov 777- si však ukrajinskí „čarodejníci“ mohli odpustiť.

Mediálni vlčiaci útočia na Mečiara a Klausa: zakladateľov slovenskej a českej štátnosti

02.07.2022

Možno je to len iba falošný prejav solidarity novinárov so svojimi neschopnými a neslušnými kolegami. Možno je to iba pokus zmyť z predstaviteľov tohto čoraz rozporuplnejšieho povolania biľag zlyhania. Možno ide o snahu zakryť nedostatočnú vzdelanostnú, informačnú a áno aj morálnu pripravenosť novinárov viesť dialóg s dvoma veľkými slovenskými a českými štátnikmi, [...]

Otázky do diskusie s diskutérmi

01.07.2022

Technický blog pre pána F., diskutéra v diskusiách na tomto portále. Včera som tu uverejnil článok na istú tému. Mnoho diskutérov s ním súhlasilo, mnoho nesúhlasilo. Taký je život. Vážim si jedných i druhých, že si dali robotu, prešli nie celkom jednoduchou registráciou diskutérov a položili na papier svoje názory. Stál som im za robotu a to je pre mňa pocta. Medzi [...]

Ukrajinské marginálie

30.06.2022

Spojené ruské sily armády RF a armád DNR a LNR kontrolujú už podľa Ukrinfo viac ako 50% územia poslednej bašty Kijeva v Luganskej NR – mesta Lisičansk. GŠ OS UA dal pokyn na odsun ukrajinských jednotiek v malých skupinách, ktoré si možno ruskí pozorovatelia nevšimnú alebo nebudú smrtiacemu ruskému delostrelectvu stáť za námahu a zbytočné výdavky. Napriek tejto [...]

Eduard Heger

Heger partnerom predstavil reformu koaličnej rady, chce viac pokoja

02.07.2022 13:52

Naďalej bude podľa neho platiť, že jej súčasťou budú koaliční lídri, pretože na nich "je to postavené".

Konasenkov Foto

Rusi „zničili“ celú ukrajinskú armádu. Ústami hovorcu

02.07.2022 10:52

Hovorca ministerstva obrany Igor Konašenkov denne hovorí o úspechoch ruskej armády. Ruskí novinári si jeho hlásenia preštudovali a našli hrubé i zábavné nezrovnalosti.

blesk, búrka

Poľsko zasiahli búrky, hlásia sedem zranených

02.07.2022 10:32

Hasiči prijali 3700 tiesňových volaní, väčšinou zo severu Poľska.

Penta, Haščák, NAKA,

Kajúcnici a nezákonnosti na slovenský spôsob. Makó na slobode, iní po jeho výpovediach zavretí

02.07.2022 10:05

„Postoj, že účel svätí prostriedky, je neakceptovateľný,“ zdôraznil na odbornej konferencii dekan Právnickej fakulty Univerzity Komenského Eduard Burda.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 298
Celková čítanosť: 652672x
Priemerná čítanosť článkov: 2190x

Autor blogu

Kategórie