Založ si blog

OSN prvýkrát odsúdila vojnové zločiny Ukrajiny-NAKA pápežovi dvere nevykopne…

Pápež rímsky čerstvo vyhlásil, že situácia na Ukrajine nie je čiernobiela. Nie je to vojna dobra so zlom. Vojna na Ukrajine mohla byť podľa neho aj vyprovokovaná. – Že by pápež František pomaličky obracal smer ? Alebo dostal božie vnuknutie ? Ktovie. Akokoľvek , – aby som verejne vyhlásil v niektorom z „našich“ slovenských médií, že k vojenskej operácii na Ukrajine bola Ruská federácia vyprovokovaná,-už by sa ja našiel nejaký „dostál“, čo by ma udal na políciu za podporu vojenskej agresie. Pápež je však iná šarža, ako nejaký úbohý bloger z Pravdy. Ten to povedať môže. A nemusí sa báť, že mu v noci NAKA vykopne dvere z poverenia nejakého Čurillu a Honca.

Hovorca Generálneho tajomníka OSN A. Guterrésa, Stefan Duzarrik dnes prvýkrát verejne odsúdil útoky ukrajinskej armády na civilné ciele v ruskojazyčnom Donecku. Artiléria Ukrajiny pomocou nedávno dodaných amerických kanónov M777 a raketometov dnes dvakrát púšťala hrôzu na centrum dvojmiliónového hlavného mesta DNR. Zasiahla pritom okrem panelákových obytných domov aj pôrodnicu a mestské trhovisko, na ktorom bolo ráno veľa ľudí. 5 ľudí /medzi nimi aj malý chlapec/ zahynulo a 33 bolo zranených. OSN ústami Duzarrika označila tento čin za vojnový zločin, pretože bol zjavne namierený na civilné ciele, vrátane zdravotníckeho zariadenia a na miesta s výskytom veľkého počtu civilných obyvateľov.

Americké ďalekonosné kanóny M777 majú povesť veľmi presných zbraní. Ich údery na cieľ sú riadené pomocou GPS. Je takmer nemožné, aby projektily z nich dopadli tam, kde nebolo plánované. Jediná možnosť je zničiť ich v momente výstrelu alebo počas letu. Ak teda strely z M777 zasiahli pôrodnicu či trhovisko, musel to byť zámer. V DNR ale aj v RF panuje po tomto útoku Ukrajincov veľké rozhorčenie. Ozývajú sa výzvy na zničenie Avdejevky /kde sú kanóny umiestnené/ ale aj na odvetný úder na centrálne vojenské úrady v Kieve-vrátane úradovne vrchného veliteľa Zelenského/. Kremeľ však zatiaľ odvetu neplánuje. Podľa neho ide o zjavnú snahu Zelenského a spol. vyprovokovať OS RF ku zničujúcim úderom na Kiev či iné mesto pod kontrolou Kieva. Následky takéhoto údery by boli potom využité pred chystaným stretnutím Zlelenského s predstaviteľmi popredných krajín Západu: – na požadovanie ďalších proti-ruských sankcií a ďalších peňazí a zbraní pre vládu v Kieve.

Tak či onak, OSN prelomila mlčanie. Jej predstaviteľ prvýkrát odsúdil aj nehumánne vojnové aktivity Ukrajiny. Niektorí hovoria, že to ešte neznamená objektivitu OSN, ani zmenu jej nazerania na konflikt na Ukrajine. Upozorňujú totiž na to, že OSN už teraz nemohla mlčať iba preto, lebo jedna zo striel dopadla sotva 50 metrov od úradovne pozorovateľa OSN v Donecku. Všetku tú hrôzu teda videl predstaviteľ OSN cez svoje okno a počul naplno na vlastné uši. Ktovie, či by sa OSN ozvala, ak by strely dopadli stovky kilometrov od „ofisu“ OSN.

Poznámka: Informáciu, obsiahnutú v tomto blogu si možno overiť na oficiálnej stránke OSN.

Mediálni vlčiaci útočia na Mečiara a Klausa: zakladateľov slovenskej a českej štátnosti

02.07.2022

Možno je to len iba falošný prejav solidarity novinárov so svojimi neschopnými a neslušnými kolegami. Možno je to iba pokus zmyť z predstaviteľov tohto čoraz rozporuplnejšieho povolania biľag zlyhania. Možno ide o snahu zakryť nedostatočnú vzdelanostnú, informačnú a áno aj morálnu pripravenosť novinárov viesť dialóg s dvoma veľkými slovenskými a českými štátnikmi, [...]

Otázky do diskusie s diskutérmi

01.07.2022

Technický blog pre pána F., diskutéra v diskusiách na tomto portále. Včera som tu uverejnil článok na istú tému. Mnoho diskutérov s ním súhlasilo, mnoho nesúhlasilo. Taký je život. Vážim si jedných i druhých, že si dali robotu, prešli nie celkom jednoduchou registráciou diskutérov a položili na papier svoje názory. Stál som im za robotu a to je pre mňa pocta. Medzi [...]

Ukrajinské marginálie

30.06.2022

Spojené ruské sily armády RF a armád DNR a LNR kontrolujú už podľa Ukrinfo viac ako 50% územia poslednej bašty Kijeva v Luganskej NR – mesta Lisičansk. GŠ OS UA dal pokyn na odsun ukrajinských jednotiek v malých skupinách, ktoré si možno ruskí pozorovatelia nevšimnú alebo nebudú smrtiacemu ruskému delostrelectvu stáť za námahu a zbytočné výdavky. Napriek tejto [...]

polícia, policajt, pes, psovod

Polícia pátra po dvojročnom chlapcovi z Lemešian, stratil sa pri Toryse

02.07.2022 15:28

Do pátracej akcie sú okrem policajtov zapojení psovodi so psami a hasičskí potápači.

Eduard Heger

Heger partnerom predstavil reformu koaličnej rady, chce viac pokoja

02.07.2022 13:52

Naďalej bude podľa neho platiť, že jej súčasťou budú koaliční lídri, pretože na nich "je to postavené".

Konasenkov Foto

Rusi „zničili“ celú ukrajinskú armádu. Ústami hovorcu

02.07.2022 10:52

Hovorca ministerstva obrany Igor Konašenkov denne hovorí o úspechoch ruskej armády. Ruskí novinári si jeho hlásenia preštudovali a našli hrubé i zábavné nezrovnalosti.

blesk, búrka

Poľsko zasiahli búrky, hlásia sedem zranených

02.07.2022 10:32

Hasiči prijali 3700 tiesňových volaní, väčšinou zo severu Poľska.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 298
Celková čítanosť: 652914x
Priemerná čítanosť článkov: 2191x

Autor blogu

Kategórie