Založ si blog

Čaputová sa bojí Matoviča

Mám taký dojem, že Čaputová sa bojí Matoviča. A tak si na rokovanie o riešení krízovej situácie v koalícii neprizvala hlavných aktérov krízy – teda Matoviča a Sulíka, ale akéhosi Edka Hegera. Človiečika, ktorý je jednou nohou síce ešte v eseročke pána Magistra Igora Matoviča, no druhou už šmátra po budúcej parlamentnej a vládnej istote v božskom KDH. Edko mal vraj v tomto smere už príslušné Zjavenie Pána.

Čaputová vyhýbaním sa rokovaniu s priamymi aktérmi vládneho sporu potvrdzuje Matovičov predpoklad o konšpirácii, za ktorou stoja silné oligarchické kruhy a ficovská mafia. Kto vie, či Čaputová nie je ich hovorkyňa. Kto vie, či Čaputová nie je dokonca tajná Ficova podporovateľka, chystajúca triumfálny návrat Ficovej organizovanej mafiánskej skupiny k moci. Čaputová možno vie, že Matovič vie. A bojí sa, aby jej povestne pravdovravný Mgr. Igor Matovič do očí nevykričal holú pravdu. Preto sa Matovičovi vyhýba ako čert svätenej vode.

Čaputová sa ale vyhýba aj Sulíkovi. Bojí sa, že by geissenovsky prostoreký Sulík na tlačovke novinárom nechtiac celú dômyselne vymyslenú konšpiráciu prezradil. A povalil tak ďalšiu vládu – skôr, ako by takáto vláda bola vôbec vymenovaná.

Čaputová holohlavým a plznúcim mužom neverí. Veď o čo sú milší zarastenejší muži ako Heger, Rizman či Šimečka, -no nie ? /O prešedivenom elegánovi G.S. z Piatej avenue ani nehovoriac/.

Apropo, plachá prezidentka „všetkých občanov“ Čaputová: bála sa asi ísť na celonárodný slovenský folklórny megafestival do Východnej, lebo tam nebola. Lebo tam neboli jej voliči. Lebo covid. Bála sa asi ísť na celonárodnú katolícku mega-púť do Levoče, lebo ani tam nebola. Lebo tam neboli jej voliči. Lebo covid. Nebála sa však ísť na slniečkársku mariškou voňajúcu mega-akciu „Pohoda“ /pekný česky znejúci názov…/,- lebo tam bola medzi svojimi slniečkármi. Lebo tam boli jej mariškou voňajúci deväťkrát zavakcinovaní voliči. No aj tam tentokrát mala akúsi trému /musela z hlavy improvizovať/, keď vo svojom príhovore doplietla, čo sa dalo. Perlou jej vystúpenia bolo, keď sa vyslovila presvedčenie, že už nikdy nesmieme dopustiť reštart tejto vládnej koalácie. Už už som jej chcel zatlieskať,-no ona sa vzápätí opravila: „už nikdy nesmieme dopustiť, aby za vládny návrh hlasovali „fašisti“- chcela som povedať… Pohodoví slniečkári ju po oprave pochválili. Na znak tolerancie a slušnosti potom hríbovci-kaščákovci skritizovali biskupa Haľka, ktorý -predstavte si tú drzosť spovedal na Pohode v provizórnom kostolíku tých, čo o jeho duchovnú službu prejavili záujem.

V chystanom rozhovore s Edkom H. pani Čaputová iste nanesie aj drzú Haľkovu vonkoncom ne-pohodovú provokáciu. Bude to asi to jediné, čo s nádejným kdhákom Edkom Čaputová plodne a konštruktívne vyrieši.

Niektorým slováčikom už načisto šibe ?

21.09.2023

Jeden pekný článok tu bol nedávno publikovaný pod názvom „Igorko, tebe už načisto šibe ?“ Samozrejme, že mu načisto a totálne šibe. Názov článku je zrejme myslený ako rečnícka otázka. Kašľať však na Igorka, -ten bol, je a zase bude skôr problémom pre psychiatrov a nie pre politológov a publicistov. Mňa zaujíma skôr iná otázka. Konkrétne – ČI [...]

Na vine slovenskej katastrofy sú „minulé vlády“

20.09.2023

V „našich“ médiách sa udomácnilo nové novinárske klišé: „na vine sú minulÉ vládY“. Za to, že SR je v morálnom a hospodárskom marazme nie je na vine takmer 4 roky vládnuca partička Heger, Matovič, Sulík, Remišová, Kollár -ale „minulé vlády“. Teda asi všetky vlády minimálne od čias maďarsko-rakúskeho vyrovnania, ČSR, prvej SR, [...]

Lišpic a Hamran dnes použili ďalšiu predvolebnú bombu

19.09.2023

Noviny sa od rána idú roztrhať od úsilia nájsť tie správne palcové titulky. NAKA zadržala akéhosi „známeho podnikateľa“ Gučíka a dvoch bývalých šéfov vojenských tajných: Balciara a Skuhru. Neviem sa zbaviť pocitu, že ide o účelovo nafúknutú vec, ktorá je asi už poriadne stará a bola v NAKA zakonzervovaná do času, keď jej zverejnenie bude mať maximálne [...]

general vo vysluzbe Pavel Macko

Generál Macko: Spor o obilie ukazuje, že integrácia Ukrajiny do EÚ nebude ľahká

22.09.2023 14:00

Eskalácia sporu o obilie a oznámenie o zastavení dodávok poľských zbraní Ukrajine vyvolalo pozornosť v celom svete. O tom, či to nie je len búrka v pohári vody, sme sa porozprávali s generálom vo výslužbe Pavlom Mackom.

Voľby / Volebná miestnosť /

Okrem OBSE budú na voľby dozerať aj pozorovatelia zo Slovinska či Južnej Kórey

22.09.2023 13:52

Voľby môžu prísť sledovať aj pozorovatelia vyslaní medzinárodnými organizáciami.

vojaci / armáda / SR /

Prieskum: Slovenskej armáde dôveruje 72,2 percenta občanov

22.09.2023 13:38

Druhá najdôveryhodnejšia je podľa prieskumu polícia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 613
Celková čítanosť: 2195923x
Priemerná čítanosť článkov: 3582x

Autor blogu

Kategórie