Založ si blog

Hamran-čo si to dovoľujete ?

Pri počúvaní TB matovičovského policajného prezidenta Hamrana som nevychádzal z úžasu. Videl som straníckeho, proti-opozične naladeného vraj policajného prezidenta v priamom prenose. In natura. Mal som miestami dojem, že nejde o policajného ale o politického prezidenta.

Hamran bez akýchkoľvek škrupulí, bez akéhokoľvek pokusu o objektívnosť a ne-politickosť svojej funkcie najprv kydal a zastrašoval predstaviteľov dvoch najsilnejších opozičných strán -a potom to rozbalil aj na generálneho prokurátora Slovenskej republiky. Na človeka, ktorý v našej formálne stále demokracii a formálne stále právnom štáte zastáva v rámci OČTK funkciu, ktorá je právomociam členov policajného zboru procesne nadriadená.

Hamran sa v generálnom prokurátorovi nevyzná. Nie je mu jasné jeho konanie. A je to logické. Človek s takou úrovňou právnického vzdelania a s takou úrovňou profesionálnej nadstraníckosti a ne-politickosti musí mať problém pochopiť konanie iného človeka – vzdelaného, skúseného právnika, ktorý zostal verný svojmu sľubu. Sľubu konať vo svojej funkcii nadstranícky, nezávisle, prísne odborne, prísne profesionálne.

Hamran, prečo na takéhoto človeka útočíte ? Prečo sa opozícii a generálnemu prokurátorovi nepriamo vyhrážate ? Hamran-čo si to vlastne dovoľujete ?

A ešte poznámka na záver -aby to všetko nezostalo iba na jednoduchom ale všetkého schopnom policajnom dôstojníkovi Hamranovi. – Všimli ste si, vážení, – že naše LIBERÁLNO-demokratické médiá, naši skvelí komentátori, naši bystroumní analytici, naši geniálni „veliceinvestigatívni“ novinári si nič nevšimli ? Akoby sa-povedané textom Kuricovej pesničky,-vôbec ale vôbec nič nestalo. Nuž,-toto je príznačné nielen pre „našu“ novinársku subkultúru, ale aj pre našu zhnitú demokraciu. – Takže vlastne , – pán dedič čo si to dovoľujete ? Prečo sa bŕľate v komposte, v ktorom sa nám pod rukami starostlivých matovičov, mikulcov, lipšicov, hamranov…tak dobre tak dobre žije ?

Miesto falošného zmierovania uznajte, že tu zákonne vládne Smer+Hlas+ SNS. /Pán Fabián, pán Lovaš ďakujem za vaše príspevky/

19.05.2024

Vždy ma poteší, keď niekto iný napíše alebo povie čosi, čo treba povedať a napísať a ja sa o to nemusím postarať. Stačí iba čítať. Tak aj teraz. Na blogovisku Pravdy sa objavil článok podľa mňa najkvalitnejšieho blogera Pravdy – pána Fabiána. Článok práve dali na titulku, prečítajte si ho. Obsahuje skvelú analytickú časť a bystré úsudky, ktoré z [...]

Fico, Kuciak, Židia siali vietor, žali búrku

17.05.2024

Kto všetko ten vietor sial a búrku žal ? Nuž podľa logiky platnej ako norma tohto blogoviska to boli napríklad: Kuciak, ktorý toľko svojimi článkami provokoval, až zožal búrku, LGBTI komunita, ktorá sa toľko pretrčala okolo teplárne, až zožala búrku, Kórejci, Vietnamci, Iračania, Afgánci…ktorí tak dlho nadávali na USA až zožali búrku, Židia, ktorí tak dlho [...]

Slušná otázka pre administrátora tohto blogoviska

16.05.2024

Dovoľte sa slušne spýtať iba jednu otázku – prečo je na blogovisku príspevok blogera pod prezývkou „karol“ pod nadpisom „Kto seje vietor zožne búrku ?“ Tento blog de facto schvaľuje atentát na premiéra a tvrdí, že ho svojim správaním vyprovokoval sám predseda vlády. Článok podľa mňa nie je iba nemravný a v rozpore s pravidlami blogovania ale [...]

čaputová

Prezidentka Čaputová oceňuje uznesenie, ktorým NR SR odsúdila atentát na premiéra

21.05.2024 15:49

Poslanci tým podľa nej urobili potrebný a dôležitý krok k upokojeniu spoločenskej atmosféry.

Mi-8, ukrajinský vrtuľník, vojna na Ukrajine, bojová operácia, Kyjev, vojaci,

Moskva sa nepoteší: Zhabané ruské aktíva zaplatia zbrane a rekonštrukciu Ukrajiny, Slovensko súhlasilo

21.05.2024 15:05

Na zbrane by malo poputovať až deväťdesiat percent výnosov zo zmrazených ruských aktív.

lietadlo, Boeing 777

Smrť na palube Boeingu: lietadlo sa dostalo do silných turbulencií, viezlo takmer 240 ľudí

21.05.2024 14:10

V oblasti búrok v juhovýchodnej Ázii sa však dostalo do silných turbulencií a muselo núdzovo pristáť na medzinárodnom letisku Suvarnabhumi v Bangkoku.

Michal Šimečka

Šimečka: Atentát na Fica nie je bianko šek na okresávanie slobody médií alebo občianskej spoločnosti

21.05.2024 14:01, aktualizované: 15:40

Opozičné hnutie Progresívne Slovensko ocenilo jednomyseľné prijatie uznesenia o odsúdení útoku na premiéra Fica v parlamente.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 768
Celková čítanosť: 2876451x
Priemerná čítanosť článkov: 3745x

Autor blogu

Kategórie