Založ si blog

OSN prvýkrát odsúdila vojnové zločiny Ukrajiny-NAKA pápežovi dvere nevykopne…

Pápež rímsky čerstvo vyhlásil, že situácia na Ukrajine nie je čiernobiela. Nie je to vojna dobra so zlom. Vojna na Ukrajine mohla byť podľa neho aj vyprovokovaná. – Že by pápež František pomaličky obracal smer ? Alebo dostal božie vnuknutie ? Ktovie. Akokoľvek , – aby som verejne vyhlásil v niektorom z „našich“ slovenských médií, že k vojenskej operácii na Ukrajine bola Ruská federácia vyprovokovaná,-už by sa ja našiel nejaký „dostál“, čo by ma udal na políciu za podporu vojenskej agresie. Pápež je však iná šarža, ako nejaký úbohý bloger z Pravdy. Ten to povedať môže. A nemusí sa báť, že mu v noci NAKA vykopne dvere z poverenia nejakého Čurillu a Honca.

Hovorca Generálneho tajomníka OSN A. Guterrésa, Stefan Duzarrik dnes prvýkrát verejne odsúdil útoky ukrajinskej armády na civilné ciele v ruskojazyčnom Donecku. Artiléria Ukrajiny pomocou nedávno dodaných amerických kanónov M777 a raketometov dnes dvakrát púšťala hrôzu na centrum dvojmiliónového hlavného mesta DNR. Zasiahla pritom okrem panelákových obytných domov aj pôrodnicu a mestské trhovisko, na ktorom bolo ráno veľa ľudí. 5 ľudí /medzi nimi aj malý chlapec/ zahynulo a 33 bolo zranených. OSN ústami Duzarrika označila tento čin za vojnový zločin, pretože bol zjavne namierený na civilné ciele, vrátane zdravotníckeho zariadenia a na miesta s výskytom veľkého počtu civilných obyvateľov.

Americké ďalekonosné kanóny M777 majú povesť veľmi presných zbraní. Ich údery na cieľ sú riadené pomocou GPS. Je takmer nemožné, aby projektily z nich dopadli tam, kde nebolo plánované. Jediná možnosť je zničiť ich v momente výstrelu alebo počas letu. Ak teda strely z M777 zasiahli pôrodnicu či trhovisko, musel to byť zámer. V DNR ale aj v RF panuje po tomto útoku Ukrajincov veľké rozhorčenie. Ozývajú sa výzvy na zničenie Avdejevky /kde sú kanóny umiestnené/ ale aj na odvetný úder na centrálne vojenské úrady v Kieve-vrátane úradovne vrchného veliteľa Zelenského/. Kremeľ však zatiaľ odvetu neplánuje. Podľa neho ide o zjavnú snahu Zelenského a spol. vyprovokovať OS RF ku zničujúcim úderom na Kiev či iné mesto pod kontrolou Kieva. Následky takéhoto údery by boli potom využité pred chystaným stretnutím Zlelenského s predstaviteľmi popredných krajín Západu: – na požadovanie ďalších proti-ruských sankcií a ďalších peňazí a zbraní pre vládu v Kieve.

Tak či onak, OSN prelomila mlčanie. Jej predstaviteľ prvýkrát odsúdil aj nehumánne vojnové aktivity Ukrajiny. Niektorí hovoria, že to ešte neznamená objektivitu OSN, ani zmenu jej nazerania na konflikt na Ukrajine. Upozorňujú totiž na to, že OSN už teraz nemohla mlčať iba preto, lebo jedna zo striel dopadla sotva 50 metrov od úradovne pozorovateľa OSN v Donecku. Všetku tú hrôzu teda videl predstaviteľ OSN cez svoje okno a počul naplno na vlastné uši. Ktovie, či by sa OSN ozvala, ak by strely dopadli stovky kilometrov od „ofisu“ OSN.

Poznámka: Informáciu, obsiahnutú v tomto blogu si možno overiť na oficiálnej stránke OSN.

Miesto falošného zmierovania uznajte, že tu zákonne vládne Smer+Hlas+ SNS. /Pán Fabián, pán Lovaš ďakujem za vaše príspevky/

19.05.2024

Vždy ma poteší, keď niekto iný napíše alebo povie čosi, čo treba povedať a napísať a ja sa o to nemusím postarať. Stačí iba čítať. Tak aj teraz. Na blogovisku Pravdy sa objavil článok podľa mňa najkvalitnejšieho blogera Pravdy – pána Fabiána. Článok práve dali na titulku, prečítajte si ho. Obsahuje skvelú analytickú časť a bystré úsudky, ktoré z [...]

Fico, Kuciak, Židia siali vietor, žali búrku

17.05.2024

Kto všetko ten vietor sial a búrku žal ? Nuž podľa logiky platnej ako norma tohto blogoviska to boli napríklad: Kuciak, ktorý toľko svojimi článkami provokoval, až zožal búrku, LGBTI komunita, ktorá sa toľko pretrčala okolo teplárne, až zožala búrku, Kórejci, Vietnamci, Iračania, Afgánci…ktorí tak dlho nadávali na USA až zožali búrku, Židia, ktorí tak dlho [...]

Slušná otázka pre administrátora tohto blogoviska

16.05.2024

Dovoľte sa slušne spýtať iba jednu otázku – prečo je na blogovisku príspevok blogera pod prezývkou „karol“ pod nadpisom „Kto seje vietor zožne búrku ?“ Tento blog de facto schvaľuje atentát na premiéra a tvrdí, že ho svojim správaním vyprovokoval sám predseda vlády. Článok podľa mňa nie je iba nemravný a v rozpore s pravidlami blogovania ale [...]

Mi-8, ukrajinský vrtuľník, vojna na Ukrajine, bojová operácia, Kyjev, vojaci,

Moskva sa nepoteší: Zhabané ruské aktíva zaplatia zbrane a rekonštrukciu Ukrajiny, Slovensko súhlasilo

21.05.2024 15:05

Na zbrane by malo poputovať až deväťdesiat percent výnosov zo zmrazených ruských aktív.

lietadlo, Boeing 777

Smrť na palube Boeingu: lietadlo sa dostalo do silných turbulencií, viezlo takmer 240 ľudí

21.05.2024 14:10

V oblasti búrok v juhovýchodnej Ázii sa však dostalo do silných turbulencií a muselo núdzovo pristáť na medzinárodnom letisku Suvarnabhumi v Bangkoku.

Michal Šimečka

Šimečka: Atentát na Fica nie je bianko šek na okresávanie slobody médií alebo občianskej spoločnosti

21.05.2024 14:01, aktualizované: 15:40

Opozičné hnutie Progresívne Slovensko ocenilo jednomyseľné prijatie uznesenia o odsúdení útoku na premiéra Fica v parlamente.

autobus košice

Autobus na košickej stanici zrazil chodkyňu a vliekol ju 200 metrov

21.05.2024 14:00

V čase dopravnej nehody sa v autobuse nachádzal len vodič. Jeho dychová skúška bola negatívna.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 768
Celková čítanosť: 2876403x
Priemerná čítanosť článkov: 3745x

Autor blogu

Kategórie