Založ si blog

Cenzúra trvá-temný vek slovenskej demokracie tiež.

POSLANCI SCHVÁLILI ĎALŠIU BLOKÁCIU NEPRÍJEMNÝCH WEBOV.

Hanebnosť a chrapúnstvo. Väčšinu poslancov vládnej koalície zjednotil spoločný strach pred demokraciou. Spoločný hriech opäť zafungoval ako integrátor zloby. 73 poslancov predĺžilo oprávnenie pre Národný bezpečnostný úrad blokovať vláde nepríjemné slovenské médiá. NBÚ tak zostáva nie národným bezpečnostným ale národným BLOKAČNÝM úradom /cit. Ľ.Blaha/. Zostáva cenzorskou úradovňou. Ústredím hanebnosti a chrapúnstva. Zatiaľ do 30.septembra 2022.

Nebezpečenstvom pre demokraciu pritom nie sú Hlavné správy, Hlavný denník, Slobodný vysielač, blogy v internetových médiách a pod. Sú to naopak, prejavy demokracie. Nebezpečenstvom pre demokraciu sú predovšetkým zahraničné internetové siete- sociálne siete ako je napríklad Facebook. Ten nedávno siahol po nedemokratickej fašizoidnej praktike – zrušil konto pre jedného z najpopulárnejších facebookerov -opozičného poslanca PhDr.Ľ.Blahu, Phd. Dôvod ? Mal iný názor na dianie v zahraničí a na dianie tu na Slovensku než súčasná vláda, súčasná prezidentka a ich poskokovia v štátnych a verejných inštitúciách. Legislatívny hnus a inštitucionálne chrapúnstvo.

Malou útechou je, že počet poslancov, ktorí za cenzúru a absenciu demokratického ústavného práva na slobodu slova a slobodu prejavu hlasovali sa povážlivo scvrkol. Za fašizoidnú praktiku hlasovala už menšina parlamentu. Bohužiaľ, mnohí zbabelí poslanci do parlamentu neprišli a tak znížili kvórum, potrebné na schválenie cenzúry. Do riadnych volieb zostáva čosi okolo 21 mesiacov. Čím kratšie obdobie do volieb bude, tým viac vládnych poslancov si onedlho akože vstúpi do svedomia a zmení sa na demokratov. Je možné, že ďalšie predĺženie cenzúry sa už neschváli.

Čas hrá v prospech demokracie. No tento čas, umožňujúci fašizoidnej klike ešte stále vládnuť chrapúnskymi metódami, beží veľmi veľmi pomaly. Načim by ho bolo skrátiť úspešnou petíciou a referendom. – Bodaj by sa to podarilo !

Miesto falošného zmierovania uznajte, že tu zákonne vládne Smer+Hlas+ SNS. /Pán Fabián, pán Lovaš ďakujem za vaše príspevky/

19.05.2024

Vždy ma poteší, keď niekto iný napíše alebo povie čosi, čo treba povedať a napísať a ja sa o to nemusím postarať. Stačí iba čítať. Tak aj teraz. Na blogovisku Pravdy sa objavil článok podľa mňa najkvalitnejšieho blogera Pravdy – pána Fabiána. Článok práve dali na titulku, prečítajte si ho. Obsahuje skvelú analytickú časť a bystré úsudky, ktoré z [...]

Fico, Kuciak, Židia siali vietor, žali búrku

17.05.2024

Kto všetko ten vietor sial a búrku žal ? Nuž podľa logiky platnej ako norma tohto blogoviska to boli napríklad: Kuciak, ktorý toľko svojimi článkami provokoval, až zožal búrku, LGBTI komunita, ktorá sa toľko pretrčala okolo teplárne, až zožala búrku, Kórejci, Vietnamci, Iračania, Afgánci…ktorí tak dlho nadávali na USA až zožali búrku, Židia, ktorí tak dlho [...]

Slušná otázka pre administrátora tohto blogoviska

16.05.2024

Dovoľte sa slušne spýtať iba jednu otázku – prečo je na blogovisku príspevok blogera pod prezývkou „karol“ pod nadpisom „Kto seje vietor zožne búrku ?“ Tento blog de facto schvaľuje atentát na premiéra a tvrdí, že ho svojim správaním vyprovokoval sám predseda vlády. Článok podľa mňa nie je iba nemravný a v rozpore s pravidlami blogovania ale [...]

Mi-8, ukrajinský vrtuľník, vojna na Ukrajine, bojová operácia, Kyjev, vojaci,

Moskva sa nepoteší: Zhabané ruské aktíva zaplatia zbrane a rekonštrukciu Ukrajiny, Slovensko súhlasilo

21.05.2024 15:05

Na zbrane by malo poputovať až deväťdesiat percent výnosov zo zmrazených ruských aktív.

lietadlo, Boeing 777

Smrť na palube Boeingu: lietadlo sa dostalo do silných turbulencií, viezlo takmer 240 ľudí

21.05.2024 14:10

V oblasti búrok v juhovýchodnej Ázii sa však dostalo do silných turbulencií a muselo núdzovo pristáť na medzinárodnom letisku Suvarnabhumi v Bangkoku.

Michal Šimečka

Šimečka: Atentát na Fica nie je bianko šek na okresávanie slobody médií alebo občianskej spoločnosti

21.05.2024 14:01

Opozičné hnutie Progresívne Slovensko ocenilo jednomyseľné prijatie uznesenia o odsúdení útoku na premiéra Fica v parlamente.

autobus košice

Autobus na košickej stanici zrazil chodkyňu a vliekol ju 200 metrov

21.05.2024 14:00

V čase dopravnej nehody sa v autobuse nachádzal len vodič. Jeho dychová skúška bola negatívna.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 768
Celková čítanosť: 2876398x
Priemerná čítanosť článkov: 3745x

Autor blogu

Kategórie