Založ si blog

Cenzúra trvá-temný vek slovenskej demokracie tiež.

POSLANCI SCHVÁLILI ĎALŠIU BLOKÁCIU NEPRÍJEMNÝCH WEBOV.

Hanebnosť a chrapúnstvo. Väčšinu poslancov vládnej koalície zjednotil spoločný strach pred demokraciou. Spoločný hriech opäť zafungoval ako integrátor zloby. 73 poslancov predĺžilo oprávnenie pre Národný bezpečnostný úrad blokovať vláde nepríjemné slovenské médiá. NBÚ tak zostáva nie národným bezpečnostným ale národným BLOKAČNÝM úradom /cit. Ľ.Blaha/. Zostáva cenzorskou úradovňou. Ústredím hanebnosti a chrapúnstva. Zatiaľ do 30.septembra 2022.

Nebezpečenstvom pre demokraciu pritom nie sú Hlavné správy, Hlavný denník, Slobodný vysielač, blogy v internetových médiách a pod. Sú to naopak, prejavy demokracie. Nebezpečenstvom pre demokraciu sú predovšetkým zahraničné internetové siete- sociálne siete ako je napríklad Facebook. Ten nedávno siahol po nedemokratickej fašizoidnej praktike – zrušil konto pre jedného z najpopulárnejších facebookerov -opozičného poslanca PhDr.Ľ.Blahu, Phd. Dôvod ? Mal iný názor na dianie v zahraničí a na dianie tu na Slovensku než súčasná vláda, súčasná prezidentka a ich poskokovia v štátnych a verejných inštitúciách. Legislatívny hnus a inštitucionálne chrapúnstvo.

Malou útechou je, že počet poslancov, ktorí za cenzúru a absenciu demokratického ústavného práva na slobodu slova a slobodu prejavu hlasovali sa povážlivo scvrkol. Za fašizoidnú praktiku hlasovala už menšina parlamentu. Bohužiaľ, mnohí zbabelí poslanci do parlamentu neprišli a tak znížili kvórum, potrebné na schválenie cenzúry. Do riadnych volieb zostáva čosi okolo 21 mesiacov. Čím kratšie obdobie do volieb bude, tým viac vládnych poslancov si onedlho akože vstúpi do svedomia a zmení sa na demokratov. Je možné, že ďalšie predĺženie cenzúry sa už neschváli.

Čas hrá v prospech demokracie. No tento čas, umožňujúci fašizoidnej klike ešte stále vládnuť chrapúnskymi metódami, beží veľmi veľmi pomaly. Načim by ho bolo skrátiť úspešnou petíciou a referendom. – Bodaj by sa to podarilo !

Mediálni vlčiaci útočia na Mečiara a Klausa: zakladateľov slovenskej a českej štátnosti

02.07.2022

Možno je to len iba falošný prejav solidarity novinárov so svojimi neschopnými a neslušnými kolegami. Možno je to iba pokus zmyť z predstaviteľov tohto čoraz rozporuplnejšieho povolania biľag zlyhania. Možno ide o snahu zakryť nedostatočnú vzdelanostnú, informačnú a áno aj morálnu pripravenosť novinárov viesť dialóg s dvoma veľkými slovenskými a českými štátnikmi, [...]

Otázky do diskusie s diskutérmi

01.07.2022

Technický blog pre pána F., diskutéra v diskusiách na tomto portále. Včera som tu uverejnil článok na istú tému. Mnoho diskutérov s ním súhlasilo, mnoho nesúhlasilo. Taký je život. Vážim si jedných i druhých, že si dali robotu, prešli nie celkom jednoduchou registráciou diskutérov a položili na papier svoje názory. Stál som im za robotu a to je pre mňa pocta. Medzi [...]

Ukrajinské marginálie

30.06.2022

Spojené ruské sily armády RF a armád DNR a LNR kontrolujú už podľa Ukrinfo viac ako 50% územia poslednej bašty Kijeva v Luganskej NR – mesta Lisičansk. GŠ OS UA dal pokyn na odsun ukrajinských jednotiek v malých skupinách, ktoré si možno ruskí pozorovatelia nevšimnú alebo nebudú smrtiacemu ruskému delostrelectvu stáť za námahu a zbytočné výdavky. Napriek tejto [...]

polícia, policajt, pes, psovod

Polícia pátra po dvojročnom chlapcovi z Lemešian, stratil sa pri Toryse

02.07.2022 15:28

Do pátracej akcie sú okrem policajtov zapojení psovodi so psami a hasičskí potápači.

Eduard Heger

Heger partnerom predstavil reformu koaličnej rady, chce viac pokoja

02.07.2022 13:52

Naďalej bude podľa neho platiť, že jej súčasťou budú koaliční lídri, pretože na nich "je to postavené".

Konasenkov Foto

Rusi „zničili“ celú ukrajinskú armádu. Ústami hovorcu

02.07.2022 10:52

Hovorca ministerstva obrany Igor Konašenkov denne hovorí o úspechoch ruskej armády. Ruskí novinári si jeho hlásenia preštudovali a našli hrubé i zábavné nezrovnalosti.

blesk, búrka

Poľsko zasiahli búrky, hlásia sedem zranených

02.07.2022 10:32

Hasiči prijali 3700 tiesňových volaní, väčšinou zo severu Poľska.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 298
Celková čítanosť: 652903x
Priemerná čítanosť článkov: 2191x

Autor blogu

Kategórie