Založ si blog

„Tvorivý“ prístup Ukrajincov k prísunu zbraní na front

Ukrajinci uplatňujú pri maskovaní dodávok západných zbraní na donbaský front všelijaké finty a triky. Od poľských, slovenských či rumunských hraníc ich prevážajú komerčné kamióny s emblémami rôznych obchodných reťazcov, značiek, služieb a medzinárodne známych produktov -od Coca Coly po DHL a ďalšie zasielateľské firmy a pod. Kamióny s „coca colou“ či „persilom“ prichádzajú do krytých areálov hypermarketov, kde sa kompletujú. Že sú v skladoch zbrane, vie iba zopár ľudí. Vždy sa však medzi nimi nájdu „zradcovia“, ktorí telefonujú do Ruska, že kde a čo.

Aj špionáži tohto druhu je však asi koniec. Pomocou satelitnej siete E.Muska sa USA a následne Ukrajinskej SBU darí vystopovať civilov s podozrivými smskami či telefonátmi do RF. Len dnes SBU oznámila, že vďaka údajom od E.Muska zatkla vyše 30 špionujúcich pro-ruských Charkovčanov.

Niektoré zbrane a stroje sa dostávajú ku línii frontu nezmontované. Montáž dodaných dielcov sa potom robí kade tade. Agentúra Ria-Novosti dnes uviedla, že sa bezpečnostným silám DNR podarilo nájsť tajnú motážnu dielňu západných dronov v jednom z panelákových domov v Svetlodarsku. Z činžiaka Ukrajinci vysťahovali obyvateľov a interiér prerobili na celkom rozľahlé montážne dielne.

Nuž vojna je aj o kamufláži, podrazoch, fígľoch. Kto z koho, ten toho. Účel svätí hocijaké prostriedky. Ukrajincom sa v tomto smere darí. Škrupule veru nemajú.

PS: Ten dnešný útok na trhovisko v Donecku, pri ktorom boli zabití civlisti, ženy a deti, – prostredníctvom amerických ďalekonosných kanónov 777- si však ukrajinskí „čarodejníci“ mohli odpustiť.

Správa o stave prezidentkinej mysle

29.11.2022

Onedlho sa dozvieme, ako to s našou prezidentkou je. V akom stave má myseľ, čo sa odohráva v jej duši, v akom vnútornom svete žije. Sme zvedaví. Na verejnosť zatiaľ prenikol iba chýr, že pani prezidentka bude veľmi veľmi kritická. A to by vlastne malo znamenať, že bude veľmi veľmi sebakritická. Nuž pri klesajúcich percentách jej dôveryhodnosti sa tomu ani niet čo [...]

Strana PS je postavená na pravicovoliberál. lžiach a maskovaní za ľavicu

28.11.2022

Strana Progresívne Slovensko sa od začiatku vymedzovala ako moderná a ľavicová strana. Je to lož. Strana PS nie je moderná a pokroková, ale staromódna liberálna či skôr libertariánska strana. Je to strana, ktorá sa ideologicky orientuje na spráchnivené idey divého kapitalizmu 19.storočia. Jediné, čo je v nej „moderné“ a pokrokové, že miesto prudérnej [...]

Reklama plná černochov

26.11.2022

Na Slovensku žije už dosť veľa černochov. Viem o niektorých, ktorí tu roba v šoubiznise čiernych bačov, hrajú futbal alebo basketbal či nebodaj študujú. No viac ako na športoviskách je černochov v reklamách slovenských televízií. Černosi, žijúci na Slovensku musia byť extrémne solventní, keď sa vyskytujú v reklamách na predovšetkým drahšie, luxusnejšie výrobky. [...]

Robert Fico

Fico je formálne čistý. Pomôže mu to k navráteniu dôvery?

29.11.2022 22:00

Čo zrušenie obvinenia v kauze Súmrak znamená pre dôveru v spravodlivosť? A ako ovplyvní politické dianie v krajine?

káčer

Káčer: Aliancii sa zbrane nemíňajú, Ukrajinu musí ďalej všestranne podporovať

29.11.2022 20:11

Potvrdil, že na schôdzke sa bude rokovať aj o možnom prijatí Ukrajiny do NATO.

Armáda / Vojak / Ruskí vojaci /

Do Kazachstanu ušli pred mobilizáciou nielen státisíce Rusov, ale aj miliardy rubľov

29.11.2022 18:34

Väčšina Rusov, ktorí prišli do Kazachstanu po vyhlásení mobilizácie, krajinu už aj opustila.

irán

Pri protestoch v Iráne zabili vojaci už 448 ľudí vrátane 60 detí

29.11.2022 18:19

Údaj nezahŕňa členov bezpečnostných síl, dodala organizácia Iran Human Rights.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 413
Celková čítanosť: 1075899x
Priemerná čítanosť článkov: 2605x

Autor blogu

Kategórie