Založ si blog

Čaputová sa bojí Matoviča

Mám taký dojem, že Čaputová sa bojí Matoviča. A tak si na rokovanie o riešení krízovej situácie v koalícii neprizvala hlavných aktérov krízy – teda Matoviča a Sulíka, ale akéhosi Edka Hegera. Človiečika, ktorý je jednou nohou síce ešte v eseročke pána Magistra Igora Matoviča, no druhou už šmátra po budúcej parlamentnej a vládnej istote v božskom KDH. Edko mal vraj v tomto smere už príslušné Zjavenie Pána.

Čaputová vyhýbaním sa rokovaniu s priamymi aktérmi vládneho sporu potvrdzuje Matovičov predpoklad o konšpirácii, za ktorou stoja silné oligarchické kruhy a ficovská mafia. Kto vie, či Čaputová nie je ich hovorkyňa. Kto vie, či Čaputová nie je dokonca tajná Ficova podporovateľka, chystajúca triumfálny návrat Ficovej organizovanej mafiánskej skupiny k moci. Čaputová možno vie, že Matovič vie. A bojí sa, aby jej povestne pravdovravný Mgr. Igor Matovič do očí nevykričal holú pravdu. Preto sa Matovičovi vyhýba ako čert svätenej vode.

Čaputová sa ale vyhýba aj Sulíkovi. Bojí sa, že by geissenovsky prostoreký Sulík na tlačovke novinárom nechtiac celú dômyselne vymyslenú konšpiráciu prezradil. A povalil tak ďalšiu vládu – skôr, ako by takáto vláda bola vôbec vymenovaná.

Čaputová holohlavým a plznúcim mužom neverí. Veď o čo sú milší zarastenejší muži ako Heger, Rizman či Šimečka, -no nie ? /O prešedivenom elegánovi G.S. z Piatej avenue ani nehovoriac/.

Apropo, plachá prezidentka „všetkých občanov“ Čaputová: bála sa asi ísť na celonárodný slovenský folklórny megafestival do Východnej, lebo tam nebola. Lebo tam neboli jej voliči. Lebo covid. Bála sa asi ísť na celonárodnú katolícku mega-púť do Levoče, lebo ani tam nebola. Lebo tam neboli jej voliči. Lebo covid. Nebála sa však ísť na slniečkársku mariškou voňajúcu mega-akciu „Pohoda“ /pekný česky znejúci názov…/,- lebo tam bola medzi svojimi slniečkármi. Lebo tam boli jej mariškou voňajúci deväťkrát zavakcinovaní voliči. No aj tam tentokrát mala akúsi trému /musela z hlavy improvizovať/, keď vo svojom príhovore doplietla, čo sa dalo. Perlou jej vystúpenia bolo, keď sa vyslovila presvedčenie, že už nikdy nesmieme dopustiť reštart tejto vládnej koalácie. Už už som jej chcel zatlieskať,-no ona sa vzápätí opravila: „už nikdy nesmieme dopustiť, aby za vládny návrh hlasovali „fašisti“- chcela som povedať… Pohodoví slniečkári ju po oprave pochválili. Na znak tolerancie a slušnosti potom hríbovci-kaščákovci skritizovali biskupa Haľka, ktorý -predstavte si tú drzosť spovedal na Pohode v provizórnom kostolíku tých, čo o jeho duchovnú službu prejavili záujem.

V chystanom rozhovore s Edkom H. pani Čaputová iste nanesie aj drzú Haľkovu vonkoncom ne-pohodovú provokáciu. Bude to asi to jediné, čo s nádejným kdhákom Edkom Čaputová plodne a konštruktívne vyrieši.

Miesto falošného zmierovania uznajte, že tu zákonne vládne Smer+Hlas+ SNS. /Pán Fabián, pán Lovaš ďakujem za vaše príspevky/

19.05.2024

Vždy ma poteší, keď niekto iný napíše alebo povie čosi, čo treba povedať a napísať a ja sa o to nemusím postarať. Stačí iba čítať. Tak aj teraz. Na blogovisku Pravdy sa objavil článok podľa mňa najkvalitnejšieho blogera Pravdy – pána Fabiána. Článok práve dali na titulku, prečítajte si ho. Obsahuje skvelú analytickú časť a bystré úsudky, ktoré z [...]

Fico, Kuciak, Židia siali vietor, žali búrku

17.05.2024

Kto všetko ten vietor sial a búrku žal ? Nuž podľa logiky platnej ako norma tohto blogoviska to boli napríklad: Kuciak, ktorý toľko svojimi článkami provokoval, až zožal búrku, LGBTI komunita, ktorá sa toľko pretrčala okolo teplárne, až zožala búrku, Kórejci, Vietnamci, Iračania, Afgánci…ktorí tak dlho nadávali na USA až zožali búrku, Židia, ktorí tak dlho [...]

Slušná otázka pre administrátora tohto blogoviska

16.05.2024

Dovoľte sa slušne spýtať iba jednu otázku – prečo je na blogovisku príspevok blogera pod prezývkou „karol“ pod nadpisom „Kto seje vietor zožne búrku ?“ Tento blog de facto schvaľuje atentát na premiéra a tvrdí, že ho svojim správaním vyprovokoval sám predseda vlády. Článok podľa mňa nie je iba nemravný a v rozpore s pravidlami blogovania ale [...]

čaputová

Prezidentka Čaputová oceňuje uznesenie, ktorým NR SR odsúdila atentát na premiéra

21.05.2024 15:49

Poslanci tým podľa nej urobili potrebný a dôležitý krok k upokojeniu spoločenskej atmosféry.

Mi-8, ukrajinský vrtuľník, vojna na Ukrajine, bojová operácia, Kyjev, vojaci,

Moskva sa nepoteší: Zhabané ruské aktíva zaplatia zbrane a rekonštrukciu Ukrajiny, Slovensko súhlasilo

21.05.2024 15:05

Na zbrane by malo poputovať až deväťdesiat percent výnosov zo zmrazených ruských aktív.

lietadlo, Boeing 777

Smrť na palube Boeingu: lietadlo sa dostalo do silných turbulencií, viezlo takmer 240 ľudí

21.05.2024 14:10

V oblasti búrok v juhovýchodnej Ázii sa však dostalo do silných turbulencií a muselo núdzovo pristáť na medzinárodnom letisku Suvarnabhumi v Bangkoku.

Michal Šimečka

Šimečka: Atentát na Fica nie je bianko šek na okresávanie slobody médií alebo občianskej spoločnosti

21.05.2024 14:01, aktualizované: 15:40

Opozičné hnutie Progresívne Slovensko ocenilo jednomyseľné prijatie uznesenia o odsúdení útoku na premiéra Fica v parlamente.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 768
Celková čítanosť: 2876442x
Priemerná čítanosť článkov: 3745x

Autor blogu

Kategórie