Založ si blog

Čaputová sa bojí Matoviča

Mám taký dojem, že Čaputová sa bojí Matoviča. A tak si na rokovanie o riešení krízovej situácie v koalícii neprizvala hlavných aktérov krízy – teda Matoviča a Sulíka, ale akéhosi Edka Hegera. Človiečika, ktorý je jednou nohou síce ešte v eseročke pána Magistra Igora Matoviča, no druhou už šmátra po budúcej parlamentnej a vládnej istote v božskom KDH. Edko mal vraj v tomto smere už príslušné Zjavenie Pána.

Čaputová vyhýbaním sa rokovaniu s priamymi aktérmi vládneho sporu potvrdzuje Matovičov predpoklad o konšpirácii, za ktorou stoja silné oligarchické kruhy a ficovská mafia. Kto vie, či Čaputová nie je ich hovorkyňa. Kto vie, či Čaputová nie je dokonca tajná Ficova podporovateľka, chystajúca triumfálny návrat Ficovej organizovanej mafiánskej skupiny k moci. Čaputová možno vie, že Matovič vie. A bojí sa, aby jej povestne pravdovravný Mgr. Igor Matovič do očí nevykričal holú pravdu. Preto sa Matovičovi vyhýba ako čert svätenej vode.

Čaputová sa ale vyhýba aj Sulíkovi. Bojí sa, že by geissenovsky prostoreký Sulík na tlačovke novinárom nechtiac celú dômyselne vymyslenú konšpiráciu prezradil. A povalil tak ďalšiu vládu – skôr, ako by takáto vláda bola vôbec vymenovaná.

Čaputová holohlavým a plznúcim mužom neverí. Veď o čo sú milší zarastenejší muži ako Heger, Rizman či Šimečka, -no nie ? /O prešedivenom elegánovi G.S. z Piatej avenue ani nehovoriac/.

Apropo, plachá prezidentka „všetkých občanov“ Čaputová: bála sa asi ísť na celonárodný slovenský folklórny megafestival do Východnej, lebo tam nebola. Lebo tam neboli jej voliči. Lebo covid. Bála sa asi ísť na celonárodnú katolícku mega-púť do Levoče, lebo ani tam nebola. Lebo tam neboli jej voliči. Lebo covid. Nebála sa však ísť na slniečkársku mariškou voňajúcu mega-akciu „Pohoda“ /pekný česky znejúci názov…/,- lebo tam bola medzi svojimi slniečkármi. Lebo tam boli jej mariškou voňajúci deväťkrát zavakcinovaní voliči. No aj tam tentokrát mala akúsi trému /musela z hlavy improvizovať/, keď vo svojom príhovore doplietla, čo sa dalo. Perlou jej vystúpenia bolo, keď sa vyslovila presvedčenie, že už nikdy nesmieme dopustiť reštart tejto vládnej koalácie. Už už som jej chcel zatlieskať,-no ona sa vzápätí opravila: „už nikdy nesmieme dopustiť, aby za vládny návrh hlasovali „fašisti“- chcela som povedať… Pohodoví slniečkári ju po oprave pochválili. Na znak tolerancie a slušnosti potom hríbovci-kaščákovci skritizovali biskupa Haľka, ktorý -predstavte si tú drzosť spovedal na Pohode v provizórnom kostolíku tých, čo o jeho duchovnú službu prejavili záujem.

V chystanom rozhovore s Edkom H. pani Čaputová iste nanesie aj drzú Haľkovu vonkoncom ne-pohodovú provokáciu. Bude to asi to jediné, čo s nádejným kdhákom Edkom Čaputová plodne a konštruktívne vyrieši.

Prečo by sme nikdy nemohli žiť s Čechmi dobrovoľne v jednom spoločnom štáte

26.09.2022

Je to jednoduché. Sme hodnotovo niekde úplne inde než Česi. Pozor – nie Moravania – ale Česi ! Sme etnogeneticky a duchovne dva úplne odlišné národy,- aj keď s príbuznými jazykmi. Svedčia o tom aj výsledky posledných doplňovacích a komunálnych volieb, ktoré sa včera v ČR bilancovali. Voľby ukázali, že české myslenie je poplatné až otrockej servilnosti voči [...]

Novinári zabudli na miliónové demonštrácie proti vojne vo Vietname v USA v 60-70-tych rokoch ?

24.09.2022

Naše servilné novinárske uchá po vyhlásení čiastočnej mobilizácie záložníkov v RF neustále krútia čosi o všelijakých protestoch a vyhýbaní sa tejto povinnosti zo strany mobilizovaných Rusov. Podľa správ z našich médií to teraz v Rusku vyzerá na riadnu kovbojku. Ako vyzerá masové proti-mobilizačné a protivojnové hnutie, to si však my starší pamätáme z čias [...]

Čudáci s košíkmi zaplavili zase Cestu slobody- hľadajú ľadové dubáky…

24.09.2022

Dnes v noci bolo na Podbanskom mínus 5 stupňov. V prízemnej vrstve lesa všetko skamenelo, zamrzlo. Napriek tomu sa „firemné“ autá s bratislavskými značkami od včera roja na ceste L.Hrádok – Podbanské-Š.Pleso. A dnes ráno hríbari z Dolniakov s obrovskými košmi brázdia lesy, ktoré sa už venujú ruji, zimnému zhonu sojok a veveričiek pri zháňaní [...]

Hurikán Ian

Hurikán Ian udrel na západnom pobreží Floridy silou takmer piateho stupňa

28.09.2022 21:17

Milióny ľudí museli opustiť svoje domovy. Vietor zdvíha hladinu mora a spôsobuje záplavy. Meteorológovia aj lovci búrok hovoria o neobyčajnej sile hurikánu.

Francúzsko / vrtuľník / Mali / vojak / vojaci /

Pri nehode dvoch ugandských armádnych vrtuľníkov v Kongu a Ugande zomrelo 22 ľudí

28.09.2022 20:55

Okolnosti nešťastia ugandská armáda neuviedla.

Arnold  Schwarzenegger

Schwarzenegger v koncentračnom tábore Auschwitz: Som synom nacistu

28.09.2022 19:57

Rakúsko-americký filmový herec sa pri tejto príležitosti stretol aj s preživšími holokaustu a vyhlásil, že nastal čas "ukončiť" nenávisť.

česko praha demonštrácia protest

V Prahe demonštrovali proti vláde desaťtisíce ľudí

28.09.2022 18:24

Protestujúci vyjadrili nesúhlas s tým, ako vláda rieši energetickú krízu, a jej podporu Ukrajine.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 379
Celková čítanosť: 963136x
Priemerná čítanosť článkov: 2541x

Autor blogu

Kategórie